Ducato - startování

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
truko
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 05 zář 2006, 23:52

Ducato - startování

Příspěvek od truko »

Nastal mi problém se startováním. Když zastrčím klíček tak kontrolka kod klíčku ( oranžová s klíčkem) nezhasne. Poradí někdo co stím? Jak se to dá vyřadit a jestli by to fungovalo bez toho kódu. Nedostanu se s tím tedy do servisu když to nejde. Jedná se o DUCATO 1,9 TD rok výroby 97. Mám k tomu plastovou kódovací kartu s kódy , startuje se a používá se klíček s kladívkem což by měl tedy asi být zřejmně servisní klíček a pak ještě jeden klíček s hnědou plastovou rukojetí ale ten je nefunkční , původní majitel ho asi rozšlápl a je poškozen ten čip nebo co to je uvnitř.
Potřeboval bych to alespoň nějak nastartovat abych se dostal do nějakýho servisu s tím. Tahnout se to dá špatně má to posilovač řízení a brzd tak že bez motoru to moc nebrzdí a těžko se zatáčí. Navíc servis je vzdálen asi 55km. Předem děkuji za rady. Je možno psát odpovědi i na mejl truko@centrum.cz. Ještě jednou děkuji
Reklama
 

Anton Jakub
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 14 říj 2007, 19:58

Startování-- - Imobilizer

Příspěvek od Anton Jakub »

Tento problém jsem řešil už několikrát na více ducatech, a vždy to byl ten stejný problém když sundáš plast pod volantem dostaneš se ke spínací skřínce a ze zhora na spínačce je navlečen plastovej kroužek vede od něj jeden izolovanej kabílek -ten vede do žlutý krabičky která vyhodnocuje kody v klíčku a potom otevře ventil na čerpadle a to je to proč ti to nejde nastartovat, ale z mích skušeností je to vždycky ten kroužek.. koupil jsem ho vždy na vrakovišti za 50 kč a zatím to všem funguje jak má.. Ale v jiným případě je taky možnost imobilizer uplně zrušit, a neni na tom nic moc těžkýho ,,Vyzkoušej to a uvidíš..Kdyžtak napiš a já ti pošlu radu jak to zrušit..
hoktar
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 23 bře 2008, 14:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hoktar »

tak me ta kontrolka zhasne ale sviti kontrola motoru. nastartuje se to jede to (s rozsvicenou kontrolou motoru). jak dlouho to chce. vetsinou par metru. a na diagnostice mi rekli ze to je antena imobilizeru ze je to mozna i zkrat. tak ze by se asi mela vymenit ze nova stoji asi 800kc.
Apik
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 06 kvě 2009, 19:37

Re: Ducato - startování

Příspěvek od Apik »

Nastal mi ten samí problém se startováním. Když zastrčím klíček tak kontrolka kod klíčku ( oranžová s klíčkem) nezhasne. Poradí někdo co stím? Jak se to dá vyřadit a jestli by to fungovalo bez toho kódu.Jedná se o DUCATO 1,9 TD .
jirhav
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2009, 17:59

Re: Ducato - startování

Příspěvek od jirhav »

Včera jsem se vrátil z dovolené s obytnákem a dojížděl jsem na nouzový režim.Odkodoval jsem a ač píšou v manualu že u vznětového motoru to nejde,tak to funguje.Dnes jsem se dostal ke spínací skřínce a domáčkl kontakty od toho kroužku a maká to.Díky za rady na foru jsem ušetřil za diagnostiku a min. hodinu práce ve značkovém servisu.Jirka
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Ducato - startování

Příspěvek od Tomas-Oaza »

ted se mi parkrat tak ystalo to samy, nezhasne kontrolka immo a auto nenastartuje. musim vzdycky vytahnout klic a otocit ho a pak to jde. nejlepsi by asi bylo odpojit immo uplne,
vi nekdo jak na to?
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
jirhav
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2009, 17:59

Re: Ducato - startování

Příspěvek od jirhav »

