Po zastavení auta teče olej z motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

mick1977
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2012, 16:51
Bydliště: Bohumín

Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od mick1977 »

Zdravím

Objevil se mi problem s tekoucim olejem , po zastaveni auta se vzdy objevi pod autem po chvili louže oleje , po vychladnuti motoru olej tect prestane.

Nevi nekdo odkud to muze tect a co muze byt pricina nez vycistim motor a budu sledovat odkud to tece?

Punto 1.1 55s
Reklama
 

Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od Danny Mk2 »

První možnost-nezastavovat :lol: ,druhou si popsal sám,umýt motor a hlídat to.Teče olej,to je dost obšírné pojetí,kde to dělá louže,pod kterou částí motoru???To že to teče po jízdě je normální,horký olej je řidší.Jinak na motoru je celkem přehršel míst odkud to může téct,jestli to máš umaštěné jak papír od sekané,bez umytí nic nenajdeš.
Lancia Y 1.1.....
mick1977
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2012, 16:51
Bydliště: Bohumín

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od mick1977 »

No olej začne kapat hned po zastavení a objeví se pod olejovou vanou blíže k rozvodum.

Napadlo mě jestli zahřátý olej je řídký tak teče více než když schladne ,zmírnit tečení oleje dočasně výměnou za hustší.
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od Karol »

olejova vana tychto motorov je tesnena motorovym vysokoteplotnym silikonom a v miestach klukovych lozisk na oboch stranach ma velmi velke medzery ktore musia byt vyplnene touto tesniacou hmotou. Medzera je az okolo pol cm. Pri vymene vane sa mi stalo, ze som tam dal menej tesnenia ako na prirubu a skutocne to tam tieklo. Ked som to zase rozobral a pretesnil, na miesta klukovych lozisiek som dal obrovske mnozstvo toho silikonu, od vtedy to drzi a je pokoj. Ina moznost je samozrejme simering klukoveho loziska, zo strany rozvodov je pristupny po odmontovani remenice alternatora a este takeho maleho ozubeneho kolecka nahonu rozvodoveho remena, tazko sa to kolecko dava dole, lebo je velmi zakalene a z vnutornej strany je na nom taky zubok, ktory mu isti fazu voci kluke, je prisroubovany sroubom s obrovskou podlozkou a medzi podlozkou a tym koleckom je vacsie trenie ako sila toho zubku. V lete som to pri demontazi urval. Inak to kolecko stoji cca 24 €. Pri montazi som to natrel protizadervou pastou a zavit som poistil lepidlom na zavity Loctite. Pod tymto koleckom sa nachadza simering klukoveho hriadela, aj ten moze tiect. Ina moznost je, ze totecie az zvrchu od deklu ventilov, ktory je dost blbo spraveny, drzi len na styroch srouboch a pravidelne ho pretesnujem.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
micronet.w
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 srp 2011, 22:44
Bydliště: Tvrdošovce, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od micronet.w »

Karol píše:olejova vana tychto motorov je tesnena motorovym vysokoteplotnym silikonom a v miestach klukovych lozisk na oboch stranach ma velmi velke medzery ktore musia byt vyplnene touto tesniacou hmotou. Medzera je az okolo pol cm. Pri vymene vane sa mi stalo, ze som tam dal menej tesnenia ako na prirubu a skutocne to tam tieklo. Ked som to zase rozobral a pretesnil, na miesta klukovych lozisiek som dal obrovske mnozstvo toho silikonu, od vtedy to drzi a je pokoj. Ina moznost je samozrejme simering klukoveho loziska, zo strany rozvodov je pristupny po odmontovani remenice alternatora a este takeho maleho ozubeneho kolecka nahonu rozvodoveho remena, tazko sa to kolecko dava dole, lebo je velmi zakalene a z vnutornej strany je na nom taky zubok, ktory mu isti fazu voci kluke, je prisroubovany sroubom s obrovskou podlozkou a medzi podlozkou a tym koleckom je vacsie trenie ako sila toho zubku. V lete som to pri demontazi urval. Inak to kolecko stoji cca 24 €. Pri montazi som to natrel protizadervou pastou a zavit som poistil lepidlom na zavity Loctite. Pod tymto koleckom sa nachadza simering klukoveho hriadela, aj ten moze tiect. Ina moznost je, ze totecie az zvrchu od deklu ventilov, ktory je dost blbo spraveny, drzi len na styroch srouboch a pravidelne ho pretesnujem.

To viko deklu ventilov drzí na styroch srouboch to je pravda a este to vyko ked sa dobre pozries ma doraz tam kde su tie sroby tak ze darmo das nove tesnenie po case sadne a neda sa ani dotiahnut to vyko kvoly tym dorazom. Jednoducho som ich obrusil ked mi zacal presakovat s pod vyka olej a je pokoj. Mam tam este povodne tesnenie co tam FIAT dal v roku Pána 1999...
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od Danny Mk2 »

mick1977 píše:No olej začne kapat hned po zastavení a objeví se pod olejovou vanou blíže k rozvodum.

Napadlo mě jestli zahřátý olej je řídký tak teče více než když schladne ,zmírnit tečení oleje dočasně výměnou za hustší.
Na té straně máš dvě gufera plus ta možnost netěsné vany.Hustějším olejem nic nevyřešíš,bude to chcát stejně.Dej dolů ten plastový kryt rozvodového řemene,podívej se jestli je to pod ním suché(jestli to neteče pod tou horní řemenicí rozvodu).Jestli to tam bude suché,pak je možnost to gufero na klikovce,nebo vana,tak jak tady už bylo napsáno.
Lancia Y 1.1.....
mick1977
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2012, 16:51
Bydliště: Bohumín

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od mick1977 »

Tak problém je v prorezlé olejové vaně .

