Lancia Y (1996) - únik nebo spotřeba oleje?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
x.Luthien
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 lis 2011, 09:44

Lancia Y (1996) - únik nebo spotřeba oleje?

Příspěvek od x.Luthien »

Ahoj,
už téměř rok jsem hrdá majitelka auta Lancia Y, 1,2, 44kW, r.v. 1996, najeto 128 000km. Asi po 4 měsících jsem měnila těsnění pod hlavou i rozvody. Pořád se mi někam ztrácí olej. Nevím, zda je to spotřeba nebo mi někde uniká. Žádné fleky pod autem jsem nezaznamenala. Každopádně skoro každý měsíc dolívám litr oleje (cca na 800 - 1000 km). Jaké máte zkušenosti vy? Kde by mohl být problém? Co bych měla ještě zkontrolovat? Za všechny případné náměty a nápady děkuji :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Lancia Y (1996) - únik nebo spotřeba oleje?

Příspěvek od OndraK »

Jaká je barva kouře? Modrá? To by znamenalo přílišný průnik oleje do spalování. Jak moc jsou kilometry jisté?
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Y (1996) - únik nebo spotřeba oleje?

Příspěvek od Tomas-Oaza »

no to uz asi bude zrat motor olej pres kruhy. dle manualu je to porad v norme litr oleje /1000km
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
x.Luthien
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 lis 2011, 09:44

Re: Lancia Y (1996) - únik nebo spotřeba oleje?

Příspěvek od x.Luthien »

OndraK píše:Jaká je barva kouře? Modrá? To by znamenalo přílišný průnik oleje do spalování. Jak moc jsou kilometry jisté?
Kouř?? :-D Tak to fakt nevím... kilometry jisté nejsou... auto je z bazaru, dovezené z Itálie.
x.Luthien
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 lis 2011, 09:44

Re: Lancia Y (1996) - únik nebo spotřeba oleje?

Příspěvek od x.Luthien »

Tomas-Oaza píše:no to uz asi bude zrat motor olej pres kruhy. dle manualu je to porad v norme litr oleje /1000km
Takže to tak mám nechat? Nemám to spravovat? Prostě normální stav? :) Každopádně děkuji.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Lancia Y (1996) - únik nebo spotřeba oleje?

Příspěvek od liborko »

No zas tak úplně normální to není pokud má poctivých 128tis.tak to ten motor musí být v nejlepší kondici,válce i kruhy si troufám říct že budou v pořádku.To chce lehnout pod auto a zkouknout jestli tam opravdu nesákne olej zespod z nějakého místa,spíše bych to ale mimo jiné viděl na špatné ztvrdlé gufírka na ventilech
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Y (1996) - únik nebo spotřeba oleje?

Příspěvek od Tomas-Oaza »

tak to je fuk, pokud to nedela louze tak to ten olej zere. asi bych to uz neresil,pokud teda nechces do auta akorat vrazet love.
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
x.Luthien
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 lis 2011, 09:44

Re: Lancia Y (1996) - únik nebo spotřeba oleje?

Příspěvek od x.Luthien »

liborko píše:No zas tak úplně normální to není pokud má poctivých 128tis.tak to ten motor musí být v nejlepší kondici,válce i kruhy si troufám říct že budou v pořádku.To chce lehnout pod auto a zkouknout jestli tam opravdu nesákne olej zespod z nějakého místa,spíše bych to ale mimo jiné viděl na špatné ztvrdlé gufírka na ventilech

Děkuji Liborko :), já si tam sice lehat nebudu, ale určitě někoho poprosím, ať to zkontroluje.
x.Luthien
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 lis 2011, 09:44

Re: Lancia Y (1996) - únik nebo spotřeba oleje?

Příspěvek od x.Luthien »

Tomas-Oaza píše:tak to je fuk, pokud to nedela louze tak to ten olej zere. asi bych to uz neresil,pokud teda nechces do auta akorat vrazet love.

Vrážet do toho opravdu nechci, ale raději to nechám zkontrolovat a pak se rozhodnu, co pro mě bude lepší, zda dolévat neustále olej nebo to nechat opravit. Každopádně díky Tome-Oazo :)
Odpovědět

Zpět na „LANCIA“