umělohmotný kryt spodku motoru

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

AKAL
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 25 dub 2008, 07:23
Bydliště: Most

Příspěvek od AKAL »

Kryt pod motor můžu jedině doporučit.Hned po koupi auta mi odešel altrernátor voda !! Investovat se mi do toho nechtělo tak jsem si ho vyrobyl sám
Multipla1,6 100 16V
Tmavě modrá metla
Most
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matess »

AKAL píše:Kryt pod motor můžu jedině doporučit.Hned po koupi auta mi odešel altrernátor voda !! Investovat se mi do toho nechtělo tak jsem si ho vyrobyl sám
To by jsi se s námi podělit o zkušenosti.
Použitý materiál, způsob uchycení, pevnost... určitě by se tyto rady zručným kutilům hodily.
AKAL
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 25 dub 2008, 07:23
Bydliště: Most

Příspěvek od AKAL »

Použil jsem laminátový kryt pod motor autobusu Karosa.Vystříhnul jsem čtverec 90x90 navrtal tři díry na držáky u chadiče a dvě díry na šrouby do nápravnice.Jinak se chystám na opravu držáků u chladiče jsou v hrozném stavu(koroze).
Multipla1,6 100 16V
Tmavě modrá metla
Most
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matess »

AKAL píše:Použil jsem laminátový kryt pod motor autobusu Karosa.Vystříhnul jsem čtverec 90x90 navrtal tři díry na držáky u chadiče a dvě díry na šrouby do nápravnice.Jinak se chystám na opravu držáků u chladiče jsou v hrozném stavu(koroze).
No to je bohužel u většiny fiatů, na tohle se s povrchovkou nějak zapomnělo.
Já shodil přední nárazník, pak jde krásně vymontovat celý ten nosník který drží na 4 šroubech, jenom se musí podložit chladič.
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: umělohmotný kryt spodku motoru

Příspěvek od Mark L. »

Plechovy kryt pod motor:
http://www.neumax.cz/obchod/fiat-multip ... -sh070550/
Cena 4322Kč je priserna, ale blizi se cene original plastoveho od FIATu, takze mozna by to nekoho mohlo inspirovat. Ja si koupim neoriginal a zkusim ho trosku vyztuzit.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: umělohmotný kryt spodku motoru

Příspěvek od kubiii »

A nezkoušel někdo toto???

http://www.fiatdily.cz/fiat-multipla-16 ... ty-motoru/" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Vypadá to stejně jako ty z Autokelly, ale o 600 levnější...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: umělohmotný kryt spodku motoru

Příspěvek od Matess »

Já mám plastový z Truck Motoru asi rok a naprostá spokojrnost.
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
ftaxi
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 bře 2008, 22:08
Bydliště: Slovensko

Re: umělohmotný kryt spodku motoru

Příspěvek od ftaxi »

Tu je odkaz , ja som ho tam tiež kupoval a cena sá ešte k tomu aj dojednať , treba skúsiť !
http://www.autobazar.eu/cz/fiat-multipl ... 71542.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: umělohmotný kryt spodku motoru

Příspěvek od Alda »

ftaxi píše:Tu je odkaz , ja som ho tam tiež kupoval a cena sá ešte k tomu aj dojednať , treba skúsiť !
http://www.autobazar.eu/cz/fiat-multipl ... 71542.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cena je slušná, ale PROČ většina Multipel (koupená "z venku") ten kryt nemá? Jezdím 3 roky bez krytu a v pohodě. Dokonce i v dešti a sněhu, tak nevím. Opravovat auto po přehřátí se mi (znovu) nechce. :?
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
nero30
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 17 pro 2008, 18:52

Re: umělohmotný kryt spodku motoru

Příspěvek od nero30 »

Alda píše:
ftaxi píše:Tu je odkaz , ja som ho tam tiež kupoval a cena sá ešte k tomu aj dojednať , treba skúsiť !
http://www.autobazar.eu/cz/fiat-multipl ... 71542.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cena je slušná, ale PROČ většina Multipel (koupená "z venku") ten kryt nemá? Jezdím 3 roky bez krytu a v pohodě. Dokonce i v dešti a sněhu, tak nevím. Opravovat auto po přehřátí se mi (znovu) nechce. :?
tento kryt som si objednal este pred vianocami.zapasoval super,material vypada tiez v pohode.v lete som s nim nejazdil,ale podla mna to nema na prehriatie motora vplyv,stale je tam dost otvorov na prechod vzduchu a pokial funguje ventilator tak ako ma a tiez teplomer tak nevidim problem.aspon mam cisty a suchy motor a hlavne alternator a remenice.......moj nazor.
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: umělohmotný kryt spodku motoru

Příspěvek od Mišan »

Nejde o celkovou teplotu motoru (chladící kapaliny), to ventilátor v pohodě ofouká, ale stává se zejména u CNG variant, že teplota v hlavě válců se krátkodobě vyhoupne. Třeba jízdou při vysokých otáčkách a pak vypnutím motoru. Dojde pak ke zkroucení popř. i prasknutí hlavy. Vyhozený kryt tomu prý může zabránit. Neexperimentuji, koupil jsem bez krytu, asi věděli proč to sundali. A alternátor? Pěkný, suchý, čtvrtou zimu s tím jezdím za každého počasí a poslední dva roky téměř denně.
Multipla Bipower 1,6 /2000
Uživatelský avatar
nero30
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 17 pro 2008, 18:52

Re: umělohmotný kryt spodku motoru

Příspěvek od nero30 »

neviem ako je rieseny benzinovy motor na multiple.ja mam JTD a tam som mal po jazde v dazdi alternator,aj remenice mokre.uvidim co to bude robit v lete.popripade ho na leto zhodim dole.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: umělohmotný kryt spodku motoru

Příspěvek od AlexAG »

Mne kamoš priviezol z Ruska kovovy kryt motora, jazdim s nim aj v lete aj v zime a nepostrehol som aby sa auto prehrievalo.Ja osobne vždy ked zastavim na neakom parkovisku tak necham minutku poklepať agregat aby sa trochu schladil.Jedina vec ktora mi napade že kde by mohol byť problem je ta, že kaed maš kryt motora tak ti neprudi až tak vzduch na olejovu vaňu a ani na prevodovku čim teoreticky može dochadzat ku zvyšenej prevadzkovej teplote oleja.ale ked že nikto z nas nema teplomer oleja ostava to len v dohadoch.
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: umělohmotný kryt spodku motoru

Příspěvek od Mišan »

No, to fakt nepoznaš i kdybys měl měření teploty. Ta teplota je schopna skokově vylézt a právě zrovna v tom nejhorším místě. To prostě nikdo z nás nepozná, můžeš jenom doufat...
Multipla Bipower 1,6 /2000
mojebejby
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2012, 22:52

Re: umělohmotný kryt spodku motoru

Příspěvek od mojebejby »

http://www.profiautodily.cz/sindex.php? ... =CatStruct" onclick="window.open(this.href);return false;

co tady :D za 850Kč + pošta k tomu.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“