Oprava 1000 kc - nová vana včetně práce :-)
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od Danny Mk2 »

Tak to jsem zažil ještě na Opelu,taky jsem těsnil a těsníl,pak jsem našel místo kde byl plech jak pavučina.Byl to puchýřek tak 10x10 mm.Taky se mohli ve FIATu pochlapit a udělat na ten motor hliníkovou vanu,neprorezla by a navíc by se lépe chladil olej.
Lancia Y 1.1.....
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od Pepik »

To viko deklu ventilov drzí na styroch srouboch to je pravda a este to vyko ked sa dobre pozries ma doraz tam kde su tie sroby tak ze darmo das nove tesnenie po case sadne a neda sa ani dotiahnut to vyko kvoly tym dorazom. Jednoducho som ich obrusil ked mi zacal presakovat s pod vyka olej a je pokoj. Mam tam este povodne tesnenie co tam FIAT dal v roku Pána 1999...[/quote]

Taky jsem to tak řešil,ale neobrousil jsem to úplně.Měl jsem obavu aby nebyly pak mimo závity pro uchycení plastového krytu rozvoďáku.A než to těsnit silikonem,je lépe dát nové těsnění.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od Danny Mk2 »

VÍKO DEKLU.......to je co za novinku? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lancia Y 1.1.....
Uživatelský avatar
Micohell
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 15 srp 2011, 23:25
Bydliště: Rovinka

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od Micohell »

ja mam podobny problem len umna to kvapka aj ked auto stoji tri dni tak sa robi mlacka motor som umyl a olej sa objavil pri rozvodoch a steka dole po olejovom filtry co tam treba vymenit ?
Punto 60 mk1 44kW
Punto GT 98kW? vo faze vylepsovanie :D
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od laco88 »

Micohell píše:ja mam podobny problem len umna to kvapka aj ked auto stoji tri dni tak sa robi mlacka motor som umyl a olej sa objavil pri rozvodoch a steka dole po olejovom filtry co tam treba vymenit ?
Ak zistiš kde je chyba daj mi prosim ta nejaky navod jak to opravit pretozo mam rovnaky problem, z prednej casti motoru jak su rozvody je motor cisty bez známky oleju, no zadna cas je ako keby som ten motor macal v oleji, okolie rozvodou, 1.sviečky, olejový filter a jak je ta mierka na kontrolu oleja. Motor mi zerie olej a musim tam teda olej čas od času doliat. Už som uvažoval nad dalšou výmenou oleja ale neviem ci to k niečomu bude kedže podla servisu mam v riti piestne krůžky. Dajú sa vymenit v domácich podmienkach pred barakom na parkovisku? Garaž nemám a do servisu sa mi s tym nechce.
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od straki »

laco88 píše:
Micohell píše:ja mam podobny problem len umna to kvapka aj ked auto stoji tri dni tak sa robi mlacka motor som umyl a olej sa objavil pri rozvodoch a steka dole po olejovom filtry co tam treba vymenit ?
Ak zistiš kde je chyba daj mi prosim ta nejaky navod jak to opravit pretozo mam rovnaky problem, z prednej casti motoru jak su rozvody je motor cisty bez známky oleju, no zadna cas je ako keby som ten motor macal v oleji, okolie rozvodou, 1.sviečky, olejový filter a jak je ta mierka na kontrolu oleja. Motor mi zerie olej a musim tam teda olej čas od času doliat. Už som uvažoval nad dalšou výmenou oleja ale neviem ci to k niečomu bude kedže podla servisu mam v riti piestne krůžky. Dajú sa vymenit v domácich podmienkach pred barakom na parkovisku? Garaž nemám a do servisu sa mi s tym nechce.
Coz oto ono se na puňťasovy dá udělat cokoliv venku před barákem ale obávám se že rozebírat motor není zrovna vhodný dělat venku a taky časově to bude hoodně náročný.
Jestli ti to ale moc žere olej tak radši výměnu kroužků řeš co nejdříve aby si motor necucnul oleja až moc pak se ti už nemůsí rozjet.
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
laco88
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 29 dub 2012, 18:33
Bydliště: Praha-východ

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od laco88 »

straki píše:Coz oto ono se na puňťasovy dá udělat cokoliv venku před barákem ale obávám se že rozebírat motor není zrovna vhodný dělat venku a taky časově to bude hoodně náročný.
Jestli ti to ale moc žere olej tak radši výměnu kroužků řeš co nejdříve aby si motor necucnul oleja až moc pak se ti už nemůsí rozjet.
Už se mi to jednou stalo a dva valce se naplnili olejem, tedy bylo treba jit do servisu a nechat z motora všechen bordel vycucat. Ale nic mene olej to zas tak moc nezere, to by jsem mel asi porad černej kour z vyfuku co nemam. Ale síš mi teče všudem kolem ze zadni strany jak už jsem zminoval.
http://lado88.rajce.idnes.cz/Punto
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18847
Fiat Punto Mk1, rv.97, Blue Color, 1.1 40kW 55hp, 3dveř :) <3 :)
Renault Megane Sedan, rv.98, Blue-metal color, 1.6 79kW 107hp, full :/
Uživatelský avatar
Micohell
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 15 srp 2011, 23:25
Bydliště: Rovinka

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od Micohell »

tak ono zo zadnej strany by ani nemal kadial tiect olej mne to tece skorej od rozvodou takze rozmyslam ze vymenim gufera vacky aj olejoveho cerpadla to je jedine co ma napada ked nepomoze ani to tak potom este skusim pretesnit olejovu vanu ale to doho by som sa nerad pustal :/
Punto 60 mk1 44kW
Punto GT 98kW? vo faze vylepsovanie :D
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“