problem otáčok

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrick95
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 31 srp 2017, 23:02

problem otáčok

Příspěvek od Patrick95 »

Nazdrar chlapy to som zase ja :( . putno MK1 1.1 40Kw
Prednedávnom som sem písal s problémom syčania, ktory sa aj vyriešil ( viď link )

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=67&t=37279"

Nabehal som s autom asi 400km a čím km som nabehal tym viac sa mi začali kolísať otáčky zaujímavým sposobom. Aj pri naštartovani studeného motoru a pri rozbehnutí mi začali vyseť otáčky vysoko.. a pri zohriatí už to bolo o čosi lepšie ale stále to neni ono. Chcem sa spýtať či už mal niekto takýto problem.
Cele vstrekovanie pretesnené aj sacie potrubie , nové sviečky, klapka vyčistená a nastavená.
Pridávam aj video ( sorry za horšiu kvalitu obrázu ale účel splní ) doporučujem video pozrieť do konca díky .

https://www.youtube.com/watch?v=WVxu_CU56eQ"
Reklama
 

JozefPD
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 24 čer 2017, 11:19

Re: problem otáčok

Příspěvek od JozefPD »

snimač teploty?
Uživatelský avatar
Patrick95
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 31 srp 2017, 23:02

Re: problem otáčok

Příspěvek od Patrick95 »

Ten mi radili ale z nejakého dovodu to prestalo teraz mam iny problem...
vymenili mi vyfuk aj lambda sondu... motor žerie ako prasa aj 9-12litrov v meste a to jazdím velice s citom.. pomaly už ani nešlapem na pedál...skušal som aj trošku inak jazdiť no to bolo horšie :/ cítiť benzin z vyfuku za volnobehu a z vyfuku jak keby motor krochkal ako keby nešiel pravidelne akonáhle dupnem na plyn benzin neni cítiť :/ fakt už som zufaly že tolko peňazí nad*baných a nič z toho :/ a niekedy sa mi stane že zaszanem na križovatke a zaradím 1tku rozbehnem sa auto chrchle a šlapem na pedál a nič sa nedeje a z ničoho nič zrazu auto vyštartuje :/


PS: sorry za dlhé písanie :D nechce sa mi zakladať ´´ nové téma ´´
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: problem otáčok

Příspěvek od Vitaml »

Jedině diagnostika, jestli ta lambda funguje spávně. Tu spotřebu víš jak? Říká ti to palubák, nebo podle tankování? Pokud by propouštěl vstřikovací ventil, tak palubák ti to neřekne, zjistíš to jen podle tankování.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“