Výběr reproduktorů pro mkI

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
6speed
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 15 čer 2010, 16:57
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od 6speed »

Ty cinche jsou signálový výstup pro zesilovač.Ze zadu na rádiu jsou dva konektorové bloky.Jeden je napájecí,druhý reproduktorový.K tomu si sežeň ISO protikus a přes čokoládu pokračuj dál k repro + zapojit napájení.Konektory k repro budeš potřebovat dvojí šíře,+ a - na repru je každý jinak široký.Je dobrý taky dodržet polaritu,tedy + z repro výstupu rádia na + k repráku a - zase na- .Na té ISO propojce by měly být všechny kabely označeny,který kam takže nic složitého :wink:
Punto 94' 6speed :-)
Matiz 99'
Fóbia HTP 04'
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

vincenzo1404 píše:takze si to skusim zosumarizovat ... budem teda potrebovat tie repro, ten 4linkovy kabel od radiado zadu, tak cokoladku na rozdelenie, z tade 2 linka do reproduktorov, na koniec kabla upevnim tie konektory 2.8mm co tu pisal phaeton a tie na repro.. a ako zapojim ten kabel na druhej strane do radia? Na radiu mam ISO konektor ktory ma ale len 2 rady?? a vyzera ze su tam skoro vsetky diery zaplnene. Potom mam zo zadu radia napisane "rear" a dve diery ..cervenu a bielu http://www.ahifi.cz/cinch-samice-plast- ... s-produktu" onclick="window.open(this.href);return false; asi nieco take... Ako by som to zapajal? Treba mi tam este nejake koncovky/konektory? A dalo by sa to teda zapojit aj tak ze by som tahal dvojlinku od radia k jednemu repro a dvojlinku od radia k druhemu :D dakujem za rady, ako vidite som lama ale nikto uceny z neba nespadol :D
Tak předně potřebuješ vše co píšeš Ta 4linka je nejjednodušší řešení tažení kabelu skrz auto ale jestli chceš udělaj to jak píšešeš táhni dvě 2linky od rádia až dozadu ale když to potáhneš jednou stranou je to jedno jestli dvě 2linky nebo jednu 4linku akorát s jedním kabelem si lépe poradíš než se dvěma v tom zapojení z rádia ti neporadím páč jsem si nechal tu 4linku zapojit od kamaráda takže nevím co k čemu dělal jsem to v tý době když jsem měnil rádio Sony za nový Kenwood tedy předloni Protažení kabelu skrz auto a zapojení reproduktorů jsem si dělal už sám Být na tvým místě spojím se s nějakým aotoelektrikářem a nechám si zapojit tu 4linku nebo dvě dvoulinky ze zadu do autorádia zbytek práce si zvládneš už udělat sám a za tohle dáš tak 100kč je to práce pro odborníka na max 20minut Ten zbytek si fakt udělej sám páč odborná firma si za to naúčtuje min.3hodiny po 500kč takže 1500kč což je strašný
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Reproduktory pro vrchní montáž

Příspěvek od Unnamed »

Ahoj, chtel bych nejake lepsi repraky do MK1, ale nechci rezat plato, at mi pak zdola visi kabely a podobne, tak me napadlo, jestli neni nejake dobre repro typu: http://www.autohifi.cz/shop_goods.php3? ... er-TS-X150? Vyplati se to, nebo jak jsou na tom se zvukem tyhle (nebo podobne) repraky?
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: Reproduktory pro vrchní montáž

Příspěvek od bobas »

Vzadu ma mk1 10cm repro,kup redukci na 13 cm repro,do niceho nerezes nevrtas... i kdyz to plato by byla nej varianta na zvuk....,za me ty redkuce a 13cm repro :)
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: Reproduktory pro vrchní montáž

Příspěvek od pepaxx »

nazdar môj nazor...mal by si obetovať to plato a dať tam nejake ovali...lacnejšie riešenie a ked sa trocha pohráš tak ani káble nebudú vysieť ani zavadzať....a hrať to bude určite lepšie...
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Reproduktory pro vrchní montáž

Příspěvek od peta.smolik »

Ahoj já jsem se reprama dozadu zabýval 7 let zpět a aby tam něco dokázalo dobře hrát tak to nezaplatíš Měl jsem tam na zkoušku BOSE za 10tis Tak ty opravdu hrály skvěle ale levnější možnost byla Pioneer za 6tis a to byly šumítka Prostě v tom rozměru je to špatný... obětuj plato a bude to o dost levnější s o dost lepším výsledkem (když už v tom platu budeš tak tam dej pořádný ovály)Před dvěma lety jsem z pod těch mřížek repra-šumítka JVC vyndal a zahodil a do plata dal dvoupásma 6x9 JBL GT0927 s kabelama jsem si vyhrál takže nikde nic nevisí a hraje to výborně :D a ty JBL stály jen 1700kč
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od Unnamed »

No jeste uvidim s tim platem, uprimne se mi to vubec nelibi. Zajimaly by me ty redukce na 13 cm to uz by mohlo hrat lip. Jo a co predni repro (v palubovce)? Vim ze tam nema cenu do toho davat nejak moc penez, ale asi by bylo treba neco trochu lepsiho nez serie...
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

Použij funkci HLEDAT... najdeš tam typy a rady co dát do palubovky aby hrála...
A co se týče toho zadku: to se právě vylučuje s tím co chceš dát do palubky... potažmo abys mohl mít v palubce jen šumítka popřípadě jen výšky musí ti to lépe hrát zezadu ale ze sloupků ti to nikdy moc dobře hrát nebude... anebo možná i bude ale bude tě to hodně stát... Prohledej forum najdeš hodně zkušeností... :?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od Unnamed »

