DISKUZE - Ochrana a péče lak

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Sporting 1.2 »

ygzo píše:
standor píše:Dlouho jsem používal od turtle waax tu s tím teflonem.Vydržela na autě fakt dlouho.Akorát na černých věcech zanechávala těžce odstranitelné bílé šmouhy :cry: Teď používám jakýsi Mac brite,kdysi na to byla reklama v TV jak borec nalel na kapotu benzín a pak zapálil.Rozleštit jde dobře a bílé šmouhy nedělá. :P akorát je dost drahý.A s tou renovací sem si to vyzkoušel minulý měsíc na činque od mojí.Koupil jsem nějakou jemnou brusnou pastu na zalešťování od firmy 3M.Stálo deci 300kč a asi 3 hodiny jsem leštil jak drak.Rovné plochy s excenrem s filcem zbytek ručně. :wink: Stojí to ale za to.Jenom se to nesmí leštit na slunci :!: PS:i staré dobré tempo taky celkem ůspěšně na staré laky zabírá, jenom se s ním nesmí zavítat na metalízu.
To je uz som z toho total v prdeli :)
Ten macbrite s teflonom ci co to je z tej reklamy co predvadzaju tiez na vystavach mam aj ja, skusal som kedysi, zdal sa mi najlepsi, pekne sa dal lestit a zanechaval prijemny leskly lak. Mozno ho este v garazi najdem. Myslel som si ale ze turtle wax original na ciernu farbu za 489Sk bude lepsi :?

Ako dlho nechavate zaschnut ten vosk pri voskovani? A ake velke plochy na jedno prelestenie naraz robite? Z tych navodov je to tazko vybadat ked napisu nieco ako "roztierajte na primerane velke plochy kruzivym pohybom vlhkou handrickou alebo hubkou a nechajte zaschnut a potom rozlestite do vysokeho lesku". Neviem ci to mam nechat uschnut minutu alebo desat minut... Potom to nejde poriadno vylestit a neviem co robim zle.


Pocuj kup si v Tescu elektricku lesticku -tu hribovu mavaju ju za cca 500-700 sk. Spongiou alebo handrou nanes pripravok v tenkej vrstve tak, aby bolo vsetko matne-nemali by ti ostavat nenavoskovane kusky. Nanes na cele auto. Kym skoncis s nanasanim budes mat diel s ktorym si zacal uz isto zaschnuty. Vezmi lesticku , zapni a ides. Obcas sa zastav, vybychaj ten flanelovy navlek na hribe-zanasa sa bordelom pocas lestenia a pokracuj. Ked budes ma cele auto prebehnute daj cisty navlek a dolesti do vysokeho lesku. Navleky sa daju prat, ked su uz na figu kupis novy za cca 100 SK. 2 Ks mi vydrzali 2 roky a v pohode. Rucne sa narobis ako kon a neporovnatelny vysledok. A POZOR NA TO SPOMINANE SLNKO!!! A nelej vosk priamo na lak ale nanes na spongiu a s nou na lak. Vlastna skusenost-spravil som na FAvorite husenicu na kapotu a je tam dodnes-VYZRATA FARBA ASI O 5 ODTIENOV :evil:
Lesteniu zdar j8)
Fiat Punto 1.2 16V Sporting speedgear
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW
Reklama
 

luckyna
Znalec
Příspěvky: 543
Registrován: 06 lis 2005, 22:21
Bydliště: Praha,Roudnicko

Příspěvek od luckyna »

ty jo :shock: je to skoro věda :idea:
já používám všechno jen od 1Z a umím u toho strávit i 2,5 hod
cali
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 19 srp 2006, 19:13

Příspěvek od cali »

Ja mam tiez vosk turtle wax original ale mam mealizu. Ja si uplne jemne navlhcenu handricku necham napit voskom a potom si na nu lejem vosk a rozotieram po celom aute naraz. Ja natrem cele auto az potom lestim. Nesmie svietit slnko, lebo potom sa zvysky vosku nechcu odlepit od laku.
A ako tu bolo povedane lestenie ide asi najlepsie neakou bavlnou trickom alebo tak bo potrebujem mat tu latku trosku drsnu kedze lestim uz zaschnuty vosk. Zacinam lestit tam kde som zacal s voskovanim, a hned ako dovoskujem. Turtle je uplne super. Nepoznam cloveka co by nadaval. Nesmie sa vsak dat na cierne. Ja nemam naraznik vo farbe takze ten nelestim. A ked sa mi to dostane na klucky tak iba obtiaz sa to da dat dole ak sa vobec da. Na naraznik je uplne najlepsie sprej turtle na pneumatiky. vydrzi dlho vyzera cool ako novy a voda po nom cece ako po masle. Ked som nemal ten sprej pouzival som na narazniky vosk z autoumyvacky.

Inac idem ucit ale mal by som si auto aj ja konecne uz aspom umyt bo vyzera ako neaka firemna felicia.
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Tak som ho nakoniec v sobotu navoskoval rucne s tym Turtle Waxom. Predtym som robil chybu, ze som to voskoval na slnku - to neslo vobec vylestit. Dal som si auto do tiena, osusil ho a potom som natieral vlhkou spongiou tenucku vrstvu vosku kruzivymi pohybami a zakazdym som natrel kus kareoserie, napriklad dvere alebo blatnik a po zaschnuti, asi 1-2 minutky som to lestil utierkou z mikrovlakna a islo to celkom dobre.

