subwoofer brumla

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
halda6
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 23 čer 2013, 17:02

subwoofer brumla

Příspěvek od halda6 »

zdravim, zapojil jsem na subwoofer ktery jsem v aute mel silnejsi zesilovac a misto 10kabelu jsem dal 20 a bri blikani vystraznych svetel a i ovladani el.okynek subwoofer brumla cim by to mohlo byt? vse je tazeno jak bylo predtim
Reklama
 

Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: subwoofer brumla

Příspěvek od Otomar »

Silovou (napájení) a signálovou (Cinche) kabeláž vedeš vedle sebe, nebo zvlášť.

Bylo by dobré uvést, jaký zesilovač si měl a jaký máš teď. Případně třeba i jaké kabely si použil..
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
halda6
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 23 čer 2013, 17:02

Re: subwoofer brumla

Příspěvek od halda6 »

Otomar píše:Silovou (napájení) a signálovou (Cinche) kabeláž vedeš vedle sebe, nebo zvlášť.

Bylo by dobré uvést, jaký zesilovač si měl a jaký máš teď. Případně třeba i jaké kabely si použil..
napajeni je vedeno jednou stranou a cinch druhou zesilovac jsem mel predtim Peiying PY-B2H76 a nyni Crunch GTX4600. Kabely jsem mel ze sady od autotek 10mm2 a nyni pouzit tento http://www.vpcentrum.eu/auto-hifi/kabel ... baleni-10m
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: subwoofer brumla

Příspěvek od Otomar »

Zkusil bych vyzkouset novou kabelaz se starym zesikem. Tak zjistis jestli je problem v Zesiku nebo v kabelech.
Zesik muze byt být citlivejsi na ruseni nez ten stary, nebo ma v haji koncaky. Zkus jestli sumi vsechny kanaly, nebo to dela treba jen nektery.
Jinak ten novy zesik je docela delo, takze jestli mas nejaky slabsi subac tak ho muze "prorazit".
Druha vec, ty kabely na prvni pohled vypadaji ze sou jen hlinikovy. Ale mozna se mi to jen zda...
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
halda6
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 23 čer 2013, 17:02

Re: subwoofer brumla

Příspěvek od halda6 »

Otomar píše:Zkusil bych vyzkouset novou kabelaz se starym zesikem. Tak zjistis jestli je problem v Zesiku nebo v kabelech.
Zesik muze byt být citlivejsi na ruseni nez ten stary, nebo ma v haji koncaky. Zkus jestli sumi vsechny kanaly, nebo to dela treba jen nektery.
Jinak ten novy zesik je docela delo, takze jestli mas nejaky slabsi subac tak ho muze "prorazit".
Druha vec, ty kabely na prvni pohled vypadaji ze sou jen hlinikovy. Ale mozna se mi to jen zda...
take se mi zdalo ale jdou medene zesik zkousel kamarad u sebe v aute nez mi ho prodal a vse v pohode zesik ma 600rms bedna ma 750 rms takze toho bych se nebal....a ony nesumi ale jakoby kdyz blikaj vystrazny svetla nebo dojizdej okynka tak ten subwoofer brumla jestli si rozumime
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: subwoofer brumla

Příspěvek od Otomar »

Aha, chapu. Me zas blika vnitrni lampicka s Led diodou kdyz dojizdi sterace. Tezko rict co by to mohlo byt. Proste nejaky ruseni. Zkusil bych zkontrolovat kostrici body na karoserii. To umi udelat poradnou paseku v elektronice auta.
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
djblacktiger
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 08 pro 2011, 20:26
Bydliště: Vamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: subwoofer brumla

Příspěvek od djblacktiger »

Signálová část je asi špatně odrušená, jaký máš signálový kabel? Často také pomáhá napájení vést + přímo od baterky přes pojistku a ukostřit až v kufru. A poslední variantou je, že to jde z radia a to lze odrušit také dodatečným ukostřením... Víceméně by asi stálo za zkoušku koupit si pořádnej signálovej kabel a napájet přímo z baterky, REM vytáhnout z rádia vodičem, který bývá mezi signálovými (Cinch-vodič-Cinch)
halda6
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 23 čer 2013, 17:02

Re: subwoofer brumla

Příspěvek od halda6 »

cinch je od puvodniho zesilovace sencor, ale mam doma cinch od sady od autotek, napajeni je vedeno od baterky zhruba 20cm kabel ->pojistka-> a pak az do kufru, je pravda ze kostru znamej co mi to menil zmenil byla puvodne na stoubu od pasu a ted je navrtana do podlahy
djblacktiger
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 08 pro 2011, 20:26
Bydliště: Vamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: subwoofer brumla

Příspěvek od djblacktiger »

Očistil jsi kontaktní plochu pořádně? Zkusil bych ten signál vyměnit a podívat se pořádně na kostru, případně ji zkusit natáhnout z více míst a odzkoušet :). Takhle těžko radit, ale vypadá to, že jestli je všechno v pořádku, že sám zesilovač nemá žádné odrušení a některé prvky na autě by potřebovaly odstínit. Asi nejjednodušší se vydat po cestě k zesilovači a případně potom řešit další.
halda6
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 23 čer 2013, 17:02

Re: subwoofer brumla

Příspěvek od halda6 »

jo jo zkusim je ocistene, zkusim prepojit ty signaly a uvidim
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“