HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Zuzka
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 led 2006, 12:27
Bydliště: Příbram

Posilovač

Příspěvek od Zuzka »

No já mám taky ten problém. Vypne mi posilovač, když je chladno a je studené auto. Pod volantem je slyšet zvuk podobný křesání kamínků. Nevím, co s tím. Když jdu do servisu, tak se to nikdy nesekne, takže mi s tím nedokážou nic udělat. Dneka se mi sekal posilovač víc, než jindy v chladných měsících. Studovala jsem to trochu na netu a někde píšou, že může být nedostatek kapaliny. Známej, co je přes auta mi zase řekl, že to chce vyměnit celej posilovač. Tak nevím, čím to může být. Ale děsně mě to rozčiluje. :?
Reklama
 

Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Nedostatek jake kapaliny? Punto II ma elektronicky posilovac, tam imho zadna kapalina neni. Nebo jo? :)
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Zuzka
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 led 2006, 12:27
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Zuzka »

No já si myslím to samé. Tak mě to docela překvapilo. Ale říkám si, jsem ženská nerozumím všemu, že jo :D
Každopádně mi nezbyde než to fakt zkusit vyměnit a čekat, jestli to bude lepší. Nebo navštívit jiný autorizovaný servis. S Fiatem v Příbrami mám ty nejhorší zkušenosti.
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Zuzka, mas MK2 Punto? Co znamena vyraz "sekne posilovacem"? Popis viac ako sa to chova.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Zuzka
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 led 2006, 12:27
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Zuzka »

Mám Fiat Punto ELX, II.generace, r.v. 1999.
Jedná se o to, že když je chladno a auto je studené, tak vypadne posilovač řízení. Někdy musím volant vytočit celý doleva nebo na druhou stranu. Někdy stačí jen slabé otočení volantu. Volant sebou škubne a rozsvítí se kontrolka posilovače řížení a už musím těžce točit volantem. Stačí, když vypnu motor a znovu zapnu, ale při další otočení volantu je to to samé. Stává se to jen opravdu jen, když je venku opravdu zima. V létě se mi to nestává.
Snad jsem to dobře popsala.
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Ved ale ked sa ti rozsvieti kontrolka, tak by mal ist lahsie ten volant, nie? Vyzera, ako keby tam bol nejaky studeny spoj v motorceku. Osobne by som ho asi najskor skusil dat niekomu opravit, ako by som ho dal menit. Menit ti to budu chciet len ako cele riadenie, a to je palka ako svina..

A v tomto pripade plati teda to, ze MK2 NEMA ziadnu kvapalinu v serve, servo je elektricke, nikde sa nic nedolieva :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Zuzka
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 led 2006, 12:27
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Zuzka »

Právě, že když svítí kontrolka, tak je posilovač nefunkční.
Snaha o opravu tu byla, ale v klasických servisek elektronice nerozumí a ve Fiatu v Příbrami na mě koukali, jak na debila. A tam už bych si stejně nenechala nic udělat, ani vyměnit kolo. Díky jejich instalaci defendlocku mám už navždy zničený řazení. Dokonce jsem nemohla jeden čas zařadit zpátečku. To jsem tak jela a dělala cirkus, ale servisák se ke mě choval arogantně. No jo, když jde s autem ženská, tak se k ní někde prostě chovají, jak k blbý huse :roll:
Přemýšlím, že s Punťou zajedu do servisu do Kladna. Ne, že bych to měla nějak blízko, ale co se dá dělat. Pokud s tím nic jinýho nejde. A ten posilovač mě fakt vytáčí.
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Ved ale ked sa ti rozsvieti kontrolka, tak by mal ist lahsie ten volant, nie?
Kontrolky posilovace jsou dve - City mod a cervena kontrolka nefunkcnosti :)
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Mno, radsej oslov niekoho z fora kto ma MK2 a vedel by to pozriet. Servis by som riesil ako poslednu vec. Ale je to haluz, ze ked ti svieti kontrolka tak je city servo vypnute...
Punto MK2 1.2 8V ELX
Zuzka
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 led 2006, 12:27
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Zuzka »

