HELP - po puštění brzdového pedálu brzdy stále brzdí

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Cibulka
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 15 srp 2006, 22:42

HELP - po puštění brzdového pedálu brzdy stále brzdí

Příspěvek od Cibulka »

Ahoj puntaci prosím o radu, když zabrdím a pustím brzdový pedál tak brzdy brzdí ještě chvilku i při nesešlápnutém pedálu.Měnil jsem brzdovou kapalinu a brzdové válečky které byli zarezivělé.Předem dík za radu.
Reklama
 

Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Nevím jak máš staré auto...Mě podobně zlobilo Uno.
Dělaly to "zarostlé" brzdové hadičky co vedou k předním kolům. Auto zabrzdilo dobře, ale pak chvilku trvalo než se tlak vrátil zpět a destičky se mohly uvolnit od kotoučů. Takže i po sundání nohy z brzdového pedálu auto ještě chvilku brzdilo. Vyměnil jsem je a byl klid.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
petyrekk
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 20 bře 2006, 10:57
Bydliště: VYSOČINA

Re: HELP-brzdy

Příspěvek od petyrekk »

Cibulka píše:Ahoj puntaci prosím o radu, když zabrdím a pustím brzdový pedál tak brzdy brzdí ještě chvilku i při nesešlápnutém pedálu.Měnil jsem brzdovou kapalinu a brzdové válečky které byli zarezivělé.Předem dík za radu.
Měl jsem stejný problém a byla to brzd.hadička na předním kole.
Hoď předek na hever a po sešlápnutí brzdy a jejím uvolnění ať Ti někdo zkusí pootáčet koly.
Nepíšeš,jestli Ti po uvolnění brzd.pedálu auto někam netáhne na stranu,tak to jedině vyzkoušet takhle.
KAŽDÝ PRACUJE JAK UMÍ.A NĚKDO JEŠTĚ HŮŘ
Cibulka
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 15 srp 2006, 22:42

Help-brzdy

Příspěvek od Cibulka »

Auto je r.v.1997,jinak to brzdí dobře a nikam to netáhne.
petyrekk
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 20 bře 2006, 10:57
Bydliště: VYSOČINA

Příspěvek od petyrekk »

Buď si na STK za 100,-kč na válcích nechat zkontrolovat brzdy a podle výsledku se pustit do opravy,nebo tu akci s heverem.
Pokud zůstávají viset všechny kola je jasné,že chyba bude výše,a to brzd.válec,nebo posilovač,nebo zatuhnutý brzd.pedál.Ale to Ti zjistí už jakýkoliv mechanik,který někdy brzdy opravoval.
KAŽDÝ PRACUJE JAK UMÍ.A NĚKDO JEŠTĚ HŮŘ
Cibulka
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 15 srp 2006, 22:42

Help-brzdy

Příspěvek od Cibulka »

Tak dnes jsem to rozdělal a zjistil jsem že jsou ucpané přední brzdové hadičky.Tak jsem objednal nové za 290kč.
Pluhas
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 30 bře 2006, 19:11
Bydliště: Haná
Kontaktovat uživatele:

Re: Help-brzdy

Příspěvek od Pluhas »

Cibulka píše:Tak dnes jsem to rozdělal a zjistil jsem že jsou ucpané přední brzdové hadičky.Tak jsem objednal nové za 290kč.
Mám podobnej problem, zůstává mi viset levá přední brzda. kde objednávals ty hadičky?
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“