1,4 T-Jet

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od jojo007 »

TipoLPG píše:Jasný, netvrdím že je to plošně u všech těchto motorů.
Když sem auto koupil, jezdilo krásně, plynule táhlo, startovalo bezchybně a dnes najeto ani ne 10 tis km a při ranním startu se třepe jako ratlík asi 10 sekund a skokama se rozjede, to samé při jízdě, auto od 2 do 3 tis ot je nepoužitelné

Presne ako píšeš... Prvý krát mi to začalo keď som mal cca 5000 KM teraz mam 6500 KM a čím ďalej tým horšie je to... Dnes ráno to bolo najhoršie a bolo cítiť z výfuku taky smrad ako nespálený benzín...

Takéto štarty nám skracujú životnosť motorov... :evil: tak by sa mohol Fiat zobudiť a dať riešenie...

Inak mne sa ešte nepáči že takto v lete pri štarte aj keď je 20 stupňov stúpnu otáčky na 1500 ot. a po približne 1 min klesnú... načo to je? Susedia naštartujú a idú...
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Reklama
 

TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

U nás po městě jezdí Pošta ve Fiatu Dablo se stejným motorem a problémy má úplně ty samé co já. Papírově ten motor je super ale pro normální jízdu k nepoužití, aspoň tedy v mém případě.
Sem zvědav jak se k tomu postaví servis
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od jojo007 »

To je fakt čudné... že by bola nejaká séria tohto motora vadná? Ale tak ja som si kúpil auto a nie za lacný peniaz tak nech funguje ako má... Mal som pred týmto používané Bravo a s tým som nemal problém... Som ho predal kvôli dpf lebo som už nechodil pravidelne do BA. Myslel som si že keď si kúpim nové auto tak aspoň 5 rokov budem mať bez problémov...
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

To samé sem si říkal já, koupím nové a bude klid a ono ho.no, zlatý starý můj skoro 20 lety Opel, tam motor šlapal krásně.
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
gigi
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 01 říj 2015, 15:05

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od gigi »

Ahoj. Nedá mi to a musím se připojit do debaty. Vlastním asi jedno z prvních modelů tohoto typu co se dalo v ČR koupit. Rok výroby 2016,tuším ,že červen. Najeto mám 22 000 km a zatím žádný výše popisovaný problém. Je pravda,že na poslední prohlídce mi technik říkal,že je připraven nový SW a pokud chci ,mám se stavit a nahrají mi ho. Moc jsem tomu nevěnoval pozornost,protože jak říkám,zatím nemám problém.
FIAT TIPO HATCHBACK 1.4 T-JET 120K OPENING EDITION EXTRA
Bravo II 1,4
Stilo 1,2
Bravo I
Punto 1,2
Alfa Romeo 33
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od little_boy »

Za mizerny starty u LPG verzi skoro vzdycky muze blbe serizene LPG.... akorat to vetsina lidi nekdokaze pobrat kdyz to startuje na 'benzin' :)
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

LPG je tovární zástavba, žádná dodatečná montáž a problémy se startování mají zde i čistě benzínové verze, tak na plyn bych v tomto případě vinu nehazel
Příští týden jde auto do servisu a uvidí se, každopádně auto je nové a má fungovat správně, věřím že to servis nějak vyřeší a budu spokojeně jezdit
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Vilda »

Tipo mám od konce února a zatím žádné potíže s motorem nemám .... studený motor ráno nastartuju a otáčky na krátkou dobu vyletí nahoru a po chvilce spadnou. V tu chvíli odjíždím 8)

Že by šel na tři válce nebo se dusil, to ani náhodou. Po ujetí krátké doby se ohřeje a jede zcela normálně. Je ale možné, že motory rok 2018 už vychytali :wink: Budu mít najeto skoro čtyři tisíce a na motor nemůžu říct křivé slovo :!:

Tankuji značkové palivo a přidávám do něj aditiva .... spotřeba mi klesla a s autem je celková spokojenost :D
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Vilda píše:Tipo mám od konce února a zatím žádné potíže s motorem nemám .... studený motor ráno nastartuju a otáčky na krátkou dobu vyletí nahoru a po chvilce spadnou. V tu chvíli odjíždím 8)

Že by šel na tři válce nebo se dusil, to ani náhodou. Po ujetí krátké doby se ohřeje a jede zcela normálně. Je ale možné, že motory rok 2018 už vychytali :wink: Budu mít najeto skoro čtyři tisíce a na motor nemůžu říct křivé slovo :!:

Tankuji značkové palivo a přidávám do něj aditiva .... spotřeba mi klesla a s autem je celková spokojenost :D
Já mám auto duben 2018
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od jojo007 »

Včera som bol vo Fiate aby mi opravili tie štarty. V servise ma objednal a povedal že tam je problém v sw. Pri studenom štarte dáva chudobnú zmes kvôli emisiám a zato sú problémy zo štartom. Ešte dodal že mi vynulujú adaptačné hodnoty a potom budem sledovať ako sa to chová...
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Super kamaráde, konečně jsi další komu servis povídal že je něco špatného na autě a že to není používáním běžného benzínu.
Myslím že pokud se zdejší majitele těchto motoru zaměří na ranní starty tak v servisních budou mít pěkné fronty na přehrání softwaru. Nevěřím že během roku se vydavalo několik verzi softu, které jsou v nových autech, dle mého existuje jedna (špatná) , se kterou auto opustilo fabriku a pak jedna opravná verze, kterou budou nám postupně nahrávat.
Myslím že problém se startováním mají všichni, jen to někdo neslyší, nebo nechce přiznat že je něco špatně u nového auta a nebo to bere jako přirozenou vlastnost a divného běhu motoru si při startování nevšímá.
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od martin72 »

Proč myslíš, že by měli mít problémy všichni? V tomto případě neexistuje něco jako vyloženě špatný sw. Jenom si nerozumí v některých případech se zbytkem zařízení. Všechny části mají konstrukční tolerance a je pravděpodobné, že při jisté konstalaci v zhledem k ekosetupu to začne haprovat.
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od jojo007 »

Uvidím či to pomôže keď to opravia... Pýtal som sa či náhodou nie je nejaká výrobná chyba motora nato mi odpovedal že motory sú v poriadku. Problém je v nastaveniach softwaru.
Keď spomínaš benzín tak sa ma pýtal na ktorej pumpe tankujem... povedal som že na Shell len si to zapísal a nič nepovedal nato.
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od little_boy »

Tohle je ucebnicovy priklad proc automobilky davaji ruce dal od LPG - LPG je napytel palivo, strasne u nej kolisa kvalita, nasledne LPG rozhodi adaptace ECU a nestesti je na svete.
Tohle je zjevny a bezny duvod problemu pri studenych startech obecne, neni potreba hledat priciny v specialnim tajemnem SW nebo vyrobnich tolerancich :) Akorat jak je zde videt to proste lidi nedokazi pobrat...
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od martin72 »

S tím by se dalo souhlasit, ale pouze za předpokladu, že by se s tím potýkaly verze BA/LPG . A jelikož tomu tak není , tak ve hře budou další činitelé. 8)
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“