Chip

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Matess »

Jsou nějaké nové zkušenosti s Chipem v praxi?
Dostal jsem se nakonec svého rozhodování a chipování je na spadnutí. Jen co ta spojka, nerad bych investici obratem zdvojnásobil (nová spojka)
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
Reklama
 

bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od bikus »

4 Matess

Já ti to schvaluju, jen nám prosímtě zkus slíbit, že až to bude trošku "zajetý", řekneš nám po pravdě, jak se chip projevil a jak se promítnul na spotřebě. Předpokládám, že se svým Mlokem už nějaký pátek jezdíš jak v létě, tak v zimě, tak že nám dáš vědět, jestli- a co se změnilo.

Předpokládám, že tvoje vyvovelá chiptunningová firma, stejně jako jiné slušné, ti zazálohuje tvoje mapy z motoru s možností vrácení do původního stavu v záruční době následujících třeba půl roku. Takže kdyby se ti to nezdálo, klidně nám napiš, žes´ to vrátil.........
(Pozn.: To bylo nabízeno mě: firma si byla jistá že to zpátky chtít vrátit nebudu, protože bych za ty léta byl první, kdo si to nechal vrátit....)

Díky.
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Matess »

Mám rozjednaná dvě jména, troufám si říct osvědčená. Jedná se o jednotlivce, záloha map je pochopitelně podmínkou.
Nakonec jse,m nejen kvůli ceně, nezvolil žádnou z vyhlášených značek. Nechal jsem si za poslední dva měsíce udělat několik nabídek. A jediné co je jisté, že se firmy mezi sebou vzájmně málem pomlouvají. Každý tvrdí že jedině on nemá tabulkové hodnoty pouze na papíře ale v reálu; že jen jejich firma poskytuje opravdovou záruku a kvalitní práci, atd atd..
Babo raď , motor mám jen jeden :!: :!: :!:
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Minimaxa »

zdravím, tak jezdím od léta s chipem, který mi dělal http://www.autoservisnonstop.cz a zatím spokojenost, spotřeba se hnula o cca 0,5L dolu, a myslím si, že kdybych zlehčil nohu na plynu a přestal využívat chip tak jako dosud, tak by byla spotřeba ještě menší. Najeto zatím s tímto chipem cca 10tis km a zatím v pohodě, jak spojka, tak i ostatní.
www.minimaxa.cz
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od bikus »

4 Minimaxa

Ty, Minimaxo, když koukám na tvoje nenápadný doporučení, tak to mají ňáký levný...
Já jsem zatím měl ty nejlepší reference např. na fy "ABC Tunning", kde jsou parametry pro mojí JTD 105 následující:
po chipu - 99 kW, nárůst 22 k., po chipu 285 Nm, nárůst 80 Nm., cena s DPH 12.971,-. Prý by se dalo s cenou "něco" dělat. (Třeba sehnat tři lidi, aby nejeli z Brna k nám na Šumavu kvůli jednomu autu. Pak bysme se dostali tak o 1/3 níž). Ale to je furt skoro jednou tolik než ti tvý maséři.
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Matess »

Moje nabídky jsou 200 EUR a 6.000,.Kč. Bez reklamy je to levnější...
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od bikus »

4 badboyrs

Konečně někdo ukázal konkrétní diagram. Díky!
Jen pro úplnost: ta zelená křivka (G) to je předpokládám spotřeba? Ikdyž je trošku zarážející, proč je to tak zubaté....
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od bikus »

4 Matess

Hoď do placu hodnoty - parametry po chipu, ať vidíme, co nabízíš.....
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Matess »

Já nenabízím nic, to jsou nabídky pro mě. Diagramů od ladičů mám v mailu dost, ale to jsou jen hodnoty na papíře. Nabízejí že vytáhnou původní mapy z ŘJ a ty upraví podle možností auta, spojky a mých.
Stále však váhám....
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Minimaxa »

bikus píše:4 Minimaxa

Ty, Minimaxo, když koukám na tvoje nenápadný doporučení, tak to mají ňáký levný...
Já jsem zatím měl ty nejlepší reference např. na fy "ABC Tunning", kde jsou parametry pro mojí JTD 105 následující:
po chipu - 99 kW, nárůst 22 k., po chipu 285 Nm, nárůst 80 Nm., cena s DPH 12.971,-. Prý by se dalo s cenou "něco" dělat. (Třeba sehnat tři lidi, aby nejeli z Brna k nám na Šumavu kvůli jednomu autu. Pak bysme se dostali tak o 1/3 níž). Ale to je furt skoro jednou tolik než ti tvý maséři.
:lol: :lol: :lol: levný...? za 30 minut práce s noťasem se ti to zdá levné...? a to jsem ještě platil ze známosti jen 2000,- no ale to jen díky tomu, že je to partner Peugeot Clubu kde jsem aktivním členem, no nic, ale dát 12tis za to samé, to může dát jen blázen :idea:
www.minimaxa.cz
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od bikus »

