Help -Zdechla mi Multina

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
eeriedess
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2009, 19:29

Help -Zdechla mi Multina

Příspěvek od eeriedess »

Zdravím všechny,
mám problém ,nastartoval jsem auto přeplo se na plyn a při rozjezdu mi zhasnul motor a vyhodilo mi to hlášku "cntl cng error" (nevím jestli je to správně ,nestačil jsem ji přečíst) :( :( :( , no a teď to nechce chytnout ani na benzín a žádná chyba se už nehlásí. Děkuji za každou pomoc............
Reklama
 

Roman G
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 17 dub 2007, 15:19
Bydliště: Otrokovice

Re: Help -Zdechla mi Multina

Příspěvek od Roman G »

Při podobném problému mi pomohlo odpojení akumulátoru. Nejlépe přes noc - hodina nestačí. Při té příležitosti jsem aku nabil. Po tom dlouhém marném startování to docela potřeboval. Ráno jsem ho připojil, přepnul na benzín a nastartoval na první pokus.
eeriedess
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2009, 19:29

Re: Help -Zdechla mi Multina

Příspěvek od eeriedess »

Vyzkoušel jsem to, výsledek byl stejný ,nechytlo to,ani žádná snaha. :( :( :( :( :(
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Help -Zdechla mi Multina

Příspěvek od AlexAG »

Možno ta nepotešim ,ale mne to robila odpalena riadiaca jednotka motora...............
eeriedess
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2009, 19:29

Re: Help -Zdechla mi Multina

Příspěvek od eeriedess »

Už je to o.k. sehnal jsem dignostiku a řídící jednotka ohlásila chybu "žádný signál na snímači otáček, koupil jsem nový a vše je v cajku, akorát furt hlásí chybu "špatný signál na snímači otáček" , ale auto normálně jede, takže nevím... ,jestli se nějak nastavuje vzdálenost snímače ,nebo tak, kdyby někdo věděl co s tím , tak se ozvěte.
dík
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Help -Zdechla mi Multina

Příspěvek od kubiii »

eeriedess píše:Už je to o.k. sehnal jsem dignostiku a řídící jednotka ohlásila chybu "žádný signál na snímači otáček, koupil jsem nový a vše je v cajku, akorát furt hlásí chybu "špatný signál na snímači otáček" , ale auto normálně jede, takže nevím... ,jestli se nějak nastavuje vzdálenost snímače ,nebo tak, kdyby někdo věděl co s tím , tak se ozvěte.
dík
Nestačilo by jen vymazat chybu z ŘJ?

Vzdálenost snímače by měla být v nějakém rozmezí, ty hodnoty tady někde byly napsaný, tuším, že to bylo okolo 1mm...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
eeriedess
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2009, 19:29

Re: Help -Zdechla mi Multina

Příspěvek od eeriedess »

Pokud vymažu chybu, tak po nastartování auta se zase objeví.....
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Help -Zdechla mi Multina

Příspěvek od AlexAG »

Tak moj zlaty urob nasledovne. Naštartuj karu, zohrej ju a vytoč motor na 5000 otačiek podrž dve sekundy v tych otačkach a pusť pedal zopakuj to ešte dva krat a chyba sa vymaže.
Krumpl
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 19 čer 2011, 22:19

Re: Help -Zdechla mi Multina

Příspěvek od Krumpl »

trosku pozde, ale stejne by mne zajimalo, jestli to pomohlo...
eeriedess
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2009, 19:29

Re: Help -Zdechla mi Multina

Příspěvek od eeriedess »

Pomohlo to, oroštoval jsem to na dálnici a chyba je pryč. :-)
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“