demontáž antény

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

kivi
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 13 čer 2006, 13:46
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

demontáž antény

Příspěvek od kivi »

Zdavím, nemáte někdo zkušenost se sundáním antény?? Chtěl bych ji vyměnit,ale nevím jak do toho. dík
Freemont 2.0 JTD (103kW), 2011
Reklama
 

Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: demontáž antény

Příspěvek od Acirek »

Ahojky, už jsem to dělal. není to problém, jen se toho musí sundat více než by člověk chtěl,ale nepotkal jsem se s velkým problémem.
Venda
kivi píše:Zdavím, nemáte někdo zkušenost se sundáním antény?? Chtěl bych ji vyměnit,ale nevím jak do toho. dík
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Asi jdu "s křížkem po funuse": mám skladem levné (italské) repliky originálních Fiat-antén, náhradní celý ten horní díl i náhradní pruty.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Fantom
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 09 kvě 2006, 11:39

Příspěvek od Fantom »

Hoď sem mail,anténu bych potřeboval.Dík:-)
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Máš "ho tam". Anténa není problém...

prut .. 108,-
horní díl .. 251,-
celá anténa (náhrada originálu) .. 311,-

slevy možné :D, pro členy automatické 8)
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Poool
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2006, 08:48
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Poool »

taky bych potřeboval anténu, urval jsem prut při snaze ho demontovat, bylo to zoxidovaný jak .... Snažil jsem se ji koupit u Fiata, ale nebyli schopní mi sehnat tu moji, byl to úplně jiný typ patice. Anténu mám originál, ale nejde ji oddělat zvenčí, jenom zevnitř z auta po rozdělání modulu s ovládáním zrcátek, upevňovací šroub je zalisovanej v zesilovači pod střechou. Standardně prý má každý jiný fiat patici antény s krytkou, která se oddělá a anténa jde pak sundat zvenku, šroubek je vidět. To ale není můj případ, takže mám místo antény díru zalepenou izolepou. Jestli máš typ i pro mě, byl bych moc rád.
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Tak to tě lituju, s tímto typem antény jsem se taky už setkal, naštěstí je vzácná. Výhodou je předzesilovač, který je uvnitř pod střechou auta, nevýhodou složitá montáž a hlavně cena. Vyrábějí ji ve dvou verzích: klasika a AM/FM+GSM. Tu GSM verzi mám skladem od firmy Zendan, stojí 1.100,-. Blbý je, že když odejde zesilovač, musí se to vyměnit i s celou kabeláží, nejdou odělit. Napiš mi emajl.adresu a já ti pošlu fotku, jestli je to ono.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ještě by se dala ta tvoje anténa nahradit "tou klasickou originální". Ze Dvora to do Pardubek nemáš daleko, naplánuj si výlet...
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Poool
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2006, 08:48
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Poool »

1.100 ja asi tak 3x tolik, než bych chtěl investovat, takže asi radši tu náhradu za "standard". Pojedeš na sraz?
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Pokud se něco vyloženě ne....re, tak určitě pojedu (je to přeci jenom ještě daleko). Navymýšlej si do té doby, co ještě potřebuješ. A včas se připomeň! :?
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
zubci
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 10 úno 2007, 19:11
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zubci »

marcel.pce píše:Máš "ho tam". Anténa není problém...

prut .. 108,-
horní díl .. 251,-
celá anténa (náhrada originálu) .. 311,-

slevy možné :D, pro členy automatické 8)
Cau Marcel
Když,jsem koupil Multinku tak anténa tam nebyla.Tak ani nevím jak vypadá orig.Já bych potřeboval takovou která je hodně nízká,abych ji neurval když jedu do garáže.Můžeš dát nějaký info.Dík
zubci@seznam.cz
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

marcel.pce napsal:
Máš "ho tam". Anténa není problém...

prut .. 108,-
horní díl .. 251,-
celá anténa (náhrada originálu) .. 311,-

Je toto zboží ještě k dispozici? Asi budu potřebovat prut.
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Vše je stále k dispozici. Napiš, co potřebuješ, popř. vyfoť a pošli emailem. Už máme i originály, které se montují jako prvomontáž a levně!

Je potřeba zjistit, jestli máš originál, nebo už repliku (liší se průměrem závitu a jestli je vnitřní či vnější)
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: demontáž antény

Příspěvek od Václaf »

Ahoj, navazuju na téma staré dva roky - musel jsem vyměnit celý horní díl originál antény a od té doby stojí příjem rádia za prdlačku. Známý mi tvrdil, že pokud se vymění originální anténa za jinou, tak se musí přidat nějaký zesilovač fmezi rádio a koaxiál antény. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Díky za radu. Vašek
Multi 1,9 JTd
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: demontáž antény

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj, známý nemá pravdu.
Netuším, proč je horší příjem, patrně se něco nepovedlo, pokud je nový proutek identický, nemělo by to mít vliv. U multi, až na jednu vyjímku jsou neaktivní antény, tedy bez zesilovače. V originálním provedení je vyvedena pevná instalace do střechy - tzv. "hříbek" a do něj se šroubuje horní díl (kloub) s prutem. Může se stát, že někdo vyrobí "náhradu" která stojí za p*d.
I antény na rádio se musí ladit na vlnovou délku, tak jako antény na vysílačku. Někteří výrobci to neřeší...
My máme skladem originální antény Fiat kompletní i jako náhradní díl (vrchní část, prut).
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Audio“