1,4 T-Jet

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
hans55
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 27 srp 2017, 17:42
Bydliště: Česká Sibiř

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od hans55 »

První tankování - spotřeba 7,8(skutečná)
Druhé tankování - spotřeba 7,7(skutečná)
Třetí tankování - spotřeba 7,4(skutečná)
Tipo 1,4 T-Jet kombi 2017
Stilo 1,4 3dv.2004
Ex. Stilo 1,6 kombi 2006
https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/889832.html
Reklama
 

TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Ahoj, má tady na fórum tento motor někdo na LPG?
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
Robino65
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 11 čer 2017, 21:34
Bydliště: Martin

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Robino65 »

Škoda, že ho nemám, lebo tento benziňák žerie aj trávu popri ceste... Jazdím na 90% mesto a krátke trasy... Pod 8,5l som sa nedostal...
Fiat Tipo Kombi, 1,4 T-Jet 88kW Lounge+, r.v. 2017
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Ročně nejedu cca 35 tis km a LPG je nutnost. Je to mé 4 auto co budu mít na plyn, jen se trochu bojím tě tovární zástavby nebo spíše autorizaku, kde to budu servisovat, prý ještě Tipo na LPG u nich nikdy nebylo.
Budu spokojen když budu jezdit za 10 l plynu
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od little_boy »

Ahoj, ja to mam v puntu a funguje to celkem ok, spotreba 9-9,5 / 100 a origo prestavba bude ta nej volba, protoze to maj vyzkouseny (narozdil od individualni prestavby, kdy plynar vidi tjet poprve v zivote). Zaruku by lpg melo zvladnout bez servisu a pak to dat nejakemu osvedcenemu plynari...
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Zatím u všech aut sem auto do plynu nechával dodělávát, někdy to sice trvalo než se systém vyladil, ale pak vše chodilo tak jak má. Nevíš, zda origo LPG má přimazavani ventilů? Zatím sem to u žádného auta neměl.
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od little_boy »

Nemyslim, ze tam bude primazavani ventilu, je to turbo a hlavne to nebude potrebovat. Tjet ma hydrostely a LPG verze z fabriky maji dokonce jine ventily (nevim ktere, asi saci a mely by byt odolnejsi, v eperu maji jine cislo). Ja tam mam normalni ventily, motor ma >250kkm, z toho na LPG 100kkm a kdyz jsem to rozebral, tak ventily byly jako nove (menil jsem hlavu a daval jsem do ni moje stare). Tak bych se toho nebal.
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Andy350 »

No tak ja jazdim s 1,4 T-Jet Kombi po dialnici za najmenej 7,4.
Medzi obcami je priemer 6,8cca a mesto asi 8,0. Cize u mna je priemerka okolo 7,8 - 7,9.

Po tom co som cital tuto diskusiu som skusil dat plnu 100 oktanoveho. Mam najazdenych 5200km tak som uz chcel skusit aj nejaku dynamicku jazdu. To sa odzrkadlilo aj na spotrebe 8,8 ktoru mam teraz za poslednych 200km :D .

Auticko teda zerie ale mam ho stale radsej :)

Tak ale vratim sa k 95 oktanovemu. Aspon pri nom menej rozmyslam nad zavodnym stylom jazdy.

Inak tankujem Slovnaft, maju novu modelovu radu paliv s aditivami pre cistejsi motor, myslim ze je to dobre palivo. Aj pocitovo, aj podla statistik a analyz.

Raz som natankoval v Rakusku Eni, mal som pocit ze auto je menej zive.

WE <3 FIAT
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Vilda »

Zdravím vespolek :wink:

Za pár týdnů, by mělo Tipo 1.4 T-Jet dorazit i ke mně. Objednal jsem si výbavu Plus, ale NH car mi udělal vcelku parádní nabídku.

Ve výbavě Plus budu mít digi klimu, vyhřívané sedadla, tempomat, zadní couvací senzory, plnohodnotnou rezervu, středovou opěrku, rádio s navigací a červenou metalízu 8) jo a málem bych zapomněl ... bude HB.

Mohl jsem si objednat za slušnou slevu i výbavu Lounge, ale nechtěl jsem mít na palubce tablet.

Přece jen žiju v Praze a nějaká smažka by si mohla myslet, že se za čelním sklem opravdu tablet nachází a rozbít kvůli tomu půlku auta :?

