HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od l-cizek »

jak mi vypadává?? No mě za jízdy nevypadavá, mě to prostě nevalí už od startování. Otočim klíčkem,nastartuju a za cca. 1 vteřinu se rozsvítí kontrolka posilovače a vypíše mi to chybovou hlášku. Posilovač jde, ale jen tak na půl výkonu (jde víc ztuha než normálně, ale jde) Když třeba chcípnu motor, tak po dalším otočení klíčku se mi někdy aniž bych nastartoval už rozsvítí kontrolka a opět i chyba. Když už se nerozsvítí, tak zpravidla nastartuju a je vše v poho. Když jedu i s tou chybou, tak mi to do volantu nic nekope, žádný vibrace ani jinej třesot, prostě vše normál, jen jde ztuha posilovač. Na "city" to nereaguje, jen se rozvítí zelenej nápis, ale tím to končí. Zase si ale říkám, kdyby byl v háji ten snímač, tak by to nešlo vůbec ne??
Reklama
 

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od l-cizek »

tak jsem byl na diagnostice a našli mi tam jen "náhodnou chybu snímače rychlosti" Je možný že to s tím má něco společnýho?? Páč už mi to dělá i když je venku poměrně teplo, dneska bylo 10 stupnu a taky mi to udělalo.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

to znie zaujimavo, podla rychlosti auta rj-serva znizuje-zvysuje posilovanie alebo ho cca pri 50-60km/h vypina

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od ygzo »

btw: tu diagnostiku ti robili v autorizovanom servise? alebo v neautorizovanom?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od l-cizek »

v neautorizovaným v jedný malý dílničce, ale dal jsem za to 300kč a vzal mě hlavně hned, v autorizáku bych zaplatil 2x tolik a ještě bych se musel objednat, jak je znám...
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od l-cizek »

Čus, tak jsem zas tu s novými info... takže: Punta mk2b (možná i mk2a) už nemají klasickej snímač rychlosti na převodovce, ale mají to už napojený přes ABS... čily nakonec je chyba někde v jednom z předních ložisek (jsou tam magnetické snímače přímo v ložisku, ne ozubená kola). Víte někdo jak je to tam kruci udělaný, když k tomu nevede žádnej kabel?? Jo jinak měli sme to napíchnutý na tu diagnostiku a já popojížděl před dílnou do zadu a pak do předu (asi na 10ti metrech) a někde z řídící jednotky to ukazovalo že jedu 60km/h :lol: jinak na palubce to ukazuje dobře. Teď už na to ale z vysoka s... Přes zimu se mi s tím fakt nic dělat nechce. Ach ten Fiat, proč to dělat všechno jednoduše, když to jde složitě že? :?
MarekM_SVK
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 06 dub 2009, 20:31
Bydliště: kraj ZA,SVK

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od MarekM_SVK »

l-cizek píše: Ach ten Fiat, proč to dělat všechno jednoduše, když to jde složitě že? :?
Zdravim,

toto forum uz sledujem niekolko x rokov dozadu, ale doposial s autom nebol ziaden vacsi problem.
Tento tyzden v pondelok rano cestou do prace sa pocas jazdy (dlha tiahla zatacka do lava a auto spomalovalo na 50-tku) rozsvietila kontrolka "porucha serva",
ale servo fungovalo normalne dalej. Bol a je citit rozdiel v sile na volante po vypnuti a zapnuti CITY, alebo ak sa motor vypol uplne.
Po zastaveni a opatovnom nastartovani vsetko zhaslo ako ma a auto ide dalej OK.
To iste sa stalo este 3x aj na prelome februar/marec t,r., ale od vtedy nic az do pondelka.
Podla mojich zaznamov to bolo stale na tom istom mieste +- 50 m v pondelok rano, ak auto cely vikend nejazdilo.
Vtedy som to riesil nabitim baterie a na 8 mesiacov, tj. cca 14tkm bol pokoj.
Teraz, ale po precitani celeho vlakna som v pomykove, lebo podozrenie som zacal mat aj na vadny snimac rychlosti, alebo snimac natocenia volantu.
Ale opatovne sa to skor zda byt na nizky stav napatia v elektrickej sieti.
Nakolko teraz rano opat dost casto pri prvom startovani vyleti rucicka teploty chl.kvapaliny uplne hore plus rozsvieti sa kontrolka teploty motora, ze motor je prehriaty (auto stoji celu noc vonku pred garazou !!!).
Ale tento problem uz neriesim nakolko a.s.f. v ramci zaruky pocas dvoch rokov to nebol schopny dany problem riadne specifikovat, nie to odstranit. S podobnym problemom som sa stretol aj majitelov GP.
Preto som baterku opat dal cez noc na nabijacku a zatial je pokoj.(aj ked je to bezudrzbovka a magicke oko hlasi stav OK, ale pri startovani klesa napatie na +- 10 V).
Mozno je to aj Tvoj pripad, skus, uvidis. Za to nic nedas.

Ak by niekto vedel poradit popr. pomoct, bol by som rad, lebo s a.s.f. v mojom okoli nemam moc dobre skusenosti
a v blizkej dobe planujem auto predat (malo by ostat v rodine) a citil by som sa potom trochu trapne ...

