Repase brzdiče a brzdový pedál

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od Pavel II »

Ahoj všem,
předem chci rici, ze jsem hledal, ale nenalezl nic kloudného:( O co jde:
Zadní pravé kolo se mi začalo zahřívat. Diagnostika zarostly brzdic, pistek a vse kolem toho. Lanko rucni brzdy Ok. Koupil jsem opravnou sadu a nechanik vyčistil, pretestnil, promazal a tak. Kolo respektive kotouč uz se nezahriva.
Nicméně druhý problém co nastal tak je ten, ze mám takový měkčí pedál a celkově je to jiné. Ne ze by auto nebrzdilo. Jen ten chod pedálu je delší a celkově mě přijde, ze je dráha u účinek více dole :shock:
Před tím me pedál reagoval dříve a na rychlé a prudké prislapnuti pedalu mnohem agresivneji se brzdy jako zakousli.

Odvzdusnene to prý je. Ale s tvrzením, ze je normální se bechci smířit.

Máte nějaké typ na řešení?
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Reklama
 

Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Romandinho »

Znova odvzdusnit ale u niekoho ineho ...
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od Pavel II »

Romandinho: to určitě, určitě jsem to chtěl ještě někde prověřit a zkusit to znova odvzdušnit. Takto se mi to sakra moc nezamlouvá :-( :-(

Předtím byli brzdy super (až na ten zarezlej pístek atd.) rozpálený půl roku starý kotouč nic moc :-( To se asi podařilo, ale tohoto jsem se přesně bál, že se rozes....pedál respektive brzdová soustava. Doufám, že je to fakt jen zavzdušněný :roll:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od Jurisss »

Na 99% to není pořádně odvzdušněné ! To je dnes v servisech normální,také jsem tento detail musel "dodělat doma". Jestliže nebyl v objednávce požadavek na odvzdušnění,tak se s tím bude seriózně zabývat samo o sobě jen minimální procento servisů ! Práce pro 2 lidi na 10 minut a doporučuji udělat obě strany. Pochopitelně zkontrolovat hladinu kapaliny v nádržce.
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od Pavel II »

No to je přesně v hájí! Člověk by čekal, ze je to zcela automatické. Jen pro moje info jaký je přesný postup na odvzdusneni brzd pro stilo? Jestli tedy vůbec nějaký speciální je? Osobně jsem to dělal naposled s otcem na ziguliku :D a to už je doba :)
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
Baltik
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2012, 15:42
Bydliště: Příbor-> Prchalov

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od Baltik »

Klasika, od nejvzdálenějšího kola od posilovače. PZ,LZ,PP,LP. Trubky a hadice máš určitě v pořádku ?
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od Pavel II »

Předtím než se začal špatně vracet brzdič tak byla brzdovou soustava naprosto v prvotřídním stavu 8) . Tak počítám, že se s ničím jiným nic nestalo, když se repasoval jen ten brzdič. Je tam nové těsnění, nový pístek, namazané správnou vazelínou. Kolo už nepřibržďuje a nezahřívá se, brzdí to taky a nikde nic neteče. Kdyby něco teklo bylo by to vidět z druhé strany na disku a ten je čistý. Tak že toto se asi povedlo,ale prostě by to chtělo ještě jednou pořádně odvzdušnit.

Jak říkám né, že by auto nebrzdilo to jo. Ale pedál má dle mě delší chod, po dvou rychlých sešlápnutí je dle mě subjektivně více tvrdší hned více na začátku dráhy pedálu. Což bylo přesně před opravou.

Navíc co jsem včera zkoušel tak při prudkém šlápnutí na brzdy řekněme cca ve 40-50km/h na suchém asfaltu (můžu to přirovnat k panickému brždění), prostě hamt na pedál. Tak sem nedocílil toho aby se kola zablokovala a prostě to jen celkem rychle zastavilo, ale bez toho aby se kola blokla. Následně by zasáhlo ABS pochopitelně, ale to se nestalo, protože se kola nezablokovala :?
Toto udělat před opravou tak mě spolehlivě zastaví zaseklí pás před vyražením zubů od volantu :D
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od elvis.jarous »

Čau,
no, já odvzdušňoval sám pomocí klacku a auto brzdí páč bych neprošel sám.
Mimochodem dneska jsem chtěl nasadit na předek objednaný desky Brembo a ejhle na mé 103KW jsou malé.
Říkám si do pytle co to je za brzdy, třmeny origo Bosch a tak jsem si našel na autodílech Cardo Stilo třídvířko abarth a jeho třmeny a poměřil desky pravítkem tak to sedí na můj stroj, tak jsem zjistil dole, že i tyto jsou na 103 kw combi.
No tak jsem desky dneska objednal, a v pátek, po jízdách v autoškole si dám vejlet do Mostu na skútříku. Dobrej námět na výlet :mrgreen:
Ale to jsem trošinku odbočil.

