Fiat Stilo 2.4 20V Selespeed

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Zdeněk90
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 17 srp 2013, 11:46

Fiat Stilo 2.4 20V Selespeed

Příspěvek od Zdeněk90 »

Dobrý den

Potřeboval bych od někoho poradit ohledně Fiata Stilo 2.4 20V Selespeed vozidlo jsem odvážel do servisu Fiat a rozsvítila se mi kontrolka motoru a na display červeně upozornění závady převodovky. Ve Fiatu mi řekly čidlo otáček vačkové hřídele a potenciometr plynového pedálu. Provedly výměnu olejů v Selespeedu z důvodu malého množství. Po výměně mi volaly ze servisu že vozidlo nelze nastartovat, motor točí ale nechytne ale už to tam mají 2 týdny a nevědí co s tím. Dokáže někdo poradit? Děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
PRiPaDoVaK
Fiaťák
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2013, 08:17
Bydliště: Kladno

Re: Fiat Stilo 2.4 20V Selespeed

Příspěvek od PRiPaDoVaK »

:lol: :lol: :lol: , sorry ale musel jsem se tomu zasmát... Fiat servis a nevědí co s tím :? , tak k čemu je pak máme :shock: ... Na tohle může bejt hodně odpovědí, nejjednoduší je zjistit co ukáže diagnostika a podle toho jít dál, ale to bych předpokládal že už udělali... Jelikož ti měnili to čidlo a potenciometr, mohli to třeba jenom blbě zapojit nebo někde chytře zlomit kablík, stejně tak nemusí dávat benzín, mokrý svíčky atd... ale to bych doufal že udělaly v servise, bohužel jak vidím jediný co s tím tak odtáhnout to někam kde ti to udělají pořádně
Stilo MW 1.9 JTD 115... 18", H&R -40mm... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí
Zdeněk90
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 17 srp 2013, 11:46

Re: Fiat Stilo 2.4 20V Selespeed

Příspěvek od Zdeněk90 »

Servis postupoval dle diagnostiky ta ukázala závadu na snímači vačkové hřídele a plynový pedál. Údajně po vymazání paměti závad vozidlo nejde nastartovat. Muže to mít spojitost s převodovkou Selespeed?
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Fiat Stilo 2.4 20V Selespeed

Příspěvek od idefix »

Zkus mrknout sem http://www.stilo.org" onclick="window.open(this.href);return false; a případně tam dej i dotaz třeba něco najdeš
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
PRiPaDoVaK
Fiaťák
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2013, 08:17
Bydliště: Kladno

Re: Fiat Stilo 2.4 20V Selespeed

Příspěvek od PRiPaDoVaK »

Co jsem pochopil tak jen vymazali chyby z ŘJ a vyměnily (z vlastní zkušenosti spíš jen dolily) olej v selespeedu... Těžko říct takhle po internetu, asi ti málokdo poradí něco jinýho než to dát jinam a reklamovat provedenou práci... Jestli neproběhla výměna viděl bych to na to s čím si to tam dával, možná něco blbě zapojily bůh ví, to by člověk to auto musel vidět... Ve výsledku to může být něco typu tajnej vypínač na pal. čerpadlo a "nevinné" vypnutí, i to se mi stalo...
Stilo MW 1.9 JTD 115... 18", H&R -40mm... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat Stilo 2.4 20V Selespeed

Příspěvek od kejml »

Vsadím malý pivo, že Zdeněk90 je z autorizáku. :mrgreen:
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Zdeněk90
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 17 srp 2013, 11:46

Re: Fiat Stilo 2.4 20V Selespeed

Příspěvek od Zdeněk90 »

Tipnul jsi to dobře akorát dělám v autorizovaném servise VW. A vozidlo jsem odvezl do servisu Fiat jelikož na to nemám čas a hlavně diagnostiku.
Zdeněk90
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 17 srp 2013, 11:46

Re: Fiat Stilo 2.4 20V Selespeed

Příspěvek od Zdeněk90 »

Tajný vypínač tam asi nebude protože ráno než jsem ho odvážel do servisu Fiat a vozidlo stálo čumákem z kopce také motor nenastartoval. až když jsem sním sjel na rovinu tak motor normálně naskočil. Což bych řekl že je málo oleje v převodovce. Díval jsem se na měrku oleje v převodovce tak tam bylo těžce pod minimem.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“