problém s volnoběhem u cng

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
majuso123
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 26 srp 2014, 19:36

problém s volnoběhem u cng

Příspěvek od majuso123 »

dobrý den koupil jsem si druhou multinku tu první mám jtd ,ted jsem koupil na cng.můj problém je s volnoběhem na cng nedrží auto hned chcípne na benzín žádný problém,kabely nové tesla blatná,svíčky nové densa konektory prosříkané kontaktolem ,nemůže to bít filtr na cng ucpaný?a když tak kde je a jak ho vyčistit.děkuji za info
Reklama
 

Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: problém s volnoběhem u cng

Příspěvek od Mišan »

Spíše než filtr by to mohla dělat klapka. Je to při CNG hodně citlivé, vyplatí se to vyčistit. Občas to bývá i vstřikovači, někdy pomůže čištění, jindy výměna. Teoreticky možná, leč málo pravděpodobná je špatná funkce regulátoru tlaku plynu. Kdysi jsem měl i vadnou lambdu a projevy byly obdobné. Motor šel jen po zvýšení otáček, mělo to menší výkon. Zajímavé bylo, že na diagnostice bylo vše OK. No a poslední (opět vlastní zkušenost) je nutnost nového nastavení řídící jednotky, neboli taková adaptace. Po druhé výměně rozvodů to zhasínalo vždy při volnoběhu, málo to táhlo a v některých případech i střílelo do výfuku. Rozvody znovu kontrolovány v jiném servisu, ale bez výsledku. Teprv to nastavení pomohlo a od té doby není problém. Hodně zdaru a dej vědět výsledek. Nebývá to tady poslední dobu pravidlem...
Multipla Bipower 1,6 /2000
majuso123
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 26 srp 2014, 19:36

Re: problém s volnoběhem u cng

Příspěvek od majuso123 »

v pátek jsem ráno přišel k vozu a byla prázdná nádrž plynu ,netušil jsem proč tak jsem zajel k pumpě a záměrně natankoval jen za dvě stovky a okamžitě ve voze smrad z plynu ale masivní.ted je multa v servisu a uvidím čím to bylo řekl jsem jim i o tom volnoběhu že to na cng nedrží tak mi navrhli čištění vstřikovačů ultrazvukem.má někdo s tím zkušenost?
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“