Diaľkové na centrál

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

omar
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2012, 19:19
Bydliště: Novojičínsko

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od omar »

neco podobnyho resim na MKII
Fiat PuntoII 1,2 16V Sporting 59kw,automat,rv 2000 naštěsti je to auto od mojej roby,já používám Land Rover
Reklama
 

tomkom18
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2014, 08:07

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od tomkom18 »

No ja som niekedy dávno do Ford Mondeo nainštaloval tento alarm, a to len kvôli DO k centrálnemu, ktorý bol už origo v aute. Všetko išlo na jedničku, takže teraz premýšľam, že ho dám aj do Punta i keď Fiat to je úplne iná fajta. Inštalácia bola klasika. Poprerušovať potrebné vodiče a vsunúť medzi to riadiacu jednotku alarmu .Sranda bola akurát s kódovaním DO, lebo toľko úkonov čo trebalo spraviť, že až som nedúfal v zdarný koniec :-). Ale podľa návodu nebol problém. Robota na cca 6 hodín. Najviac času som strávil s lokalizáciou káblov.

tu je http://www.gsmalarm.sk/vupredaj/autoala ... h=44_1805&
Fiat PuntoII 5dv. 1,9 JTD 59kW r.v. 2000
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od straki »

Tak už centrál vyřešen a funguje jen musím napájet kontakty na dráty neboť to tam mám jen na oko zbastlený aby to fungovalo a drží to sílou vůle :D
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Otomar »

Takže už chystáš návod pro ostatní?
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od straki »

Návod je už zde je to sice už dávno ale skusím to stručně vysvětlit

Návod je na Mk1.
toto je relé centrálního odemykání
Obrázek
Takdy jsou dráty mého centrálu
http://strakicze.rajce.idnes.cz/Central#IMAG0480.jpg

Postup je jednoduchý
Každá řídící jednotka DO by měla mít samostatný vstup 12v (černý a červený drát) ten jsem černý napojil na relárko svorka č1, červený jsem radši dal jinam aby mne to náhodou nevyzkratovalo centrál neboť jsem všeho shchopnej :D
Pak má ŘJ samostatný výstup na integrovanej centrál (hnědej a bílej drát)
změřil jsem si že při zamčení pomocí DO mne hnědej drát vyšle 12v impuls a bílej má 0 v tudiž jsem hnědý napojil na svorku č. 6 a bílí zase při odemčení dá impuls 12v a hnědej má 0 tudiž jsem bílej drát napojil na svorku č.4 takže když zamču přes DO tak je to jako bych ručně zatáhnul kolík dólu tudiž to všechno zamče.
Relátko tam samozřejmě musí být (zkoušel jsem to bez něho a nefunguje to :D )
Děkuji uživateli Dj_Sedativee za návod díky kterýmu jsem to oživil :)
Teď přemýšlím jak bych to napojil na výstražňáky aby mne to aspoň 3 rožlo výstražňáky (napojil bych to napřímo ale to by na mne bliklo jen jednou a musel bych to dat přes diodu abych pak někde nezapnul výstržňáky a auto se mne pořád střídavě odmykalo a zamykalo :D )
Kdyby měl někdo problém ať klíďo napíše...rád pomohu :)
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
tomkom18
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2014, 08:07

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od tomkom18 »

Všade je návod na MK I, ale na MK II nič. Neviem ani kde sa v Punto II nachádza to relátko na centrál. Len cvaká a cvaká, ale neviem kde presne. Hľadať sa mi to po kábloch a napichávať ich nechce. Už tri mesiace zamykám ručne všetky dvere :?
Fiat PuntoII 5dv. 1,9 JTD 59kW r.v. 2000
petraliasotto
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 29 bře 2014, 15:06

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od petraliasotto »

Ahoj lidi, mám malý problém, dodělával jsem si DO na Punto MK2 r.v. 2000,dálkové jde bez problému, ale nejede mi palivové čerpadlo. pojistka, relé i čerpadlo je OK. nevíte kde by mohl být problém??
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od turbom »

Ahoj, mam problem s centralem na DO. Mam originalni klicek s integrovanym DO, ale nefunguje mi. Mechanik mi sdelill, ze ho zprovoznim pouze se 4 mistnym kodem,ktery samozrejme nemam. Lze toto nejak obejit aniz bych musel kupovat a instalovat univerzalni central +DO?

Diky
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Uživatelský avatar
fleet.admiral
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 12 kvě 2012, 07:54
Bydliště: Ostrava

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od fleet.admiral »

turbom píše:Ahoj, mam problem s centralem na DO. Mam originalni klicek s integrovanym DO, ale nefunguje mi. Mechanik mi sdelill, ze ho zprovoznim pouze se 4 mistnym kodem,ktery samozrejme nemam. Lze toto nejak obejit aniz bych musel kupovat a instalovat univerzalni central +DO?