Tomáši,odšroubuj kryt pro klíček a očisti kontakty u snímacího kroužku a u krabičky kam vedou kablíky. Jirka
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Ducato - startování

Příspěvek od Tomas-Oaza »

jo taky me to napadlo ze to bude tou antenkou. holt to budu muset zas rozdelat. mel sem to rozdelany min tyden kdyz sem si zapojoval zapalovac na stalej proud :D abych moh koukat na tv
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Jarda_6
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 06 črc 2010, 12:59

Re: Ducato - startování

Příspěvek od Jarda_6 »

Tomas-Oaza píše:jo taky me to napadlo ze to bude tou antenkou. holt to budu muset zas rozdelat. mel sem to rozdelany min tyden kdyz sem si zapojoval zapalovac na stalej proud :D abych moh koukat na tv
Rád bych se zeptal, jak se lze dostat k tomu zapalovači. Stálý proud by se mi taky hodil.
Ducato L1H1 100 MTJ
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Ducato - startování

Příspěvek od Tomas-Oaza »

no,tak to musis rozebrat skoro celej panel :D

ale zacni u spolujezdce, oddelavej sroubky co uvidis na stredovym panelu,pak jak jsou pojistky u spolujezdce,tam narazis na dalsi sroubky. sundas celej spolujezdcuv kastlik a uvidis zase sroubky, no a pak to odklonis a si na zapalovaci :D
stalej proud jsem navedl z te spolujezdcovi pojistkovky, je jich tam docela dost volnych.
je to parada ze uz nemusim zapinat zapalovani kdyz cucim vecer na bednu
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Jarda_6
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 06 črc 2010, 12:59

Re: Ducato - startování

Příspěvek od Jarda_6 »

Díky za rychlou odpověď. Pojistky u spolujezdce nemám (nebo aspoň o nich nevím), ale asi bych to vytáhnul přes pojistku přímo od baterky. Jen jsem nevěděl, jak se dostat k tomu zapalovači a nechtěl jsem nic urvat. Ty plasty jsou samá západka a pokud to neznáš, jednou to lupne a je vymalováno :? Jak budu mít chvilku, zkusím to.
Ducato L1H1 100 MTJ
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Ducato - startování

Příspěvek od Tomas-Oaza »

ja to taky delal poprve min tyden :D pokud ale mas to novejsi ducato tak bys u spolujezdce mel ty pojistky mit taky
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Jarda_6
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 06 črc 2010, 12:59

Re: Ducato - startování

Příspěvek od Jarda_6 »

Tomas-Oaza píše:ja to taky delal poprve min tyden :D pokud ale mas to novejsi ducato tak bys u spolujezdce mel ty pojistky mit taky
Tak Ducato mám poslední model, ale pojistky u spolujezdce nemám. Jsou tam jen při určité výbavě. Takže budu muset vytáhnout proudy od baterky přes pojistku, to je v pohodě. Jen musím nějak opatrně rozlousknout ten střední panel.
Ducato L1H1 100 MTJ
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Ducato - startování

Příspěvek od Tomas-Oaza »

no taky bych bral ten posledni model :D
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Sosak1
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 26 črc 2018, 20:08

Re: Startování-- - Imobilizer

Příspěvek od Sosak1 »

Anton Jakub píše:Tento problém jsem řešil už několikrát na více ducatech, a vždy to byl ten stejný problém když sundáš plast pod volantem dostaneš se ke spínací skřínce a ze zhora na spínačce je navlečen plastovej kroužek vede od něj jeden izolovanej kabílek -ten vede do žlutý krabičky která vyhodnocuje kody v klíčku a potom otevře ventil na čerpadle a to je to proč ti to nejde nastartovat, ale z mích skušeností je to vždycky ten kroužek.. koupil jsem ho vždy na vrakovišti za 50 kč a zatím to všem funguje jak má.. Ale v jiným případě je taky možnost imobilizer uplně zrušit, a neni na tom nic moc těžkýho ,,Vyzkoušej to a uvidíš..Kdyžtak napiš a já ti pošlu radu jak to zrušit..
Odpovědět

Zpět na „Ducato“