nefunguje ABS

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od drago47 »

Teraz je to najlepšie raz ABS svieti raz nesvieti ked svieti nejde ked nesvieti ide v kuse a seka brzdy ja to nechapem
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Reklama
 

Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od SpiritWolker »

odpojenim baterky zapisane chyby nevymazes
s tym ti pomoze len diagnostika

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od drago47 »

Dnes chyba vymazana cez diagnostiku ale hned ako som sa pohol z autom zas naskočila asi budem musiet zas rozobrat naboj a cele to vyčistit a ešte raz pozriem čo za chybu naskočila diagnostike
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od drago47 »

Na starom abs pasiku som mal vydretu dražku ale išlo bez problemou tak som pozeral stare fotky brzd čo som robyl po kupe auta a našiel som možnu pričunu pružinku ručnej brzdy tlačila na ten abs pasik.Tak či po montaži toho noveho ložiska sa ta pružinka nedostalo pod naboj alebo nezasekla novy pasik až tak že absko vykazuje chybu že koleso sa netoči pridavam foto stareho naboja zajtra rozoberem zas zadne koleso a pozriem sa či sa tam nedostala ta pružinka alebo niečo ine ale bude problem ked ten pasik bude odlupnuti alebo zničeny bude to zas nove ložisko a bude to len moja chyba
Přílohy
Pružinka ručnej brzdy
Pružinka ručnej brzdy
20150117_153927.jpg (163.01 KiB) Zobrazeno 6841 x
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od drago47 »

No som tu zas s toho ABS ma porazí keď je mínus 10C ABS funguje pohode kontrolka nesvieti automaticky,keď je vonku nad nulou a auto sa zahreje a padá dažd vypne sa ABS aj počas jazdy ,drnčí pedál a vyskočí kontrolka
Može to mat nejaký súvis s vlhkostou alebo zohriatim po dlhšej jazde
Nejaké nápady čo by to mohlo sposobovat lebo ked je mraz možem prejst aj pol republiky a abs fuguje stačí dažd alebo oteplenie a zasvieti hnet ako sa pohnem z parkoviska
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od rossi »

podle mě se ti dostává vlhkoat do konektorů nebo vodičů od čidel.
dělalo mi to podobně,za vlhka a na nerovnostech se nepravidelně rozsvěcovalo ABS.
Byl to málo zacvaklý konektor u jednoho kola.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od drago47 »

Mne sa rozsvieti a zostane svietit diagnostika ukázala že je to práve zadne koleso ale aj ja si myslím že to bude spoj nejaký,ale zistilo sa že aj ručná mi na tej strane zostava vysiet ale tu som uvolnil ručne a koleso sa pohode točilo, aj dnes zase vlhko sneh a tak ďalej a zase vyskočilo ,tak bud to bude sposobovat ručna alebo blbý kontakt.
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od Vitaml »

Mě začalo vypadávat zadní čidlo ABS po výměně paken a bylo to pro to, že se kousek rozpadlé jistící sponky z paken chytil na mg pásek, a občas se mezi něj a čidlo zasekával, jak se to točilo ...
Pro ostatní doporučuji po opravách brzd hlavně zadních to vyčistit a vyfoukat, mg pásek - kapesníček - špiritus.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od drago47 »

Dakujem za ďalšie možnosti ,mal som ho sobotu rozobrané nič nieje porušene všetko norme aj na kolese aj od kolesa až po sedadlo- kábel poriadku.Kontroloval som aj pásik aj aj čidlo a nič som si nevšimol.Ale uvidíme časom keď bude zas vlhko a teplo teraz je kľud.Vobec by mi to nevadilo že to svieti a nejde to ,ale nie, že raz ide raz nie a začne to brzdit zákrute alebo na kruhači a až potom vyhodí chybu.
Keby odišlo čidlo kúpim nove a hotovo ale takto to bude dajaká špinka alebo niekde zlý spoj a hrat sa na detektíva sa mi nechce
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od Vitaml »

Pokud jsi prošel instalaci od čidla až k jednotce ABS (i si to třeba u čidla zkratnout (v konektoru) a měřit odpor v jednotkách ohmu
i s pohybem kabelů že ohmetr napichneš na ABS), tak pak to opravdu vypadá na vadu čidla, je tam hall, je to na křemíkovém čipu, který je zatavený v plastové tyčce a pokud se do něj dostane vlhkost, naruší se a může i všeliak reagovat na teplotu. Vím jak krásně dokáže vzlínat vlhkost dráty i když jsou v plastu.
Možná, nevím jestli to u zadních kol není rozlišeno na L a P stranu (přední mají jinou délku káblíků), bych zkusil čidla přehodit, pak by to bylo jasné.