Diky
Nemyslí tím kódem spíše ten kód z CODE karty? Buď jak buď, párování ovladačů s centrálem dělají autorizované servisy na počkání.
Je: Bravo II (2011) - od 8. 11. 2012; Punto I ('97) - od 7. 2. 2004; Nuova 500 (2009) - od 17. 4. 2014, Punto II (2002) - od 23. 1. 2015
Ex: Uno ('87) - 30. 3. 2003 - 7. 2. 2004; Uno Logo ('91) - 2-11 2005; Punto II (2002) - 16. 5. 2011 - 6. 4. 2014
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od HIISS »

Caute ,Vie mi niekto prosim Vas poradit kde najdem riadiacu jednotku centralu u Punta MK2?
Mam nanom central avsak na kluc,bez DO,kupil som DO-univerzalne a chcem nan napojit..avsak nemam ziadnu schemu nic kde by som mohol najst tu riadiacku,..kto riesil tento problem a vie uz okolo neho? Nech mi prosim napise.
Okrem toho ako ste najjednoduchsie riesili aj pripojenie vystraznych smeroviek pri zamknuti/odomknuti auta aby preblikli?
Napajal tuna aj niekto modul na dotahovanie okien...? kde by to slo najjednoduchsie napojit? Je nutne dat dole obe tapacire alebo sa da napojit ten modul aj na tlacidka stahovania okien ktore su pod stredovym panelom kurenia?
Popripade ktore rele patria smerovkam,a elek.oknam pod vodicovou stranou vdaka.
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od vlado548 »

ja som cca pred rokom tiež montoval UNI dialkove a pomohlo mi toto, podla toho som to zapojil.
Je to návod od používateľa Paf..

Stačí na straně řidiče v místě kde je konektor připojení dveří (D30) najít 3 slabé drátky:
- bílý/zelený (odemkne)
- světle modrý/fialový (zamkne)
- černý/růžový (kostra - pol baterie)

Spojením bílý/zelený + černý/růžový (odemkne) a spojením světle modrý/fialový + černý/růžový (zamkne) v návodu k DO je to označeno jako ovládání mínusovým impulsem.

Napájení DO trvalých 12V a kostru jsem napojil u spínací skříňky a celé umístil do prostoru pod výdechem topení viz foto:
a v tejto téme sa to viac rozoberalo: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... erzalne+DO
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od HIISS »

Dialkove sa mi podarilo napojit,avsak mam problem s napojenim smeroviek,skusal som to na vystrazne.rozobral stredovy panel,dostal sa k panelu na ovladanie elek.okien a vystrazneho,su tam dva konektory...skusal som nejako to napajat no nejdu mi smerovky stale.Od jednotky z dialkoveho mi idu dva modre kable s poistkami 7.5A v letaku pise ze zapojit na smerovky,nakolko som to skusal na vystrazne ..tak skusal som jeden iba zapojit ale nejde to,Zapajal si aj ty smerovky? kam...popripade farby kablov ak si pamatas..co najviac upresnit.
AK si napajal aj dotahovanie okien tiez by ma potesil nejaky navod.
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od vlado548 »

no dotahovanie okien som neskusal ani zapajat :) ..a k tym smerovkam ja som mal jeden kablik od DO na blikanie smeroviek a napojil som to pod volanto isiel zvazok kablikov akoby od stredneho panelu popod volant na lavu stranu vozidla, tam som nasiel kablik na lavu smerovku, myslim ze to bledo ruzovy a na ten som pripojil a funguje to.
Fiat Punto MK2 1,2 16V
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od turbom »

fleet.admiral píše:
turbom píše:Ahoj, mam problem s centralem na DO. Mam originalni klicek s integrovanym DO, ale nefunguje mi. Mechanik mi sdelill, ze ho zprovoznim pouze se 4 mistnym kodem,ktery samozrejme nemam. Lze toto nejak obejit aniz bych musel kupovat a instalovat univerzalni central +DO?

Diky
Nemyslí tím kódem spíše ten kód z CODE karty? Buď jak buď, párování ovladačů s centrálem dělají autorizované servisy na počkání.

Ted jsem na to kaslal, ale uz me to nebavi porad otvirat dvere klickem. :-(
Pri koupi auta DO nefungovalo, asi poskozene. Predelal jsem tedy s DO z klicku z Punta, ktere jsem mel na nd - stejny typ. Pri zmacknuti tlacitka se rozsviti cervena diodka na klici, ale central nefunguje. Samozrejme se mi to nepodarilo sparovat doma. Dokaze nekdo sparovani jineho klicku s DO na jine Punto?
Nebo jak poznam, ze nefunguje prijimac?
Diky
Přílohy
22.JPG
22.JPG (38.64 KiB) Zobrazeno 5622 x
11.JPG
11.JPG (29.44 KiB) Zobrazeno 5622 x
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Diaľkové na centrál

Příspěvek od Vitaml »

Jak píše vlado548:
- bílý/zelený (odemkne)
- světle modrý/fialový (zamkne)
- černý/růžový (kostra - pol baterie)
(tam stačí krátký imulz na kostru)
tak jsem to zapojil už před třemi lety po koupi Punta (použil jsem univerzální DO),
co se týče blinkrů, našel jsem si dva dráty pro levou a pravou stranu a přivedl napětí z DO přes dvě diody.
Kdyby někdo chtěl barevné schéma Punta 2 s barvami drátů, můžu poslat.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“