Když se mi rozsvítí kontrolka na nefunkčí posilovač, tak tlačítko na City vůbec nefunguje. Nejde zapnout. Jinak City vůbec nepoužívám.
Dneska mi odepsali z jednoho servisu toto: Podle Vašeho popisu závady je možno určení závady rozšířit nejen na servořízení, ale i na problém s horním uložením předních tlumičů nebo opotřebení kloubů poloos.
Navrhuji důkladnou prohlídku přední nápravy a řízení.
Co se týká cenové relace posilovače řízení, se cena pohybuje
Cca od 6000,- Kč do 11000,- Kč. Záleží na tom jaký typ
Je namontován ve vašem vozidle.

No a dneska mi známej, co má servis dal číslo na jednoho člověka, kterej se zabývá přímo autoelektrikou, tak mu zítra zkusím zavolat a uvidím. Podle toho, co mi řekne se rozhodnu, jestli do auta investovat nebo pořídit nový. Samozřejmě zase Punťu, je to mazlík :D
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Zuzka ty to riesis riadne radikalne... problem s riadenim sa v tvojom pripade = vymenit cele riadne, nebodaj dokonca vymenit cele auto.. :shock: Ved je kopa jednoduchsich verzii ako to opravit.. skus toho autoelektrikara, nech odmontuje motorcek serva a skontroluje...
Punto MK2 1.2 8V ELX
Zuzka
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 led 2006, 12:27
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Zuzka »

To ani ne. Já jen, že mě to všera ráno pořádně naštvalo. Nemohla jsem se vůbec vytočit na pitomym nájezdu, kde mi to normálně problémy nedělá, ale jak vypadl posilovač, tak jsem byla v háji. Vůbec mi ten volant nešlo utáhnout.
Ale to mě naštve každou zimu. Loni na to táta koukal, a nic nevykoukal. Tak jsem se prostě teď jen v autorizovaných servisech informovala, kde by mohl být kámen úrazu.
Koupě něčeho novýho nebo dokonce novýho auta řadím až na poslední místo. Předně na to nechám kouknout toho elektrikáře a uvidím.
Mám svoje autíčko natolik ráda, že bych o něj nerada přišla. Snad si nebudete myslet, že jsem blázen :)
Jinak moc děkuju za všechny rady :wink:
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Drzim palce teda, nech to dobre dopadne. Odporuc elektrikarovi, nech pozrie spoje na motorceku, plus nech prekontroluje konektory na kabloch. Mne svietil airbag asi pol roka, nakoniec som zistil, ze to bol len zle zasunuty konektor :oops: :) Daj vediet potom ;)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Pipo_svk
Fiaťák
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2007, 17:45
Bydliště: Veľký Krtíš SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipo_svk »

Obrázek

Ja som mal problém v relátkach ktoré sa nachádzajú priamo v elektromotore. Jedno relé mi nespínalo, tak som ho rozobral, vyčistil a chodí mi to už 5 mesiacov. Hľadal som aj nové relé ale zatiaľ bez úspechu. Skús to dať rozobrať nejakému elektr.[/img]

Návod ako to demontovať nájdeš tu: http://punto.autokacik.pl/Zrobtosam/mon ... p_mk2.html
Zuzka
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 11 led 2006, 12:27
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Zuzka »

Arrow79: Děkuju. Určitě dám vědět.
A když uý mluvíš o těch kontrolkách. Tak mi asi rok a půl svítí kontrola žárovky. Jako, že mi nesvítí nějaký světlo, přitom všechny svítí. Všechno jsme prošli, kontakty, relátka, pojistky a nic, svítí to pořád. Ale to je taková blbůstka na kterou už jsem si zvykla. Jako na to, že má to moje zlobivý autíčko někdy období, že žere žárovky. Táta je vyučenej elektrikář, tak to proměřoval a všechno v pohodě. Tak nevím.
Autíčko asi chce, aby se mu dávala větší pozornost :lol:
Jinak jsem s Punťou moc moc spokojená a neměnila bych.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“