Ale aj tak, trva to tak hodinu dve kym to clovek prejde cele.

Mal som pozicanu aj elektricku lesticku, ale nelestil som to s nou, lebo bola velmi velka (priemer cca 20 cm) a okrem tocenia este aj vibrovala do stran a velmi zle sa s tym lestilo a hlavne mensie nerovne plochy karoserie, tak som to nakoniec radsej lestil rukou.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Příspěvek od jonas1 »

Nevite nekdo, cim prodejci v bazarech osetruji a zamazavaji male odlupky od kaminku pred prodejem??
Mam zkusenost, ze po case se ten nanos vymyje a vylezou na povrch drobne skrabance a oderky - mate nekdo tip??
Vosk, sampon s voskem a takove bezne veci nezabiraji..
Dik :wink:
Máte ho i v červené?
MK2 Sporting 1.2 16V 2003
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

ze by nejake korečnkní tuzky ? i kdyz to by se nemlo asi sloupnout...
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... to asi nebude korekcni tycinka... spis to vypada jen na vosk v barve auta ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Příspěvek od jonas1 »

A mate nekdo zkusenosti s barevnymi vosky??
Jde mi o to, aby auto po naneseni nemelo fleky, pri horsi variante jeste v jiny barve..ne cerveny by to bylo, myslim, jeste markantnejsi nez na metalize..kazdopadne to nechci delat Tempem nebo chromenkou;)
Zeptam se mechaniku, lakyrniku a pak dam vedet, jak jsem pochodil ,ale podle me na to nejaky figl je, protoze i brachovi na Okte se po nekolika mytich objevila oteckovana kapota..
Máte ho i v červené?
MK2 Sporting 1.2 16V 2003
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zokot »

Bude to určo barevný vosk. Párkrát jsem to s ním zkusil a paráda. Nevěřili by jste jaké škrábance se tím opticky ztratí.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
vb007
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 29 čer 2007, 15:30
Bydliště: ex NR, DCA

Příspěvek od vb007 »

Ja pouzivam biely Turtle Wax Color Magic plus a uplna spokojnost. Nanesiem na auto chvilu necham zaschnut a pekne dolestim. Nevadi mu ani ked trosku prischne, obycajnu lestenku by som uz nerozlestil tento hej, chce to len trosku sily a ide to :lol:
Punto MK1, S 55, 1.1
jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Příspěvek od jonas1 »

zokot píše:Bude to určo barevný vosk. Párkrát jsem to s ním zkusil a paráda. Nevěřili by jste jaké škrábance se tím opticky ztratí.
A je vysledek barevne neznatelny, nebo si vosk zachova svou "urcitou barvu"?? Mam na mysli fleky apod.
Muzes doporucit nejaky konkretni?
Diky;)
Máte ho i v červené?
MK2 Sporting 1.2 16V 2003
jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Příspěvek od jonas1 »

Jinak taky pouzivam klasicky Turtle Wax, je asi nejlepsi, ale pred oderky neochrani a ani je nasledne nezamaskuje;)
Máte ho i v červené?
MK2 Sporting 1.2 16V 2003
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

vypada to ze si vsetci lestite..... pravidelne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Příspěvek od jonas1 »

Mam po aplikaci barevneho vosku (TW Color Magic) a musim priznat, ze jsem cekal o moc vic - auto jsem patricne odmastil, ale vosk si poradi pouze s temi nejneviditelnejsimi "carkami" (napr. od nehtu, klicu atp.)..barevna rtenka neboli voskovka ve vetsich oderkach vubec nedrzi, droli se (da se vmestnat po namoceni, ale pak je vysledny dojem zakryti jako od 4letyho caparta)..
lesk je stejny jako s bezbarvym voskem, takze hodnotim jako ztratu penez a nemuzu doporucit..
Mozna by byl vysledek jiny s elektrickou lestickou, ale tu nemam k dispozici..
Máte ho i v červené?
MK2 Sporting 1.2 16V 2003
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Ochrana a péče lak

Příspěvek od Stanno »

ygzo píše:Caute. Vcera som si chcel poumyvat auto a nejako mu osviezit lak, tak som si nechal v autosuciastkach poradit a bol mi doporuceny tento Turtle Wax Color Magic
Obrázek
Umyl som auto, osusil takou tou jelenicou a potom som isiel na blatniku skusat voskovat. Lak mam cierny, ale je uz chudak taky trochu vysumeny od umyvariek doskrabany, tak preto som ho chcel aj trosku ozivit.
Lenze po naneseni toho vosku a po zaschnuti (1-2 minuty) som ho lestil, ale ono tam zostavaju take smuhy po nom, ktore vobec nejdu vylestit - take lesklejsie smuhy striedajuce sa s menej lesklymi, coz nie je pekne.

Neviem co robim zle, ci mam zly vosk, alebo ho zle aplikujem. Mate niekto nejaku dobru radu ako a cim navoskovat a vylestit lak?

Sorry za mozno trochu offtipic, ale tak tyka sa to aj fiatov :)
neveim ci ti to tu niekto pisal, nemam cas to citat cele, ale ak to lestis na slnku, tak to priserne rychlo schne a nejde to rozlestit.. nesmies to nechat tak dlho schnut... max. 30s. a lestit a lestit a lestit..ide to dost tazko..

Aj ja pouzivam Turtle Wax..ale asi zmenim znacku
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“