Tipo 1.4 T-jet LPG

Moderátor: peta.smolik

TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od TipoLPG »

Děkuji za přivítání. Ten motor je fakt super, nějaký čas sem jezdil s 1,4 Tsi a moc mě nenadchl, ale toto je úplně něco jiného. Nechá se s ním jed pomalu ale i pěkně zablbnout... je super
Při ranním studeném startu se motor do plynu přepne cca po 2 km, to je výborné, můj předchozí plynak tuto akci provedl někdy až za 10 km
Zatím sem z auta nadšený i když výhled vzad zadním oknem je otřes :-)
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od Vilda »

TipoLPG : Gratulace k novému Tipu :wink: taky si ho pořád užívám !! Jede prostě parádně 8)
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od TipoLPG »

Zdravím pánové, je tu někdo kdo má origo LPG zástavbu v autě? Zajímala by mě vaše spotřeba LPG, zda se mi že mám dost velkou spotřebu plynu, cca 11 l/100 km.
Jezdím tak 70% běžné silnice a zbytek město. Tankováno u více pump, abych vyloučil méně kvalitní plyn, ale spotřeba stále stejná, kolem 11 l
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od TipoLPG »

Nemá někdo info proč se od letošního roku nedá objednat Tipo LPG? Prodejce po telefonu mi jen řekl že netuší stažení z nabídky
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Pajinex
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 24 dub 2018, 21:51

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od Pajinex »

Ciao,
vidím za tím emise a nástup přímo vstřikových motorů FireFly. Koncem roku v republice stály v SW poslední dva kusy. Na ofiko lince Fiatu mi na dotaz, proč si nenakonfiguruji LPG (poptáváno v listopadu loňského roku) pán odpověděl, že se mám zeptat u dealerů. Asi tam u telefonu jen plete ponožky, což jen dokresluje smutný obrázek úrovně dovozce. Rád bych se mýlil, ale mám tucha, že dalších aut v LPG se už asi nedočkáme. Leda by silný italský trh donutil přehodnotit rozhodnutí manažerů automobilky a odkázal pseudo ekologická opatření EU tam, kam už dávno patří. :oops:
p.s. Za dva měsíce najeto cca 7700 km bez jediného problému. Tankována Verva 100 a výlučně Tomegas. Dnes Mělník - Karlovy Vary a zpět s cca 7-8 litrovou spotřebou plynu při nutně akceptovaném tempu náklaďáků. Na volné silnici pak stále cca 110 na tempomat. Jinak většinou jezdím dálnici D8 Mělník - Praha a zpět s poposkakováním v kolonách více či méně ucpané lokality Kokotína nad Vltavou za cca 8,5 plynu. Při tempomatu na dálnici nastavuji 130 +-. Motor konečně ožívá a fakt moc pěkně jede, docela mě baví prohánět o několik metráků těžší SUV s aerodynamikou mrazáku. Čárky LPG mizí znatelně pomaleji než při záběhu. Náklady zatím spočítány na cca 120 Kč na 100 km, což mi naproti předchůdci šetří zhruba stovku na 100 km. A to byl při ročním nájezdu cca 45000 km včetně důvěry ve značku hlavní důvod pro koupi.
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od TipoLPG »

Ahoj , ty máš spotřebu 7-8 l plynu jo? To bych chtel vidět, to máš ještě nižší spotřebu než udává výrobce, já mám najeto 20 tis a nejnižší spotřeba plyny byla 9 l a to sem jel krokem, pravidelně jezdím za 10 ale když na to šlapnu tak i za 14
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Martin.nz
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 18 srp 2017, 19:06
Bydliště: Zákupy

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od Martin.nz »

Taky se mi tomu nechce moc věřit, ta spotřeba odpovídá spíš provozu na benzín.
Fiat Tipo kombi 1.4, 95k
Peugeot 406 break 2.0i, 97kW
Volkswagen Santana 1.6, 63kW
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od little_boy »

Spis je otazka jak se k te spotrebe dobral...
Na benzin obecne auto zere o 20% min nez na LPG. 11l je strasne moc i na LPG, jediny co so umim predstavit ze mu tam netesni nejaka priruba a to LPG utika do vzduchu... nesmrdi to auto po plynu?
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od TipoLPG »

I v návodu od auta je psaná spotřeba kolem 10 l/ 100 plynu.
Atmosféra by brala méně, turbo si vezme více, nic s tím nenadělame. Aspoň to jede
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Pajinex
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 24 dub 2018, 21:51

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od Pajinex »

První čtyři tisíc km jsem spotřebu neřešil, to si bral dle odhadu bezpečně desítku. Na šesti výměna oleje (Selenia Multipower Gas) a už pozoruju pokles. Kolem 8,5 při mých pracovních jízdách Mělník - Praha (výlučně sám a s prázdným autem), de facto samá rovina a kancl mám hned u Blanky. Pro obrázek, včera z Mělníka do Varů mi přesně ve Varech zmizela z plné nádrže jedna čárka (130 km). Průměrná rychlost cca 70-80 km/h, z vesnice čtyřka na osmdesátku, pak hned šestka a většinou za kamiony. Kdo tu cestu zná ví, že předjíždět se tam moc nedá, většinou jen ve stoupacích pruzích. Zimní gumy GY UltraGrip9 na tom budou mít taky svůj podíl, takřka nejsou slyšet a zatím obrovská spokojenost. Auto na plyn přepíná hrozně rychle, koupě na začátku listopadu, cca 14 stupňů a stačilo mu snad půl kilometru, ani ne. V zimě asi dvojnásobek, dle mrazu. Na italských fórech, bohužel už nevím kde, někdo tvrdil, že osmnáctkám GPL upravovali software, ale to je neověřené info.
Nehraju si na Plattnera a nemusím nikoho přesvědčovat o svých pravdách, ale jsem rád, že mám možnost porovnat názor s jinými majiteli. Toť vše.
p.s. H7 z výroby Philips mne neuspokojily, takže dostaly jejich více svítící kolegy. Je to o dost lepší. Jen výměna u pravého světla si vyžádala odpojení vzduchového filtru, pak jsem si všiml dvířek v podběhu. Bacha, ať Vám nespadne do světlometu, lovil jsem ji pěkně dlouho.
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od TipoLPG »

