Problém s Brava 1.9TD

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
FIAT.JTD
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 16 srp 2009, 14:09
Kontaktovat uživatele:

Problém s Brava 1.9TD

Příspěvek od FIAT.JTD »

Zdravím všechny italofily, mám problém s výkonem motoru. Je to 1.9TD 101. Před tím vubec ten motor nejel, mněnili jsme turbo, a je to razantně lepší, ale stále to není ono. Ale čerpadlem to není, jelikož v zimě i v tich největších mrazech, chytá na poprví .. stačí aby převalil a chytne. Ale prostě motor netahá tak jak by mněl. Nenapadá Vás něco ? Náká váha vzduchu, měnič tlaku ? něco podobnýho ? co bych mněl zkontrolovat ? ? Prosím o radu :) .. děkuji
Reklama
 

melounek
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2012, 21:34

Re: Problém s Brava 1.9TD

Příspěvek od melounek »

Také mam takove problemy. poradte prosim co se da delat, velice dekuji
Uživatelský avatar
Japa
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 23 lis 2008, 14:58
Bydliště: Karviná

Re: Problém s Brava 1.9TD

Příspěvek od Japa »

Pánové nevím, možností může být více, ale napíšu vám, jak kdysi dávno můj soused řešil a vyřešil problém s výkonem Bravy 1,9 TD, tenkrát jsem se v ní projel a opravdu to nejelo, proti mé stejné Bravě to byl opravdu markantní rozdíl.
Nakonec zjistil nepochopitelnou závadu – protihluková izolace, která je na vnitřní části přední kapoty byla vpředu špatně uchycená ke kapotě a náporem vzduchu při jízdě se „přicucla“ na sací otvor, který je těsně pod kapotou. Motor neměl vzduch a proto nejel.
Já vím, asi to vypadá nedůvěryhodně, ale opravdu uvolněná izolace byla příčinou ztráty výkonu. :)
Ford S-Max 1,9 TDCi, r. v. 2011
Fiat Panda 1,2, r.v. 2010
Fiat Stilo 1,9 JTD, r. v. 2004 - Ex.
Fiat Brava 1,9 TD, r. v. 1997 - Ex.
Fiat Tipo 1,9 TD, r. v. 1992 - Ex.
Fiat 127, r. v. 1977 - Ex.
Fiat 850 Sport Coupe, r. v. 1969 - Ex.
rarach
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2013, 19:26

Re: Problém s Brava 1.9TD

Příspěvek od rarach »

typl bych váha vzduchu,bordel v sacím koši v nádrži +pal filtr.
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“