DISKUZE - kola s rozteční 4x100 na 4x98

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Mada-faka
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 05 zář 2006, 19:40
Kontaktovat uživatele:

DISKUZE - kola s rozteční 4x100 na 4x98

Příspěvek od Mada-faka »

Zdravím všechny fiaťáky. Mám jeden dotaz. Projel jsem celé forum a nikde jsem nic nenašel. Vadí když dám rozteč 4x100 na fiata? Pokud ano proč. Predem děkuji moc
Reklama
 

onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... musis jen dat srouby na zmenu roztece ... ale nevim co na technicke ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

ja to tka budu ted delat - dam 4*100 a bud srouby s plovouci hlavou nebo to necham tak.
uz jsme to zkouseli a jde to v poho! ale nejela sem na tom pac ty kola co jsme tam daly byly moc siroke.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Re: Alu kola

Příspěvek od Patrik »

Mada-faka píše:Zdravím všechny fiaťáky. Mám jeden dotaz. Projel jsem celé forum a nikde jsem nic nenašel. Vadí když dám rozteč 4x100 na fiata? Pokud ano proč. Predem děkuji moc
Pokud máš Grande Punto, tak to nevadí :-). Pokud Punto, tak to má rozteč 4x98 a musíš použít redukční šrouby, jinak se ti kola vůbec nepodaří namontovat, a jestli jo, tak leda za použití brutálního násilí, našroubování přes závit nebo zkřivení šroubů. Každopádně by ti pak kola pěkně házely ... Stačí ?:-)
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Šrouby s plovoucí hlavou ti umožní redukovat rozneč 4x98 na 4x100 nebo obráceně.Je to vyzkoušený.Taky na nich jezdim.
Mada-faka
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 05 zář 2006, 19:40
Kontaktovat uživatele:

JJ

Příspěvek od Mada-faka »

No jo ale jak zjistím jaký ty šrouby mám koupit. Teď babo raď. A taky na čem je máč ty kola. Přeci jenom s Barchettou se jinak řádí tak aby to při dvou kilech nedělalo neplechu. Na Puntu sem měl taky 4x100 a bez plovoucí hlavy, ale tady bych chtěl mít jistotu.
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

To že by dělaly neplechu bych se nebál,Z hlediska funkčnosti to bude to samý jako normální šrouby
Dneska sem to nafotil aspoň telefonem
Obrázek
Obrázek
Lucky Gogo
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 19 zář 2005, 19:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucky Gogo »

Mám na zimních liťákach 4x100 a šrouby s plovoucí hlavou stejné jako na
fotkách-bez problémů
Vasek
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 21 úno 2006, 21:39
Bydliště: Uhersky Brod

Muj nazor

Příspěvek od Vasek »

Dle me je sroub konstruovan tak, aby veskere sily prenasel v ose. Jakekoliv jine upravy vnasi do neho soucet axialnich a radialnich sil a .... (viz. spoje cca 2.ročník SPSStrojni). Cili davat si na kolo auta tyto srouby muze jenom clovek neznaly jakekoliv zakladnich principu mechaniky. O vlivu radialnich sil na kolo ani nemluvim. Jenom doufam, ze takove blazny nepotkam na silnici a nebo kdyz je potkam, ze je budu mijet v dostatecne velke vzdalenosti. I kdyz nic proti nim, dobry kazdy darce organu ....
Vasek
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

To Vasek:Tohle je jen teorie,v praxi se zatim 100% osvědčily.Zatim sem o žádném problému neslyšel,takže čas ukáže.Ale 100% jim věřim
Tombady
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 29 led 2006, 10:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tombady »

Mám kola 4*100 a úplně normální šrouby na 4*98 a žádnej problém v tom není a to mám kola9*16 a tio je celkem rana...ale neměj strach - žádný problém....
Tombady
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 29 led 2006, 10:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tombady »

Dle me je sroub konstruovan tak, aby veskere sily prenasel v ose. Jakekoliv jine upravy vnasi do neho soucet axialnich a radialnich sil a .... (viz. spoje cca 2.ročník SPSStrojni). Cili davat si na kolo auta tyto srouby muze jenom clovek neznaly jakekoliv zakladnich principu mechaniky. O vlivu radialnich sil na kolo ani nemluvim. Jenom doufam, ze takove blazny nepotkam na silnici a nebo kdyz je potkam, ze je budu mijet v dostatecne velke vzdalenosti. I kdyz nic proti nim, dobry kazdy darce organu ....

To co jsi možná napsal je pravda asi určitě ale praxe je úplně jiná...žádný problém v tom není....
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“