U nás na Vysočině je v rovině možná tak hladina rybníka, jinak samej kopec. Fakt jezdím za tich 10 /100, ale nijak to neřeším, jedu jak potřebuji a chci, nešetřím to
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Valentino
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 21 úno 2019, 17:45

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od Valentino »

Čaute, som tu nový, ale Tipo mám už od Júna 2018. Kúpil som si verziu s LPG, lebo som aj predtým jazdil autá na LPG a bol som spokojný. Ale fabrická zastavba LPG je predsa len iná káva, ako dorábané LPG. Páči sa mi že je na budíku namiesto teploty vody palivomer nádrže LPG. Čo sa týka spotreby môžem napísať, že mám dlhodobý priemer 9,494 l/100km. Od začiatku si každé tankovanie píšem do mobilu, mám na to aplikáciu a tak mám presný prehľad o spotrebe. Jednotlivé tankovania môžu spotrebu skresľovať, lebo na každej pumpe je nadstavený rôzny plniaci tlak plynu a tak aj do nádrže na niektorej pumpe vojde viac ako na inej. Najlepšie je tankovať na tej istej, čo sa ale samozrejme nedá, lebo jazdím kade tade. Mám najazdených 14800 km a za pár dní idem na výmenu oleja. Prvý krát som bol na výmene oleja po 5OOO km, aj keď to nebola predpísaná výmena, ale len doporučená predajcom. Ale chcel som a chcem dať autu všetko čo potrebuje a tých pár euro ma nezabilo a autíčko si jazdilo na nový olej. Ja som nemal absolútne žiadny problém, čo sa týka nejakých porúch. Je pravda, že to raňajšie štartovanie niekedy nebolo úplne ideálne, ale používam do benzínu aditívum a myslím si, že to pomohlo a po štarte už to zakolísanie otáčok zaregistrujem len občas. Zatiaľ som s Tipom maximálne spokojný.
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od Mark L. »

Kombi 1.4 T-Jet LPG PLUS zakoupen 5/2017, barva červená.

Dnes (2/2019) najeto 36,5tis km, dosud žádné závady - popsáno zde: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 30#p225290.

Prvních 1000 km jsem cíleně jezdil jen na benzín. Pak už LPG výhradně Benzina, nebo naše místní benzínka s ověřeným dodavatelem LPG. Původně jsem tankoval 95ku, ale po kolísání otáček po startu, které tu také někteří popisují jsem přešel na 100ku a je po problému. Vyšší cena za 100oktan mě vůbec netrápí, aditiva a prospěch pro motor to vyvažují. LPG startuje na benzín vždy, ale přepíná se vcelku brzo, takže spotřeba benzínu je malá.

Co se týká spotřeby, tak si ji zapisuju poctivě po každém tankování, do Excelu jsem však přepsal jen prvních 23tis km. Nemůžu souhlasit s hodnocení spotřeby ostatními. Jak to tak tady čtu, tak to možná bude vypadat, že si vymýšlím, nebo machruju, ale přesto to napíšu:
Benzín: Těch prvních 1000 km na benzín 6.2 (podotýkám se syrovým novým autem), jinak spotřebu benzínu nesleduju. I automoto redaktoři se nedostávali po 8l/100km, což opravdu nemůžu pochopit.
LPG: zjišťováno výpočtem po tankování, ne dle palubního počítače (LPG neukazuje spotřebu ani jednoho paliva): většinou kolem 8.4 plynu. Nikdy jsem se nedostal přes 9.
Pokud se podívám do záznamů v Excelu vychází mi náklady během prvních 23tis km na 1.33 Kč/km. Tím jak se tam musí započítat obě paliva mi to připadá jako nejrelevantnější údaj. Protože když dojde plyn a jedu na benzín tak si ten stav samozřejmě nezapisuju, tudíž nevím kolik je najeto na které palivo.
Jezdím z 80ti % stále stejnou trasu už víc jak 10let mimo město i dálnici a to do práce ~60km/den celkem. Ta nižší spotřeba, než uvádějí ostatní je podle mého dána tím, že mám trasu dostatečně najetu a skoro na ní nebrzdím, spíše podřazuju. Ne proto abych šetřil, ale proto, že jsem si to tak navykl a jízda je daleko plynulejší.

Ještě jednu věc bych rád uvedl. Nevyužívám moc 5. kvalt, skoro vždy řadím ze 4ky rovnou 6ku.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od Mark L. »

Řešíte někdo s LPGčkem revize? Já to nějak vypustil, ale teď vidím, že třeba při pojistné události by se mi to nemuselo vyplatit: http://lpgservis.cz/vse-o-lpg/revize-lpg/.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tipo 1.4 T-jet LPG

Příspěvek od TipoLPG »

Co sem se ptal, tak revize LPG je předepsana výrobcem a je součástí servisní prohlídky, měla by být jednou za rok. Jen žádný doklad o revizi do ruky nedostaneš, má to prodejce v počítači. Kdyby si chtěl klasickou papírovou verzi kde se dávají razítka, tak to ti vystaví servis na LPG
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“