PALIVO: LPG

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
miror
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 16:38

Re: LPG

Příspěvek od miror »

Už to fachčí jen to fičí. Bez záškubů, chcípání, dušení. Ve výkonu nelze poznat změnu. Mám Stag 300 isa2 - tedy "autoadapt", kde si samo dolaďuje mapy vstřiků dle ŘJ aj. snímaných stavů. Dokonce to i zobrazuje na palubním počítači spotřebu plynu. Nárůst spotřeby odhadem 10% - z 5,8 na 6,4 l/100km, při ostrý jídě pod 7 l/100km. Ale přesnější čísla budou až se protočí víc nádrží. Do 39l nádrže nafoukli 33 l.
Panda 1.2 Dynamic (rv2004), LPG od 115tis.km v březnu2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
miror
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 16:38

Re: LPG

Příspěvek od miror »

PS - k: "Mám na létě najezděno: 601 km, spotřeba 5,86. Na zimních: 6,63 l/100 km."
Tolik vzorek ani směs pneu neudělá. Ani kdyby byly ty zimní podhuštěný na 0,6 bar.
Ten rozdíl bude vlivem zimních teplot vzduchu.
Panda 1.2 Dynamic (rv2004), LPG od 115tis.km v březnu2012
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: LPG

Příspěvek od PeNik »

Ono to jaksi souvisí všechno se vším. Ani jsem nikde netvrdil, že to je vlivem pneu. Tak já to raději příště napíšu podle datumu. :|
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
miror
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 16:38

Re: LPG

Příspěvek od miror »

Jo jo, je toho víc. Je fakt že na břečce a sněhu spotřeba dost roste. Ten víc jak půllitřík mi to v mrazech baští navíc nehledě na jízdu na sytič, při stejným stavu pneu a silnice.
Panda 1.2 Dynamic (rv2004), LPG od 115tis.km v březnu2012
Uživatelský avatar
miror
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 16:38

Re: LPG

Příspěvek od miror »

Po prvních 3000km provozu na LPG bez kolísání otáček. Spotřeba kombinovaná 6,9, (meziměsto 6,0) l/100.
Ale první errory už tu jsou - přišly právě po těch 3000km. 2x mi to hodilo chybu bohatosti směsi na volnoběh - příliš sytá směs. Tím že je to "Autoadapt", řízení sytosti si to doladilo, tedy mapy jsou dále ok, ale chyba zustane hlášena (svítí kontrolka) do vymazání chyby přes diagnozu. Svíčky, kabely, vzduch filtr jsou nové. Tedy to může být cokoliv.. od jinyho plynu,... no na ventily je to ještě brzo.
Panda 1.2 Dynamic (rv2004), LPG od 115tis.km v březnu2012
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od sgy »

zdravím

jak vidím ty ceny benzínu, tak musím přizpůsobit i styl jízdy - to se mi ale nějak nedaří, rád si vychutnávám svižnější jízdu po městě.

jaké nádrže si necháváte instalovat? díval jsem se a je v nabídce i nádrž namísto rezervy, má to někdo z vás?
než si pořídím jiné auto, tak to určitě na tom benzínu propálím celkem hodně a asi se mi možná ještě vyplatí investovat do lpg. má cenu dbát na značku tohoto vybavení nebo je to vesměs stejné - máte špatné zkušenosti s některými značkami?

mám teď 163.000km po 6ti letech, vyplatí se to ještě?
Uživatelský avatar
miror
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 16:38

Re: LPG

Příspěvek od miror »

Zdravim sgy!
Uplně tě chápu. Řešil jsem to uplne stejne. A jak rikaji kolegove lpg pandaci, musim jim dat za pravdu. Jezdim hrozne rad a tohle je zpusob, jak se cejtit svobodne. Nadrz se vejde 39l, plni se z cca 80% - realne 33l. Manzelka na to ujede 500km, ja asi 440km, nez se zacnu bat ze to prepne na benz (tedy ujelo by asi vic). Velikost nadrze je bohate dostacujici - je dobry vzdy vynulovat km, pro presnejsi predstavu, kolik se jeste ujede, v kombinaci s palubnim pocitacem (to Stag 300 umi - zobrazovat spotrebu i na plyn, v navaznosti na Rj motoru - proste tak jak to mas ted s benalem. Horsi je to s rezevnim kolem. Nadz nic moc mista navic nezabere (3-4cm?), ale rezervni kolo uz jo. Da se (tezko) sehnat 14" dojezdovy kolo z Lancie prumer 50 i s pneu a to uz se mi vejde vyfouknuty nalezato, tak to neni tak zly. Opravna sada nevyresi, kdyz se protrhne pneu, proto radeji tuto rezervu. Na stk musis vzit predepsanou z TP. O pocet spolujezdcu jsem u 1,2 kvuli vaze plny nadrze neprisel, tedy zustava 5ti mistny. Mam Stag 300 isa2 (polaci - ti pandy delaj), drazsi nez Stag 4, ale isa2 je autoadapt = samo si koriguje mapy vstriku = nechcipe to, nemusi se to stelovat, je to sobestacny - doporucuju. Dulezity je, aby predtim byl motor zcela ok - benz je min nachylny na cokoliv - u plynu se muze zacit projevovat to co u benalu neresis. Dulezity je, aby to montoval sikovnej mechanik, at nepodela zakladni veci, jako vzdalenost vstriku, delka hadicek aj. Ja si nechal poradit servis od p. Pataky z autogascentum.cz - je vstricnej! - resi to skrze "partnesky servisy" celorepublikove a ma prehled o tom jak kdo dela. Rozdil vykonu ve vyssich otackach nepoznas, ale prijde mi ze mam na plyn mensi kroutak - "min jde za plynem". To me trochu mrzi, ale da se vic tocit motor a jde do vyssich otacek. Mam najeto jeste moc malo, na to abych na to nadaval, ale urcite te plyn donuti starat se o motor vic, nez na benal. Kdyz se staras, tak jezdis. Samozrejme, je to kus motoru navic, tedy pri zavadach je vic neznamych! To je logicky a muzes to sam vycit z asi nejobsahlejsi (honda) diskuze: http://www.honda-club.cz/forum/viewtopi ... start=1590" onclick="window.open(this.href);return false;
PS spotrebu mam 1,2 kc/km oproti 2,3 na benzin. (asi jako 21-22 kc za beznin?)
Panda 1.2 Dynamic (rv2004), LPG od 115tis.km v březnu2012
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od sgy »