Takže jsem se smířil ze stejným rádiem, jen o trochu menším. Hlavně, že bude zakomponované v palubce a nebude vyzývavě trčet ven ...

Oturbeného Típka mi půjčili na celé odpoledne a musím uznat, že mě Fiat mile překvapil. Jednak opravdu agresivní vizáží, pěkným a vcelku precizně zpracovaným interierem, ale hlavně po motorické stránce.

Na autě byla dálniční známka, takže jsem se s ním vydal právě tam. Motor si Tipem jen pohrává a nebyl s ním problém vyprášit i slavné koncernové značky 8) a to i přes zařazenou šestku, aniž bych musel podřazovat.

Asi po sto kilometrech po dálnici, jsem sjel na okresky a prubnul si podvozek na našich nepříliš kvalitních okreskách.

No, a taky docela dobrý ... samozřejmě vlečné háčko vzadu, má občas tendenci odskočit, ale na to jsem byl připravený ze svého nynějšího auta.

Takže Tipo mě mile překvapilo a po XXX letech se vracím zpět ke značce Fiat.

Kdysi jsem jezdil Fiat 127 a pak Fiat Polski 1500 .... i když ten druhý, byl sice tak trochu poloviční Fiat :wink: ale měl to na sobě napsáno :D

Už se ho nemůžu dočkat a až ho budu mít, podám další info !!!
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
Uživatelský avatar
hans55
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 27 srp 2017, 17:42
Bydliště: Česká Sibiř

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od hans55 »

Zdravím dalšího Tipaře, jestli to není tajné - na kolik to na Strahově spočítali?
Tipo 1,4 T-Jet kombi 2017
Stilo 1,4 3dv.2004
Ex. Stilo 1,6 kombi 2006
https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/889832.html
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od jojo007 »

Otázky pre všetkých :) do koľko otáčok vytáčate motor? :) Koľko máte najazdených km? :)
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od little_boy »

je potreba se toho nebat a vyhanet pavouky ;) Sice nemam tipo, ale v puntu mam na tjetu 260kkm:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yfrjPtD5ZiQ[/youtube]
Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Vilda »

hans55 :

No, dostali jsme se na nějakých 445 000 Kč, ale ta sleva od téhle firmy byla neskutečná :shock: 60 000 korun.

A když si vzpomenu na kolečko, které jsem udělal po všech možných salonech jako byl Citroen, Renault, Kia, Opel, Hyundai, Ford, Škoda a Honda ..... kde mně vyprovodili ze dveří bez jakékoliv slevy nebo nabídkou nějaké nadstandartní výbavy :? byl jsem vcelku otrávený !!

Nakonec jsem skončil u Fiata a teprve tam jsem se dostal na velice slušnou výbavu vozu a za velice příznivou cenu.

No, a objednal jsem ho ..... a docela se na něj těším :wink:
---------------------------------------------------------------------------------------------
A teď bych rád odpověděl na dotaz, zda motor točit nebo ne. Jsem řidič z povolání a navíc automechanik.

Neexistuje nic horšího, než utahaný a zapečený motor zničený podtáčením a zajetím podle manuálu.

Nebudu se tady pouštět do nějakých přednášek, ale celý svůj řidičský život se řídím rčením svého mistra.

" Motor, který se nehoní stojí za h....o a klekne " ... a je to svatá pravda !!
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od jojo007 »

Hmm... keď som mal pod 1000 km som točil motor max do 3000 ot. teraz mam 1830 km tak vytáčam do 3500 občas do 3800 ale nad 4000 otáčok som ešte nešiel... Do teraz som mal len diesle... toto je môj prvý benzín tak si nejak zvykám.. :)
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
Uživatelský avatar
Robino65
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 11 čer 2017, 21:34
Bydliště: Martin

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Robino65 »

Ano, to je aj môj prípad. Na dieslaku nebolo treba točiť vysoko, však krútiaci moment bol cca 370Nm, oproti terajším 200 :-) Ale teraz si to vychutnávam, keď treba tak točím...
Ešte otázka na 1,4 T-Jet 88kW - nebol som zvyknutý na zvuk benzínu, ale toto mi pripomína trochu zvuk trojvalca... na dcerinej I30-ke počuť motor tak hladšie... Má T-Jet taký zvuk, alebo sa mi to len zdá?
Fiat Tipo Kombi, 1,4 T-Jet 88kW Lounge+, r.v. 2017
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“