Přední světla Punto II

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od drago47 »

Co poviete na tieto svetla http://www.jb-tuning.sk/Predni-svetla-F ... escription" onclick="window.open(this.href);return false;
A ešte na tieto su o 15 eura lacnejšie http://tuningpo.sk/index.php?route=prod ... t_id=52359" onclick="window.open(this.href);return false;
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Reklama
 

patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od patriot99 »

Nevypadaj spatne 8) Taky se chystam behem leta koupit predni svetla ANGEL EYES 8) Bral bych za ty 150EUR :wink:
Fiat Punto 1.2 59kW
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od drago47 »

Tie prve Sonar kvalitnejšie
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od patriot99 »

Tak vem ty prvni :) Pak sem dej fotku, jak vypadaj na aute 8)
Fiat Punto 1.2 59kW
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od drago47 »

Tak to som len konštatoval, mne tiež budu stačiť tie lacnejšie možno aj klasika od DJ AUTO, lebo prišla mimoriadna situácia a peneži sú už fuč ,tak som nastavil svoje staré a je to lepšie plus čistenie
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od drago47 »

Ahoj chlapci po dlhšej dobe som sa dostal naspet k svetlám a už aj za jasnej a suchej noci jazdím aj z hmlovkami.Lebo lave svetlo som vyčistil a svieti lepšie ale asi je čočka vypalena lebo svetlo na vozovke nemá žiaden obrys ale na plote pekne vidno linku.A zas práve pekne vidno odraz na vozovke ale zas linka je slabšia v diaľke,a svetlo je pekne čiste lebo ho niekto menil cele, ale za tmi vidno aké je skryštalizovane sklo.Tak sa mi zdá ,že niekto v minulosti tam hodil xenoni a tie zničili svetla.
Takže jedno pekne svieti diaľke ale čočka nemá odraz a druhe hnet pred auto takže čočka je dobra ale zas to kazi to sklo ,svetla sú nastavovane a svietia ako máju ale obe máju chybí .

Chcel by som kupit obe nove od Dj auto obe za 100eura.Ale mam najazdený 150000 a auto ma 15 rokou či to nechať tak a jazdi spolu aj s hmlovkami a hotovo či sa to oplatí.
Ale do auto som vrazil aj 600 eura iba v materiáli a motor beží stále slušne priemerne do tých 6 litrov a dávam len kvalitne veci a originál oleje a tak ďalej.A nemôžem sa naň stažovať nenechal ma nikde ešte stat.
Je to moje druhe auto ste skusenejši a mate toho viac odjazdené tak sa pýtam vás na radu a názor
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
twistedTSD
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 06 pro 2014, 14:27

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od twistedTSD »

Slyšel jsem, že Punto mívá s vypalováním čoček problémy, možná i kvůli dennímu svícení. Ale krycí 'sklo' by mělo jít rozleštit, ne?...Víc najeto sice asi nemám (Punto je mé první), ale myslím, že pokud je to fakt zlé, tak je rozumnější koupit Depa než to řešit mlhovkami. Jednak myslím moc nestojí (ve srovnání s originály), a jednak mlhovky toho moc neosvětlí, mají úplně jiný světelný tok.
Ex: Fiat Punto mk2a 1.2 8V Dynamic 5dv. :,(
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od drago47 »

Ano rozleštit idú ale to lepšie svetlo ma skryštalizovane sklo vidno to iba v noci su to ako male kocky ale cez den sklo vyzerá prehľadne a čiste ale v noci ako keby bol v skle rozsypaný sklenení prášok.A na druhom ako som písal je čočka vypálenia.
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Vitaml »

Taky jsem dělal na světlech, když jsem tam dával Led systém vlastní výroby. Nesundával jsem přední sklo, protože se mi to nějak nepovedlo, i když jsem moc chtěl, ale postupně jsem to rozebral ze zadu, vyčistil jsem čočky (vyndal jsem je) docela dokonale a parabolky, ale na ty velice opatrně, aby se nepoškrábaly (opláchnout lihem a stlačeným vzduchem), přední krycí sklo jen tak, jak jsem se dostal od prachu jemným hadříkem.
Na předek skla se mi opět osvědčilo Tempo, zatím nejlepší co znám. Zkoušel jsem s ním i lehce přejet sklo měřáku poskvrněného acetonem a super jako nové.
Jo a takhle jsem si vyřešil světla. Led H7, svítí to super, skoro jak HID xenon, 3 x 10W CREE Led:
Už to mám rok a půl v provozu.
Přílohy
20141121_191848.jpg
20141121_191848.jpg (80.52 KiB) Zobrazeno 7555 x
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od drago47 »

Tak ja dám bud xenóny alebo komplet nove svetla.Xenonova sada vide lacnejšie ale zas mat problémy zo zelenými by som nechcel aj keby som tam dal iba 4300k.
Takže bude jedno alebo druhe ?????
Vaše názory........
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Vitaml »

Radši nový světla, xenony vypálí parabolky a ti zelení ... Já jsem o nich taky kdysí uvažoval, ale ze spousty důvodů jsem je zavrhl. Pro to jsem si udělal led, ty jsou neškodné. Můj případ ovšem není asi pro každého.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od vlado548 »

ja som kupil auto so xenonmi, tie tam boli minimalne 2-3 roky, ja mam auto uz viac ako 3 roky a mam furt te xenony, iba som kupil nove vybojky lebo jedna sa mi vypalila, a so zelenými som mal len raz problemy, a to jazdim slovensko, cesko aj v nemecku som bol a v pohode :D :D
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Jaroslav1 »

vlado548 píše:ja som kupil auto so xenonmi, tie tam boli minimalne 2-3 roky, ja mam auto uz viac ako 3 roky a mam furt te xenony, iba som kupil nove vybojky lebo jedna sa mi vypalila, a so zelenými som mal len raz problemy, a to jazdim slovensko, cesko aj v nemecku som bol a v pohode :D :D
A co na to říkají na STK ?
Já jsem koupil DJAuto a v pohodě vidím.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Vitaml »

Na STK jsem si dal normální žáárovky.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od vlado548 »

tak ako pise Vitaml, na STK som prehodil na klasiku ( a pred STK som mal viac uprav ako len xenony) :D
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“