Výměna Spojky

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Luke1996
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 19 kvě 2024, 19:20

Výměna Spojky

Příspěvek od Luke1996 »

Dobrý den, zoufalost mě přivedla na toto forum, kde doufám že mi někdo snad poradí. Takže k mému problému: Koupil jsem Fiat scudo 2007 rok 2.0 Jtd 88KW Najezd: 280 000 Km cca. Kde byla už opotřebená spojka respektive při vypnutí motoru se zaklepal dvouhmoťák jinak žádný problém jako klouzání nebo cokoliv nebyl.. Jelikož máme doma Autoservis a můj otec je automechanik a spojky mění často a nikdy nebyl žádný problém tak jsme ji šli vyměnit. V autě byl Luk tak jsme koupili sadu Luka vyměnili jsme vše tak jak se má zkontrolovali vše tak jak se má prvních 5000 Km žádný problém spojka fungovala tak jak má.. pak už to šlo od desíti k pěti. Při vypnutí motoru se začínal objevovat zvuk chrastění dvouhmoty a v pedálu byly cítit i bez řazení a stání na místě vibrace.. samozřejmě při sešlápnutí spojky vibrace i jakýkoliv hluk zmizely při puštění pedálu se ozýval zvuk, který nám bylo jasné že není vpořádku než jsme se k tomu dostali jelikož nám nepřišlo realné,že by jsme udělali při výměně jakoukoliv chybu vše vygradovalo a dvouhmota začala klepat i na volnoběh a musela ven.. Po demontáži jsme zjistili že se z dvouhmoty vylomil litinový kroužek (nejsem odborník popisuju co jsem viděl vše montoval otec) a ta litina lezla skrz šrouby ven zkrátka a dobře nějak se ta dvouhmota rozletěla. Samozřejmně jsme na to čuměli jak je to možné neboť tu stejnou sadu si otec montoval do svého scuda uplně stejného a po 50000 Km sní není jakýkoliv problem.. Takže jsme usoudili že je to vada výroby a řešili reklamaci kde jsme samozřejmně neuspjeli neboť nám klasicky nějakej polák odepsal že jsme ji neměli vystředěnou což jsme měli. Tak následovalo koupení druhe sady tentokrát od Sachsa. Momentální stav je takový že jsem sní ujel asi 1000Km vše vpořádku ale najednou při lehkém sešlápnutí spojky citím v pedálu Vibrace což se mi nelíbí a mám strach, že se to celé zas posere a dvouhmota se zas rozletí nebo tak něco.. Dokázal by mi tu někdo prosím poradit proč se mi tohle děje a co se stím dá udělat? Budu vděčný za jakoukoliv radu. Moc Děkuji předem
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Scudo“