punto JTD problém prosím o rady

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
m4rtin14v3mola
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 13 zář 2015, 21:17

punto JTD problém prosím o rady

Příspěvek od m4rtin14v3mola »

Zdravím pánové a dámy - mám problém se svým Puntem 1.9 JTD 59kw - auto je líné, nemá tah, nejde přes 3000 OT. - zkoušel jsem i odpojit váhu vzduchu, avšak nijak převratná změna nenastala - nemá vůbec žádné zrychlení - občas se to zlepší při zahřátí na provozní teplotu ale zase nic převratného - napadlo mě i turbo (v hadici mezi turbem a chladičem byl olej, avšak lopatky jsou v perfektní kondici a nemá žádnou vůli - měli jste někdo podobný problém? zkoušel jsem i domácí diagnostiku (kabel) a vyskočila chyba čidla teploty vzduchu, váha vzduchu (pořád odpojená) a nějaká chyba předehřívání (napsáno jako preheating control unit) nemáte někdo nějaké tipy co zkontrolovat/případně co by to mohlo být? díky mockrát
Reklama
 

Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: punto JTD problém prosím o rady

Příspěvek od zdeno255 »

Skús vyčistiť EGR a skontroluj poriadne tesnosť hadíc sania.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
m4rtin14v3mola
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 13 zář 2015, 21:17

Re: punto JTD problém prosím o rady

Příspěvek od m4rtin14v3mola »

EGR ventil mám zaslepený
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: punto JTD problém prosím o rady

Příspěvek od zdeno255 »

Tak diagnostika a sledovať live dáta pri záťaži. Tlak nafty, turba a pod.. Prípadne si vytvor graf a uvidíš kde aké zmeny nastanú. Pozri či niekde neuniká tlak z hadíc, či má nasávanie voľný priechod a pod. Skús či nema nádrž podtlak.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
m4rtin14v3mola
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 13 zář 2015, 21:17

Re: punto JTD problém prosím o rady

Příspěvek od m4rtin14v3mola »

tak jsem dnes zkoumal tu nádrž a opravdu, po odšroubování víčka natahuje vzduch v čem může být tedy chyba? jinak sání jsem procházel, ještě mě napadl zbořený výfuk/katalyzátor
m4rtin14v3mola
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 13 zář 2015, 21:17

Re: punto JTD problém prosím o rady

Příspěvek od m4rtin14v3mola »

Tak opravdu byl na vinE katalyzator byl rozsypany a ucpal vyfuk vse vyreaila trubka a kladivo a punto jede jak nove x)))
Uživatelský avatar
Laci77
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 226
Registrován: 02 úno 2011, 14:17
Bydliště: Čadca

Re: punto JTD problém prosím o rady

Příspěvek od Laci77 »

Aj ja som mal tento isty problem, vymenil som vahu vzduchu,co mi sice nakoniec nepomohlo, tak som cely katalyzator vykuchal a ide jak blazen
Fiat Punto 2004 1.3 Multijet Active
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“