Klapot z motoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
uran
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 19 črc 2010, 08:56

Klapot z motoru

Příspěvek od uran »

Všechny zdravím. Mám Doblo 2,0 MJTD, po 3 výměně oleje se začalo z motoru ozývat klapání které se s rychlostí zvyšuje - zmenšuje. Už jsem vyměnil snad všechno, diagnostika/ Fiat/ nic nehlásí, vstřiky i EGR v normě. Nový palivový filtr i hydroštely. Hlavně studené starty jsou tak trochu peklo, po prohřátí motoru to utichne, ale sem tam to klapne. jinak , motor táhne , neškube, ráno se moloučko zhoupne, starty OK, spotřeba 6,1. Poraďte.. Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Klapot z motoru

Příspěvek od tatko Tom »

Olej zhodnej špecifikácie?
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
uran
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 19 črc 2010, 08:56

Re: Klapot z motoru

Příspěvek od uran »

Jasně, Selenia. Problém byl v tom, že němka měnila olej po 30 tkm. Všude karbon. Já to začal měnit po 10 _15 km. Jak se to začalo uvolňovat tak to začalo. Tohle klapani je hodně závislé od okolní teploty. 10 až 14 st klape poměrně hodně. Myslel jsem že to bude egr, tak jsem ho vyčistil trochu se to uklidnilo, dnes to začalo na novo. Už mě to hlava nebere
uran
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 19 črc 2010, 08:56

Re: Klapot z motoru

Příspěvek od uran »

Jenom nápad, nemohla by to dělat Předstihová spojka na alternátoru? Dělá to při volnoběhu když jde motor z otáček nebo při akceleraci. Za jízdy ne.
uran
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 19 črc 2010, 08:56

Re: Klapot z motoru

Příspěvek od uran »

Dnes jsem narazil na video, kde je přesně ten zvuk. Tak si to poslechněte, třeba někoho něco napadne.
https://youtu.be/_2Xl_Dz9x3g" onclick="window.open(this.href);return false;
Janhazl
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 09 led 2018, 21:15

Re: Klapot z motoru

Příspěvek od Janhazl »

Měl jsem to na Dacii. Těsnění pod vstřikem. Po servisech jsem nechal dost peněz, než se na to přišlo. Když bylo auto studené cvakalo to, po ohřátí klid.
Doblo cargo combi P.L. 1,6 MTJ 105k SX N1
Odpovědět

Zpět na „Doblo“