Dneska jak jsem ty brzdy měl rozebraný, tak jsem zatlačil pístek dovnitř co to šlo.
Když jsem to složil zpět, bez motoru jsem našlapal, aby si to sedlo.
Pa jsem nastartoval a jel směr vrata-málem jsem jima projel a musel jsem ještě 1x našlápnout a pak už to normálně brzdlo.
Asi se to musel nějako samonastavit.
Nevim.
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od Pavel II »

elvis.jarous: ale ty jsi jen zatlačil pístek, ale nic jsi neodpojoval ne? A přední ne? Já to mám tím, že prostě rozebral hydraulický okruh. Když sem měnil desky tak to bylo více méně jak to popisuješ.

ještě bych se zeptat byť vím, že to může a je hodně subjektivní pocit. Jak vám přesně chodí brzdový pedál?
Já se pokusím popsat jak jsem to měl (a byl jsem 100% spokojený). Při normálním brzdění/přibrzdění my pedál pěně reagoval už lehce před první třetinu dráhy.Jako tvrdějc myslím. A auto plynule brzdilo.

Ovšem situace kdy jsem v rychlosti a prudce "klepl" do brzdového pedálu (jako kdyby člověk panicky brzdil) tak se kola okamžitě blokla. Prostě dle mě standardní funkce brzdového asistenta.
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od elvis.jarous »

no já měl taky sundanej zadní třmen, jindy, a sám jsem si to odvzdušnil. Jestli ti to nikam netáne tak zkus flekovat na asfltu a uvidíš, jestli budou stejný 4 čáry za koly.
Nic méně hnusně vostrý necitlivý brzdy jak popisuješ byly na citroenu asi, BX.
Mě to brzdí spíš v horní polovině chodu-on ten pedál na zem stejně nejde. Fabie htp brzdí skoro až na podlaze, ale rozhodně neflekuju když bych lehce omylem prásknul do pedálu, u fiata.
No třeba by to mohl posoudit jinej majitel stila ve tvém okolí.
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od idefix »

Měl jsem něco podobného v servisu mi dělali zadní desky a kotouče.Pedál brzdy zabíral také doleji a brzdil jakoby míň dokonce při delším stání na brzdě jsem měl pocit,že se pedál propadá.Pak se to postupem času srovnalo,jestli to nedělá posilovač než se pořádně ovzdušní.Nedávno jsme pořídili Punto II a i když se píše ,že má mít delší brzdnou dráhu tak opak je pravdou stačí jen ťuknout o pedál a nástup brzd je okamžitý. Po přesednutí mi přišlo ,že Stilo nebrzdí vůbec :mrgreen:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
Baltik
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2012, 15:42
Bydliště: Příbor-> Prchalov

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od Baltik »

elvis.jarous píše:zkus flekovat na asfltu a uvidíš, jestli budou stejný 4 čáry za koly.

Tééda, to je odvážné. To bych si nedovolil takhle zašlápnout. :lol:
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od Pavel II »

Tak auto jsem nechal znova pořádně odvzdušnit a výsledek je ten, že je vše zas v pořádku a tak jak původně bylo. Doufám, že to nezakřiknu, ale tak jak teď reaguje pedál = brzdy tak jsem naprosto spokojen :wink: :wink: .

Sem rád, že je vše zas v pořádku. Natvrdo jsem ještě nezkoušel brzdit,ale vím, že je vše už v pořádku, protože vím jak se brzdy chovali před opravou a jak se chovají teď. Bůh ví, že mě asi brzo čeká druhá strana, ale zatím je to Ok a jsem poučen :-)
Dneska ho protáhnu na hory :) :wink:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: Repase brzdiče a brzdový pedál

Příspěvek od elvis.jarous »

tak přeji příjemnou cestu(závidím).
Jinak já jsem měnil destičky v předu za TRW, protože brembo byly malý(jel jsem je vrátit skutřikem-pěkná cesta) a pedál reaguje teď ihned od doteku ale plynule. Taky špalky byly řádně sjeté a při montáži nových trochu kapalina přebývala, že.....
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
Odpovědět

Zpět na „Stilo“