No tak dopredu dam asi: http://www.alza.cz/alpine-sxe-0825s-d110033.htm a dozadu jeste uvidim, ale asi to dopadne tak, ze nakonec to vyhrajou stejne ty ovaly, protoze kdyz se divam na ty parametry v porovnani s 13cm repro, tak jsou ovaly jasna volba :D
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

Unnamed píše:No tak dopredu dam asi: http://www.alza.cz/alpine-sxe-0825s-d110033.htm a dozadu jeste uvidim, ale asi to dopadne tak, ze nakonec to vyhrajou stejne ty ovaly, protoze kdyz se divam na ty parametry v porovnani s 13cm repro, tak jsou ovaly jasna volba :D
No sláva že si to pochopil ale ještě můžeš ušetřit tím že si prvně ozvučíš zadek a když bude dobře hrát o to méně ti může hrát cokoli v palubce Ty Alpine jsou dobrá volba ale ono je to celkem šumák co v tý palubce máš... Já tam skoušel dát jen malinkatý výšky ale nakonec jsem vybral tady http://www.tipa.eu" onclick="window.open(this.href);return false; a mám tam dvoupásma DX v ceně kolem 200kč za oba Mám to tam rok a půl a dobrý ale začátky jsem měl přesně stejný jak ty prostě sem se nechtěl vzdát plata a zkoušel cokoli vzadu ve sloupkách nakonec jsem měl jak ve sloupkách 10cm + v platě 13 cm To hrálo úplně nejhůř pak sem ty ze sloupků vyhodil a finálně sem si nechal poradit od odborníka a fakt je ten že ovály v platu je nejlepší volba a když půjdeš do rozumnejch oválů v ceně mezi 1500-2000 tak zvuk tě pak překvapí, v palubce jseš omezenej malým rozměrem a omezenou hloubkou Já mám v platě JBL GTO927 ovály 6x9 a hrajou nádherně dokonce tak že to vypadá jako bych měl subwoofer rádio KENWOOD taky v pohodě Celková investice před rokem a půl včetně nově natažených silnějších kabelů +-4000kč :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od Unnamed »

Ok no a jak s tim platem, to si rezal do normalniho serioveho plata? Nejsou ty repraky na to hodne tezke?
Jinak jsem se dival na ty ovaly, co mas ty a ty maji vykon 100W RMS, takze je asi treba zesilovac, ze? :D
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

Unnamed píše:Ok no a jak s tim platem, to si rezal do normalniho serioveho plata? Nejsou ty repraky na to hodne tezke?
Jinak jsem se dival na ty ovaly, co mas ty a ty maji vykon 100W RMS, takze je asi treba zesilovac, ze? :D
Mám normální seriový plato... Někdo tu tvrdí že je na to lepší MDF deska ale já se na ní vyprdl a mám to v platě Ty repra jsou sice rozměrný ale plato je v pohodě možná ho na jaře zpevním dvouma páskama když bude čas ale nutný to není
Měl jsem ty JBL připojený ještě na předchozím rádiu SONY s výkonem 4x20w a hrály pěkně posléze sem SONY vyměnil za KENWOOD s výkonem 4x50w a hrajou luxusně... Max zatížení všech repro. je někde kolem 65-70% jejich výkonu takže do toho jsem se rezervou vešel na některých diskuzích jsem četl že je možné z těch repro dostat ještě víc s připojením přes zesilovač leč já ho nemám a ani neplánuju Výhody těchhle JBL měnitelná směrová charakteristika výšek(výšky jsou na otočných kloubech a jsou vypínatelné malými spínači) mají kondenzátorové výhybky, mají 2ohmy což JBL uvádí jako výrazné zlepšení přednesu a dynamiky všech 4ohm rádii Tobě doporučuju tyhle JBL GTO928 to je nástupce se stejnými parametry ale možná střízlivějším designem PS: jestli máš zájem pošlu fotku plata
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od Unnamed »

Tak to je super, prave jsem myslel ze by to muselo jit pres zesilovac, ale jestli ne tak to je v pohode. Ja budu mit radio http://www.alza.cz/alpine-ida-x311-d152673.htm - takze vykon 4x45 W, tak doufam ze to bude stacit.

No kdyztak hod fotku toho plata, rad bych se podival jak to vyada a jak mas vyresene ty kabely. :)

Jinak ty JBL GTO928 vypadaji super (vzhledove), jestli teda hrajou dobre, tak do nich pujdu. :)
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
6speed
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 15 čer 2010, 16:57
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od 6speed »

Ty dva ohmy mě na nich nějak nesedí.Na použití téhle impedance běžný autorádia nejsou připravený.Třeba kecám,ale aby vám ty rádia časem nešly do kytek :(
Punto 94' 6speed :-)
Matiz 99'
Fóbia HTP 04'
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

Já ty repra i rádio kupoval tady http://www.ahifi.cz" onclick="window.open(this.href);return false; Přímo jsem si poslechl srovnával s jinými nakonec ty JBL byly jasná volba v poměru výkon cena mi a nejen mně tady na foru vyšly nejlíp Na to že maj 2ohmy a rádio 4ohmy upozorňuje JBL hned na krabici a taky píše že ve spojení s věstavěnými kondenzátory fungují bez problému a nemají na funkci rádia vliv a navíc jsem rádio i repra kupoval u odborníkú zabývajících se ozvučením aut na profi úrovni takže to netřeba řešit...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“