PS: Hall, je tam napětí asi 11 V, při tom odebírá proud okolo 5 mA, s impulzy asi 15 mA, zkoumal jsem to, když jsem si musel při generálce přední nápravy odvrtat obě čidla z dúvodů výměny ložisek (nešly ven), tady si to může vypadat že je tam skleněný spínač, ale byl to křemíkový čip.
Pokud jsou impulzy nepravidelné po započetí jízdy (nesedí kola s impulzy na sebe) po několika i 10-tkách vteřin se vypne ABS.
Pokud jednotka při startu nevidí odběr čidla (cca 2 mA) vypne se ABS.
Pokud se přeruší kontakt s čidlem vypne se ABS.
I na tachometru se dá poznat funkce předních čidel, jednotka si bere nejdřív rychlost z levého a když nefunguje, tak z ostatních.
Zkoumal jsem to pro to, že jsem si vyvinul destičku s čidlem OH49 (linear hall) s OZ, kterou jsem implementoval do trubičky funguje to a stálo mě to asi 10 Kč+práce která mě baví. Samotný čidla totiž stojí 10 ks 25 Kč na Ebay. Dávám si je i do joysticku.
Můžu poslat sch, brd

Chtěl bych se zeptat ostatních, z čeho si počítá kilometry čítač na palubní desce, a z čeho řj motoru?
vím že tachometr jede z ABS čidel, a na řj motoru mám o 20 tkm víc než na palubce. Prodejce v bazaru před 2,5 lety říkal, že musel vyměnit řj motoru, protože to jelo na 3 válce, což se mi nezdá, protože po půl roce to začalo dělat zas, a byla to cívka.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od drago47 »

Až tak sa tomu nerozumiem ale chápem očom hovoríš,ale mam šikovného autoelektrikára tak mu to dám premerať.A ďakujem za poriadne vysvetlenie.A máš schému kadiaľ vedu tie káble abska a kde je riadiaca abska.Lebo som kontroloval iba od čidla ku prvému konektoru pod sedadlom.A dnes po troch dňoch státia vonku mraze kontrolka ABS naskočilo hneť ,asi úplne skončilo čidlo ale to uvidím po čase a pri zmenách počasia,ale dnes zasvietila aj kontrolka ručnej brzdy pri jazde ale po opätovnom naštartovaní zhasla asi preskočilo elektrike úplne
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od Vitaml »

Mám hezky udělaný schéma na 11 stran barevný v pdf, jsou tam barvy drátů.
Můžu ti to poslat na mail, napiš ho, nebo mi napiš na můj mail.
Řídící jednotka ABS je za baterkou, jak jsou brzdy.
Ideální je mít káblík na diagnostiku, program a zkoušet čidla, mají stejně zapojené konektory, zapojit čidlo do jiného konektoru, tak se potvrdí vada čidla, nebo elektroinstalace. Diagnostika totiž ukáže, které čidlo nejde.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od drago47 »

Ja som si myslel že je tam iba čerpadlo ABSka a riadiaca jednotka je niekde v aute skrytá.A diagnostiky som napojil pod volant prv fiatecuscan a aj alfaobd cez kkl kábel na abska a tam mi našlo chybu zadného pravého čidla,email:drago47@azet.sk
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od Vitaml »

Poslal jsem ti to schema, ABS jednotka je u rozvodu brzd u čerpadla ABS.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: nefunguje ABS

Příspěvek od drago47 »

Jo ďakujem pekne ešte raz potom dam vediet ako to dopadlo
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“