závada ve vstřikovací soustavě

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

runner
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2007, 12:15
Bydliště: královéhradecký kraj

závada ve vstřikovací soustavě

Příspěvek od runner »

ahoj mám s touhle kontrolkou problém když svítí multina nejede pak stačí trefit díru na silnici a multina vyrazí jak sběsilá přestože kontrolka svítí stává se mi ale že se celý měsíc nevidíme asi to bude nějaký kontakt ale poradte kam sáhnout :) do znač. servisu se mi zatím nechce :shock:
Reklama
 

Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: závada ve vstřikovací soustavě

Příspěvek od Globusman »

runner píše:ahoj mám s touhle kontrolkou problém když svítí multina nejede pak stačí trefit díru na silnici a multina vyrazí jak sběsilá přestože kontrolka svítí stává se mi ale že se celý měsíc nevidíme asi to bude nějaký kontakt ale poradte kam sáhnout :) do znač. servisu se mi zatím nechce :shock:
Ahoj, taky mi ta kontrolka svítívala. Sice se to neprojevovalo na jízdě, ale občas svítila. Pak jsem autem prohnal plnou nádrž tím dražším dieslem od Shellu (poradil mi to kamarád) a od té doby už ani neblikla :wink:
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: závada ve vstřikovací soustavě

Příspěvek od Minimaxa »

runner píše:ahoj mám s touhle kontrolkou problém když svítí multina nejede pak stačí trefit díru na silnici a multina vyrazí jak sběsilá přestože kontrolka svítí stává se mi ale že se celý měsíc nevidíme asi to bude nějaký kontakt ale poradte kam sáhnout :) do znač. servisu se mi zatím nechce :shock:
tato kontrolka signalizuje závadu na samotných vstřicích, pokud je to znát na jízdě, znamená to opravdu závadu vstřiku, buď jednoho, nebo i více. Pokud se objebuje jen občas, může na to mít vliv kvalita nafty kterou natankuješ, teplota okolí - mráz, dobré je sem tam v zimě použít kvalitní aditivum. Jestli je to opravdu závadu vstřiku ti zjistí po napíchnutí na diagnostiku. A pokud je to tak, tak se připrav na velkou díru do peněženky :cry: Nový vstřik většinou překousne i méně kvalitní naftu, u starého je to horší. chtělo by je vyndat ven a změřit jak tlakují. ale to je opět věc servisu.
www.minimaxa.cz
runner
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2007, 12:15
Bydliště: královéhradecký kraj

Příspěvek od runner »

díky za tipy a rady asi začnu léčbu dražší naftou pak uvidíme ozvu se jak to dopadlo :D
kaktusenka
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 04 zář 2006, 22:26
Bydliště: Karlsbad

Příspěvek od kaktusenka »

Potvrzuji palivo od Shellu nebo taky Agip a Esso jako diametrálně odlišné pro kvalitu jízdy. Zásadně už netankuju u Benzíny nebo Ono, zvlášť markantní je takový rozdíl - netáhne to-, pokud máte možnost si palivo otestovat na nějakém autě se slabším motorem, jako je Polo 1litr ( to moje má nalítáno na Shell poweru 385.000).
Teď na Multině Jtd jsem absolvoval studený start s oroseným čelem, kdy motor ani neškytl. Chlapci auto odvlekli na laně do servisu a po sundání deklu motoru bylo jasno. Mokro od nafty , zpuchřelé hadičky na vstřicích,
výměna za 400,- a už ve čtvrtek to bylo KV-Teplice -Ústí-Liberec- Mělník -KV s perfektním zátahem.
Ročně najezdím dost a většinou(pokud netankuju srágory) se veškeré závady po kontrole projeví a po odhalení jako bananalálity.
Držím palce.
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj, já ke každému tankování automaticky do nafty leju díl starého dobrého oleje pro dvoutakty M2T. Kdysi mi jeden mechanik z Dieselservisu vysvětloval, že nejhorší pro vstřikovací soustavu je "voda v naftě" (to jsem chápal) a "suchá nafta" (to jsem nechápal :o) a výše uvedené mi doporučil jako řešení... 8)
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
woodywoodpecker
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 21 zář 2005, 14:28
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od woodywoodpecker »

Ona je to s tou kontrolkou trochu záhada. Mě to dělalo hlavně při teplotách kolem mínus 10°C. A bylo to znát už cca 5vteřin předtím,než se rozsvítila. Motor prostě ztumil jako když se připne klima. A pak svítila až dokud nebyl motor zahřátý a do nového startování. Pak to dělala i při teplotách kolem nuly. Nastala výměna potenciometru pedálu plynu a byl klid. Letos nevím, zima stála za prd.
Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Re: závada ve vstřikovací soustavě

Příspěvek od Kubanec »

Dneska při cestě do práce asi 15 km se mi zničeho nic rozsvítila kontrolka vstřiku,necuklo to ,vůbec nic se nestalo jenom se rozsvítila kontrolka na budíku a i potom auto jelo normálně.Ráno bylo -12 stupňů a start byl malinko nejistý ,ale jinak vše jako vždy a co teď?? poraďte díky Kubas.
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: závada ve vstřikovací soustavě

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj, protože máš "105ku", předpokládám, že je v ní palubka bez otáčkoměru. Pak je to složitější, protože je jedna kontrolka na vše (u 110ky je zvlášť kontrolka na paliv. systém a na ŘJ motoru).

