Punto Mk1 1,1/40kW nestartuje

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Vapch
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 13 črc 2013, 23:09

Punto Mk1 1,1/40kW nestartuje

Příspěvek od Vapch »

Zdarec chlapi.
Moje ŠPunto 1,1/40kw / 165.tkm r.v.97 přestalo chtít startovat. Na první dobrou jsem myslel na startér - startér ve vysokých otáčkách, ale motor se nehnul = nevyjíždí pastorek. Jelikož mám doma druhý celý motor FIRE (1,2) a vědouc že prakticky všechny díly jsou kompatibilní, rozhodl jsem se pro výměnu.
Při odtahu domů (kamarád na laně) jsem zkoušel auto nastartovat roztažením. Už kdysi (z důvodu tehdy slabé a špatné baterky) jsme to na laně roztahovali a chytlo "nadrc". Teď ale nic :-(
Doma jsem vyměnil startér, ...
... a zase nic. Teď už to točí i motorem, ale prostě to nechytne.

Ještě jedna věc - asi 14dní předtím jsem v pravidelném intervalu měnil olej, filtry a svíčky. Při vytahování starých svíček jsem si všiml, že na válci 1 a 4 byl na závitu (!) svíčky olej. Jinak ale svíčky byly suché, standardně opálené, bez nánosu. Myslel jsem, že mi třeba při nalívání část "vytekla" a natekla na svíčku, nicméně - je to divné, nikdy dřív jsem toto nezaznamenal...

Umíte někdo poradit, kde mám hledat problém? (cívky, ŘJ, ?)
Vapch

Multipla 1,6 100 16V ´99
Punto S55 1,1 ´97
Reklama
 

Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Punto Mk1 1,1/40kW nestartuje

Příspěvek od rossi »

tim roztahováním ti přeskočil rozvodový řemen
punto se nesmí roztahovat
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
Gembler
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 12 úno 2018, 20:16

Re: Punto Mk1 1,1/40kW nestartuje

Příspěvek od Gembler »

Neviem ako tvoje ale 1.1 na ktorej som jazdil celý motor bol od oleja.
Skús po jednom vytiahnuť sviečky a pozrieť či hádžu iskru.
CHRYSLER CROSSFIRE 3.2
EX Punto mk1 55S, 90ELX, 16v sporting
Vapch
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 13 črc 2013, 23:09

Re: Punto Mk1 1,1/40kW nestartuje

Příspěvek od Vapch »

Tak problém byl zcela prozaický. Rozvodový řemen byl bez zubů.
Mé Punto je vyrobené zrovna v měsíci a roce, kdy se lámal model a používaly se dva druhy rozvodových řemenů. Jediný rozdíl byl počet zubů. Když jsem dělal rozvody, omylem jsem koupil vodní pumpu s jiným ozubením řemenice, a bylo to.
Průser byl že se to projevilo až po cca 5000 km. To už ale byl řemen prakticky bez zubů...

Naštěstí FIRE motory jsou blbuvzdorné - nemůžou se tam potka ventily. Takže nová vodní pumpa, nový řemen, a jezdíme jak zamlada :-)
Vapch

Multipla 1,6 100 16V ´99
Punto S55 1,1 ´97
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“