Originál autorádio - kod

Moderátor: peta.smolik

Sirk9
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 31 pro 2010, 18:50

Originál autorádio - kod

Příspěvek od Sirk9 »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na jednu věc, brzo budeme měnit autobaterii na Fiat Stilo Multijet, 88kW, r.v.2006/11...

Co vím, u forda když se odpojí baterie nebo poklesne napětí (když odešel alternátor), autoradio se zakoduje, sice máme Stilo z ČR, řádně servisované, všechno jsme dostali k vozu kromě modré karty k autorádiu (prý podobná jak bývá code karta a dává se k autu, říkali ve Fiatu).
Pročítal jsem někde forum, že je na to nějaký prográmek (ten uz jsem si stáhl), kde se zadá seriové číslo autorádia a program vyhodí kod rádia, ale ještě je tu jeden problém, jak dostat autorádio ven, ve Fiatu mi řekli, že se ty vytahováky nedají koupit, že to vytahují jenom oni v servise.Prý se to dělá, že se pošle požadavek podle VIN a oni pošlou novou kartu s kodem k autorádiu, za což si učtují 1600kč.
Bratr mi zjištoval přes jednoho co má také Stilo, JTD, 85kW...prý odpojil autorádio a žádný kod to potom už nechtělo, když ho připojil.
Každý říká, něco jiného, jaké máte vy zkušenosti?Ještě mě napadlo až se bude měnit autobaterie, dát na svorky záložní zdroj, kde nastavím 13V, aby se autorádio nezakodovalo.
Reklama
 

zdezajh
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 kvě 2009, 09:51

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od zdezajh »

Já měl autobaterii venku mockrát a radio nic nechtělo.Vytáhnout se dá za pomocí drátů z kola, nebo na pletení.
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od radekrat »

Na stilo.org se valel programek, kterymu si dal VINko a mel si kod k radiu. Popravde sem ho ale nikdy nepotreboval, odpojim radio a i baterku a v pohode zase funguje bez kodu. Netusim jak to maji vymysleny.
Sirk9
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 31 pro 2010, 18:50

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od Sirk9 »

radekrat: myslíš tento prográmek? (http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=17637" onclick="window.open(this.href);return false;),tom to chce,ale seriové číslo autorádia né VINko.

zdezajh: myslíš drát kola na vyndání rádia, jako špici z kola?
zdezajh
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 kvě 2009, 09:51

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od zdezajh »

Sirk9 píše:radekrat: myslíš tento prográmek? (http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=17637" onclick="window.open(this.href);return false;),tom to chce,ale seriové číslo autorádia né VINko.

zdezajh: myslíš drát kola na vyndání rádia, jako špici z kola?
Přesně tak.Dráty strčíš do těch děr a zatlačíš.Ale uvidíš, že to po přendání baterky nebudeš potřebovat.
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od kejml »

Autoradio chce kód pouze když ho dáš do jiného auta.
Výměna (i odpojení) akumulátoru je v pohodě.

Nástroj na vytažení radia zde: http://www.powernetshop.at/en/media/ima ... 70en-5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
Naposledy upravil(a) kejml dne 22 dub 2011, 14:08, celkem upraveno 1 x.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od radekrat »

Aha, promin. Je to kod radia. Jinak jak rikaji kolegove. Ja sem to resil imbus klicema, ktery jsou dostatecne uzky a dlouhy. Radio pak jde v pohode ven. Dokonce na youtube bylo video jak to tam borec v pohode vytahuje.
Uživatelský avatar
ekr1
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 13 dub 2007, 19:42
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od ekr1 »

Ten program jsem kdysi dávno na stilo.org dával já,ale nikdy jsem ho vlastně na svojem autě nepoužil a to jsem měl baterku mimo auto i více dní a rádio kód nechtělo.Tak jak píše kejml jde o to že se to používá pro rádio které si koupíte z jiného stila a chcete ho použít ve svém voze.
No a k vytáhnutí rádia ze stila vám stačí 4 kulatý párátka,přesný návod přiložen ve videoukázce.
http://www.youtube.com/watch?v=vOK-aQsA ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
foto1977
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 04 led 2011, 14:29
Bydliště: Praha

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od foto1977 »

Ahoj baterii jsem už měl párkrát odpojenou a rádio vždy běží OK, ani stanice se nerozladí.
Takže neboj a směle do toho.
Fiat Stilo MW, MultiJet 88kW, 2006
Sirk9
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 31 pro 2010, 18:50

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od Sirk9 »

Díky za vaše příspěvky, už jsem je lehce vytáhl pomocí špic z kola, opsal seriové číslo radia, zadal do prográmku a kod je na světě, i když asi nebude potřeba, je dobré ho mít.
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Originál autorádio - STILO

Příspěvek od tatko Tom »

Nech (zatiaľ) nezakladám novú tému - návod na originál autorádio Stilo kde hľadať, prosím?
Čo som zatiaľ našiel nie je také ako máme v Stile, kúpenom pre manželku - s veľkým farebným displejom, kopou tlačidiel a možností - ďakujem.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Felixfifa
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 01 čer 2018, 11:21

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od Felixfifa »

Zdravím pořídil jsem si stilo a originální rádio bylo v kufru.
Když jsem ho chtěl zapojit chtělo kód. Dokáže mi někdo pomoci?? Děkuji Filip
Dusann90
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 15 čer 2018, 22:45

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od Dusann90 »

Ahoj, byl by někdo ochoten vygenerovat někde kod k rádiu? Byl bych moc vděčný.

VISTEON
serial no : M009615
Model: OB
Pokud by slo zaslat odpoved dusannavratil@seznam.cz
Diky moc
Uživatelský avatar
ekr1
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 13 dub 2007, 19:42
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od ekr1 »

Tady máte onen program na generování kodu k rádiu, je to ten můj puvodni co sem dával kdysi na konkurebční forum a ano není tam žádný vir ani troják, jak vám budou některé free antiviry hlásit.
Přílohy
FIAT_serial_number.zip
(199.09 KiB) Staženo 786 x
kubanek40seznam.cz
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 24 bře 2019, 20:33

Re: Originál autorádio - kod

Příspěvek od kubanek40seznam.cz »

Zdarec, prosím potřeboval bych zjistit kód ke dvěma rádiím.

1. M063843
2. M008677

díky moc
Odpovědět

Zpět na „Stilo“