PS.:A propooo ... po opatovnom precitani navodu na obsluhu som z toho 100% Talian,
lebo to co pisu na str.127, tj. signalizia poruch pre dany symbol "porucha el. pos. riadenia",
to ma uplne zabilo, jednoducho zlatu klinec programu. No v mojom pripade to zatial funguje ... uvidime v pondelok !
ex: 05/97 Punto 55S 5D red,
current:
I. 11/06 Punto Classic 1,2 8V 5D black metla+AC, Pioneer DEH P4100R + DO na volante,
II. 12/08 Sedici 1.6 4x4 Emotion tm.seda metaliza.
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od l-cizek »

no tak zkusit to můžu, ale řekl bych že to tím nebude, protože když jsem byl na tý diagnostice tak mi to tam hlásilo že jedu 60 i když jsem jel 10km/h (a to zrovna ta kontrolka svítila)
Jo a nevíte někdo náhodou, z jakýho kola se u mk2b snímá rychlost?Levý bo pravý? Snad ne obě.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

MarekM_SVK píše:
napisal som ti sukromnu spravu, baterkou to urcite nemôze byt,
servo sa zapina az po nastartovani motora a roztoceni alternatora ktory vyraba prud pre cele auto a hlavne pre servo :D
takze chybu preco je pri alebo po nastartovani motora nizke napätie v aute musis hladat inde

mne neposkodene servoriadenie sa vzdy zaplo aj s poskodenim starterom a vystavenou baterkou od opakovaneho startovania!!! aj stropne svetlo a budiky zhasli pri startovani a predsa sa vzdy zaplo servo (baterku mam Filsonku - taky smejdik, starter som uz vymenil)
l-cizek píše:
môzes vyskusat odpojit snimace ABS, odpajat po jednom (mozno bude dobre vzdy odpojeny snimac naradit inym nahradnym snimacom)
hm - a ABS ti funguje normalne kedze ma zle udaje zo snimacov?
(zatial presne neviem odkial berie udaje o rychlosti rj-serva, najprv skus opravit tie zle udaje v ABS a potom postupuj dalej)

2x konektory snimacov najdes pod zadnymi sedadlami, a 2X v motorovom priestore

foto predneho snimaca ABS a foto snimaca ABS na zadnej naprave
Obrázek Obrázek
cervenou sipkou oznaceny snimac

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
adolf
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 18 lis 2008, 17:16

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od adolf »

Mam takový dotaz stává se mi že po otočení klíčkem se my rozvítí kontrolka posilovače a posilovač nejde, pomůže znovu auto vypnout a pak znovu zapnout ale stává se to jen občas zjistil jsem že na to má vliv jak mám nafouklý kola když je natlakuju na 2 atm. tak se my to objevuje dost často a dost mě to rozčiluje.Ale nedávno sem zkusil dofouknot kola na 2.2 atm a už týden se mi to neobjevilo. Za jízdy se mi nikdy nestalo že by mi posilovač vypadnul. auto má najeto 72000 tisíc rok výroby 2001.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

[quote="adolf"][/quote]
aky mas motor? skus pri startovani jemne tahat volantom vlavo alebo v pravo a povedz mi co roby volant, ci niekedy s nim trochu netrasie alebo hrka

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
adolf
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 18 lis 2008, 17:16

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od adolf »

Tak motor tam je základní 1.2 44 kw někdy se my stane že v tom volantu praská (cvaká) ale náhodně něják jsem tomu nevěnoval pozornost v autě si občas něco zavrzne hlavně když je studené,je to Fiat tak mě to neudivuje a neřeším to.Ale ten posilovač se my zatím řešit moc nechce musel bych to dát na diagnostiku a to jsou peníze a když to zatím funguje a za jízdy to nikdy nevyplo.Je to jen při startování dřív sem startoval hned a když posilovač zůstal svítit tak my nezbylo než auto vypnout a znovu nastartovat na podruhé se to skoro vždy povedlo.Teď počkám až my probliknou všechny kontrolky a až pak startuji a když to zůstane svitit tak auto vypnu. Nevím jestli to má souvislost když jsem nafouknul kola na 2 atm tak to sem měl problém skoro v 50 % případu startování teď když jsem auto dofouknul na 2.2 atm tak už týden mám pokoj a vůbec se to nebjevuje. Zajímalo by mě jestli to nemůže být špatným uložením tlumičů přeci jenom to auto celý život jezdilo po Praze.
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od l-cizek »

Ahoj, no abych řekl pravdu, tak se mi to moc nezdá. Že by posilovač nefungoval (nebo špatně fungoval) když má trochu měkčí kola? Nebo špatný tlumiče? To spíš bude nějaká elektronika než tohle.... můj názor. Já zatím ten svůj posilovač neřešim,taky to dělá jen občas a ted mě čeká výměna oleje... to stačí (finančně :lol: )
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od l-cizek »

jo tak ví teda někdo z jakýho kola se snímá i rychlost?? Určitě přední, ale teď který?!
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Reno »

Prepáčte,že sa otázkou vraciam k mk2a 1,2 44kw :?: Spočiatku sa mi servo vyplo len zriedka a to pri plnom zabočení,alebo pri prvom rozbehu z parkoviska.No už dlhšiu dobu ma to štve,lebo sa vypne aj pri prejazde cez nejakú väčšiu nerovnosť.Po opetovnom štarte je všetko ok. Prosím vás o zopár rád-na čo sa pozrieť skôr, ako to vzdať a ísť do servisu. ďakujem.
Punto 1,2 8V 5dv
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“