díky za první reakci... nějak jsem ale nevyrozuměl to s tou nádrží, takže máš tu nádrž namísto rezervního kola? co jsi myslel těmi 3-4cm?
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: LPG

Příspěvek od PeNik »

Nádrž oproti rezervě vystupuje nad podlahu kufru o 3-4 cm.

Jinak já v autě vozím sprej na opravu kol + malý kompresůrek. Pokud je pravda to s tím STK, tak díky za dobrý tip. Příští rok mě čeká, tak doplním rezervu do zavazadláku.

Já jen do své nádrže tankuji okolo 27 - 28 l. Jelikož mě čeká pravidelná prohlídka po 20.000 km, tak jim nadhodím kontrolní dotaz, zda je to OK. Dojezd v těchto měsících kolem 430 km, v zimních kolem 400 km. Ale dost záleží na kvalitě.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
miror
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 16:38

Re: LPG

Příspěvek od miror »

Co jsem tak zjistoval, opravna sada muze byt, ale zalezi na stk. Spravne by mela byt doplnena v TP, aby nebyl problem. Na stk vem radeji rezervu a zkus se na to zeptat. :idea: :?: :)
Panda 1.2 Dynamic (rv2004), LPG od 115tis.km v březnu2012
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: LPG

Příspěvek od PeNik »

Však právě tak to udělám. Jen přiložím rezervu a uvidím co bude. Po STK opět vyložím. :D
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
Fun
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 03 čer 2011, 08:32

Re: LPG

Příspěvek od Fun »

To je pro mě novinka, že by sada na opravu pneumatik musela být zapsána v TP. To je fakt??? A myslíte, že by mohli prudit i někde v zahraničí (Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko), kdybych jel jen se sadou na opravu, bez rezervy?
Fiat Panda 1.1 Active Plus, LPG
Uživatelský avatar
miror
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 16:38

Re: LPG

Příspěvek od miror »

Stalo se čeho jsem se obával (zrazu po 3000km). Studený starty (v létě) jsou fakt mizerný. Napo2., 3., i pátý. Známí motoráři a servisy mi to nechtěji vzít, protže to může být cokoli. Ti co mi to přestavěli, to měli 3 dny na pozorování a zkoušení, přesněji rána, protože jak to naběhne, už to staruje bez chyb, i po několika hodinách odležení. Jen vyloučili vlastní chybu, protože po nastartování to běží úplně bezchybně. Taktéž po "uzavření plynu" jsou ranní starty beze změn - tedy plyn nepropouští. 2x během 500km mi to hodilo chybu motoru - bohatá směs na volnoběh 0km/h. Rohoduju se mezi original fiat servis, nebo na Harfě, protože tam kde mi to dělali se jen drbou na hlavě, že to bude něco "cokoliv" obecně s motorem - např. chybný snímání teplot motoru..? PS, svíčky a vzuchový fitr jsou nové.
Panda 1.2 Dynamic (rv2004), LPG od 115tis.km v březnu2012
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: LPG

Příspěvek od PeNik »

nyní mám úplně stejný problém a dnes jedu na pravidelnou prohlídku. Tak uvidíme co bude. Zpravidla to blbě chytá, když je motor studený a je teplo. Mám předepsánu i výměnu svíček, tak pak se uvidí.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
miror
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 16:38

Re: LPG

Příspěvek od miror »

A začalo ti to taky zrazu naráz? Háže chybu motoru? Dej pak pls vědět.
Panda 1.2 Dynamic (rv2004), LPG od 115tis.km v březnu2012
Odpovědět

Zpět na „Panda“