Obecně: Může to být cokoliv, ale týká-li se to paliv. soustavy, tak bych primárně šel po naftě - voda ve filtru, zparafinovatělá nafta a pod. - palivový filtr "hlásí" každou neprůchodnost:
Vypust vodu zátkou pod paliv filtrem, přidej do nafty přísadu proti zamrzání a modli se, aby se to už nikdy nerozsvítilo.....

:-) :-) :-)

Pěkné svátky a šťastný nový rok.
Marcel
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od marcel.pce »

marcel.pce píše:Ahoj, já ke každému tankování automaticky do nafty leju díl starého dobrého oleje pro dvoutakty M2T. Kdysi mi jeden mechanik z Dieselservisu vysvětloval, že nejhorší pro vstřikovací soustavu je "voda v naftě" (to jsem chápal) a "suchá nafta" (to jsem nechápal :o) a výše uvedené mi doporučil jako řešení... 8)

Uplynul nějaký ten čas a olej do nafty neleju. Nemusím.
Na trhu je naštěstí dost přípravků, které kvalitu paliva řeší.
Osobně používám VIF (vítěz nějakých těch testů a doporučený BOSCHem který vyrábí vstřikovací elementy) a TDA od Castrolu. Naftu tankuju výhradně AGIP DieselTech (dříve Vervu od Benziny, ale ta cena!!)

Mám najeto 270tis. a zatím vše OK (i vstřiky se drží statečně) - potkal jsem mnoho JTD, které mají v polovině kilometrů vstřiky v kopru. Vesměs tankovali tu nejlevnější naftu a teď to zaplatěj. Je to jako na půjčku...
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
r.aper
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 06 lis 2009, 09:02
Bydliště: Ostrava

Re: závada ve vstřikovací soustavě

Příspěvek od r.aper »

Zdravím,budte rádi,že aspoň nastartujete! Den před Štědrým dnem jsme vyjeli nakoupit,chvíli to točilo,než chytnul motor a pak sem tam problikla sig.vstřikování.V mrazech to dělávalo,tak jsem tomu nevěnoval pozornost.Po nákupu velký problém!Motor točil jak urvany ale nechtělo to naskočit,po opakovaném startování to chytlo a vzápětí zdechlo.A tak dokola.Dnes dojel frajer s diagnostikou,nic neukázala,respektive ukázala,že vysokotlaké čerp.je ok.Po připojení startkablu to naskočilo a pár vteřin jelo na 3 válce.Odborník opatrně vyřkl,že asi bude špatný vstřikovač.Poradil aditivum,sbalil 500,- a odjel.Nalil jsem aditivum a protáhnul to 60km.Motor šlapal jak švýcarské hodinky.Po zaparkování před domem jsem zkusil nastartovat znovu-a jsem tam,kde před tím.Točí ale nechytá! Tak co teď?
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: závada ve vstřikovací soustavě

Příspěvek od mad mike »

předpokládám, že je řeč o dieselu. takže zaprvé zkontrolovat palivový filtr - nevím jestli je ještě v motorovém prostoru nebo je jen sítko v nádrži, každopádně zkontrolovat obojí. dále kontrola těsnosti palivového potrubí. kontrola tlaku paliva.
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
r.aper
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 06 lis 2009, 09:02
Bydliště: Ostrava

Re: závada ve vstřikovací soustavě

Příspěvek od r.aper »

To můžu zrobit,ale jak svépomocí zjistit tlak v potrubí? Jinak jsem opoměl napsat,že kontrolka vstřikování při poslední jízdě už svítila pořád.Když tak nějak laicky uvažuju,tak kdyby byl v tahu vstřikovač,tak by to nastartovat snad šlo,ne?Blbě,ale šlo? A určitě by to šlo poznat na chodu motoru.Nebo se pletu?
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: závada ve vstřikovací soustavě

Příspěvek od mad mike »

jo asi by šlo nastartovat, na tlak paliva jedině udělat přechod na nějaké manometr, nevím ale jaký tlak tam ma byt a hlavně jaký systém tam je - čerpadlo/tryska nebo čerpadlo/ el.vstřikovač?
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: závada ve vstřikovací soustavě

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj,
vůbec netušíme, jaké máš auto a bez toho se opravdu nedá radit. V každém autě je jiný systém s jinými problémy.
Většina aut po roce 2000 umí diagnosticky sdělit, jak je na tom s palivovou soustavou a především jaký tlak mají jednotlivé části. Problém je, že u Fiatů to dokáže málokterá univerzální diagnostika a spolehlivě ti to prozradí jen Examiner. Doporučuji tedy originální diagnostiku ve Fiatu nebo ji semtam vlastní i některé značkové servisy (při ceně od 250tis. se nedivím).
Ve finále to může být i levnější, než postupné pokusy o oživení.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“