4 Minimaxa
Já vím, že to je za půl hodiny hotový i s vypálením původního softu na CD, ale i program na "blbou" diagnostiku pro jednoho výrobce aut stojí prej třeba taky 50 litrů, proto platím pokaždý "ze známosti" jen 400,- třeba za vymazání chyby....
Takže ten soft na chiptunning se taky musí zaplatit.
Pořád mi ale vrtá hlavou, že jsou ochotný, byť za 10.000,-, dát záruku, že se v motoru nepropálí písty, ani lopatky turba, a při tom si můžeš výsledek jejich práce nezávisle ověřit před zákrokem, i po něm na motorový brzdě..... Se zárukou vrácení peněz..... Z toho mi vyplývá, že asi "něco" s tím motorem udělat jde. Ikdyž jsem tomu dlooooouho nechtěl věřit.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Minimaxa »

bikus píše:4 Minimaxa
Já vím, že to je za půl hodiny hotový i s vypálením původního softu na CD, ale i program na "blbou" diagnostiku pro jednoho výrobce aut stojí prej třeba taky 50 litrů, proto platím pokaždý "ze známosti" jen 400,- třeba za vymazání chyby....
Takže ten soft na chiptunning se taky musí zaplatit.
Pořád mi ale vrtá hlavou, že jsou ochotný, byť za 10.000,-, dát záruku, že se v motoru nepropálí písty, ani lopatky turba, a při tom si můžeš výsledek jejich práce nezávisle ověřit před zákrokem, i po něm na motorový brzdě..... Se zárukou vrácení peněz..... Z toho mi vyplývá, že asi "něco" s tím motorem udělat jde. Ikdyž jsem tomu dlooooouho nechtěl věřit.
vybavení na chipování včetně map na CD s cca 4000 vozy stojí +/- 12-15tis Kč, plus nějaký starší noťas za 5000,- a hurá chipovat. Tedy kdokoliv kdo si za to řekně víc jak 500,- je u mě sprostý zloděj :D Ovšem, najde li se někdo, kdo umí tu Mapu pro určitý vůz upravit, a vyrobit na míru pro ten či onen vůz, jako v mým případě, jsem ochotnej zaplatit jako bonus i "něco" navíc. Přijeď na nějaký náš sraz, moc rád tě nechám svézt. Původní mapa, ostatně jako každá jiná má přesně 512Kb, tedy vypálení na CD není zas až takový problém, ostatně vejde se i na disketu. Prostě Chuipování je velmi dobrý bussines a kdo na to má povahu a nervy, prostě vydělává na blbosti klientů :idea:
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Matess »

Já budu jen rád když mi někoho seženeš kdo mi to udělá za 500,- nebo i 2.000,-Kč. Klidně si dovezu i vlastní CD na zálohu map a notebook mu půjčím. :? :wink: :!: :idea:
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od Minimaxa »

Bikusi,

ale oni ti nedávají záruku na auto, ani na motor, ani na turbo, písty, a RJ, a cokoli jiného oni ti dají záruku jen na ten CHIP, který ti tam nahrajou, na nic jiného.
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip

Příspěvek od MarekP »

Mám Multinu 99 (JTD) s najetými téměř 200tis km a čip od Diesel techniku Kladno (jen optimalizace výkonu) je tam cca 30tis km. Vše bez potíží. Velice významně se změnilo zrychlení auta a také klesla spotřeba cca o 0,5l/ 100km. Při tahání karavanu se to velice hodí, protože auto má sílu o cca 500 otáček níže a to je sakra znát. Spojka se zatím tváří, že jí to nevadí....V současné době se pohybuji se spotřebou cca na hranici 6 až 6,5l (těžká noha). V současné době mám ještě multinu 2004 115JTD a pokud někdo chce živější motor a ten bez i čipu jede lépe( mohlo by to být proměnlivými lopatkami turba).
Multipla 2004, JTD 145
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“