Dodělání tempomatu

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
HenryPupil
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 25 čer 2018, 19:53

Dodělání tempomatu

Příspěvek od HenryPupil »

Zdravím všechny majitele tohoto úžasného auta :-). Neřešíte někdo stejný problém jako já a to ten, že jste si koupili verzi bez tempomatu a teď vám chybí? Poptával jsem jeden servis, který mi stanovil cenu na cca 8500 s tím, že mi nezaručí funkčnost a pak přímo autorizák, kde jsem auto kupoval, kde mi řekli, že mi to udělají za 12-13000,ale tempomat (ovládání) nebude ve volantu, ale přidají další páčku, což nechápu a nechci to akceptovat. Řešil to někdo také? Díky :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od Vilda »

HenryPupil píše:Neřešíte někdo stejný problém jako já
Neřeším :wink: protože za těch pár peněz jsem si ho do Típka nechal dát. Ne adaptivní, ale jen ten normální a stačí 8)

Můj názor je, že za tyhle peníze co za dodělání tempomatu chtějí a nějakou přidanou páčku, která bude trčet bůhví kde :? bych na to hodil bobek ....

Sám jsem byl poučen z minulého auta. Tam jsem ho neměl a při dlouhých dálničních přesunech, mě bolela otlačená pata od plyn. pedálu. Takže u Fiata to byla jasná volba.
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
HenryPupil
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 25 čer 2018, 19:53

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od HenryPupil »

Vilda píše:Neřeším :wink: protože za těch pár peněz jsem si ho do Típka nechal dát.
Tím myslíš, že sis ho tam nechal dát při koupi, viď? To jsem podcenil :?
Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od Vilda »

Tak tak .... za cenu asi 4500 Kč se mi to zase nezdálo tak drahé. Nicméně po přečtení Tvojí anabáze, co by obnášelo dodatečné dodělání tempomatu, bych ho oželel :|
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od TipoLPG »

Ahoj, na mém předchozím autě (Chevrolet) se nechal tempomat demontovat snadno, stačilo sehnat na vrakaci nebo koupit za velké peníze u prodejce origo ovládací panel s tlačítky a vyměnit. Ve volantu stačilo zaslepku co je místo tlačítek vyloupnout, a osadit tlačítky, pod zaslepkou veškeré konektory jsou připravené, tak že jen zacvaknout a ještě osadit pojistku a tempomat fungoval.
Třeba bude mít i fiat udelanou přípravu
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
HenryPupil
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 25 čer 2018, 19:53

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od HenryPupil »

TipoLPG píše:Ahoj, na mém předchozím autě (Chevrolet) se nechal tempomat demontovat snadno, stačilo sehnat na vrakaci nebo koupit za velké peníze u prodejce origo ovládací panel s tlačítky a vyměnit. Ve volantu stačilo zaslepku co je místo tlačítek vyloupnout, a osadit tlačítky, pod zaslepkou veškeré konektory jsou připravené, tak že jen zacvaknout a ještě osadit pojistku a tempomat fungoval.
Třeba bude mít i fiat udelanou přípravu

Mám v plánu to takto vyzkoušet, ale moc tomu nedávám, protože v autorizáku říkali, že kabelaž sice nachystaná je, ale řídící jednotka tempomatu ne :/ . Taky je problém náše auto na vrakáči sehnat, ikdyž nejaký rozstřelený se snad objeví (nikomu to samozřejmě nepřeju). Každopádně díky :-)
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od TipoLPG »

Pak dej vědět jak to dopadlo, přiznám se, tempomat v autě také nemám, zatím mi to nějak nevadí jeho absence, ale kdyby to domontovani bylo nějak jednoduché, tak bych ho také dodělal.
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
Marián601
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 01 dub 2018, 19:41

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od Marián601 »

Ako píše Vilda poučen z minulých nezdarú :D
Tak isto som to chcel v aute od výroby ,dorábať a zasahovať do hotového auta a to ešte prídavnou páčkou z toho som už vyrástol :D
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od alienjar »

Ahoj, taky by mě to zajímalo. Ve Fiatu Bravo II jsem si ho také dodělával. Nebyla to taková věda, jen nejdražší položka byla páčka. Koupil jsem z Alfy, perfektně seděla. Dráty jsem tahal z konektoru u baterie. Někteří už ty dráty měli přivedené až k volantu, bohužel já ne. Zkusím se podívat do volantu, jestli tam nejsou přivedené dráty, pokud ne, podívám se do boxu u baterky. Mám ten samý motor, co jsem měl v Bravu, takže by to neměl být problém. Kdybyste někdo zjistil více, tak se podělte.
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od TipoLPG »

Musí se dokoupit tlačítka co jsou na volantu a přes diagnostiku aktivovat tempomat. Dle servisu cena kolem 7 tisk Kč
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od alienjar »

https://www.fiatparcacim.com/index.php? ... ct_id=5060, něco takového? A kdo říkal, že se to musí aktivovat přes diagnostiku? Na Bravu jsem nemusel taky nic nastavovat.
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od TipoLPG »

Autorizovaný Fiat servis Srba
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
chrener
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 21 lis 2016, 19:33
Bydliště: Košice

Re: Dodělání tempomatu

Příspěvek od chrener »

Ahojte,
montujem originálne tempomaty na FIATz a do Tipa ho v pohode dorobiť viem.
V prípade otázok ma kontaktujte na chrener1980@gmail.com alebo na +421903609842
Majte sa
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“