DISKUZE - Něco o podvozku Punta II

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

roman008
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 pro 2005, 18:57
Bydliště: Kostelec n. O.

DISKUZE - Něco o podvozku Punta II

Příspěvek od roman008 »

Hoi všichni. Mám pro mě důležitý dotaz. Mluvil jsem s pár lidma co se zabývají dovozem aut a oni tvrdí, že puntoII má hodně tvrdé odpružení a auto potom při projíždění nerovnostmi v silnici poskakuje jak kašpar a je to dost slyšet i v autě. Může mi to někdo vyvrátit?? Jak je to s podvozkem ve srovnání s konkurencí?? - např peugeot 206, fábie atd. Díky Omar
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Mam zkusenosti s Puntem III (velky svetla) a odpruzeni neni nijak prehnane tvrdy. Jednou me poskocil zadek, kdyz sem jel v zatacce a byly tam nejaky nerovnosti. Ale ze by to bylo nejaky tvrdy, anebo ze by to skakalo jak koza, to vubec ne. Ja bych se toho nebal a do dvojky bych sel hned. Jenom mit prachy... Takovy zluty tridvirko ve Sportingu na patnactkach.... Uf... Tomu autu nic nechybi... ;-)
Hustokrutost
mischo8
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 20 led 2006, 21:19
Bydliště: Slovensko - Bratislava

rekcia punto podvozok

Příspěvek od mischo8 »

Mal som už dve puntá model2 /188/ aj trojdveraj 5dver. podvozok super sice trochu tvrdší ako konkurencia, ale aspoň sa v zákrute nenakláňa ako koza. Total brutal je to až po montáži športového podvozku, to je super oči na stopkách a pozor na každú jamu a hrb. osobne mám auto 50mm dole aj vpredu aj vzadu, a kola 7x15 / 195-50r15.
Ale treba odskúšať.
Nazdárek. Držím palce. :roll:
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Re: DISKUZE - Něco o podvozku Punta II

Příspěvek od KUFI »

roman008 píše:Hoi všichni. Mám pro mě důležitý dotaz. Mluvil jsem s pár lidma co se zabývají dovozem aut a oni tvrdí, že puntoII má hodně tvrdé odpružení a auto potom při projíždění nerovnostmi v silnici poskakuje jak kašpar a je to dost slyšet i v autě. Může mi to někdo vyvrátit?? Jak je to s podvozkem ve srovnání s konkurencí?? - např peugeot 206, fábie atd. Díky Omar
Mam u MK2 snizenej sportovni podvozek a je to peklo na tech nasich silnicich. Vetsi hrbol se da s nadsazkou prirovnat k nakopnuti kobylou :) No to mozna trochu prehanim, ale je to vazne dost tvrdy. Ovsem v kabine nic slyset neni.
vomik

Re: rekcia punto podvozok

Příspěvek od vomik »

mischo8 píše:Mal som už dve puntá model2 /188/ aj trojdveraj 5dver. podvozok super sice trochu tvrdší ako konkurencia, ale aspoň sa v zákrute nenakláňa ako koza. Total brutal je to až po montáži športového podvozku, to je super oči na stopkách a pozor na každú jamu a hrb. osobne mám auto 50mm dole aj vpredu aj vzadu, a kola 7x15 / 195-50r15.
Ale treba odskúšať.
Nazdárek. Držím palce. :roll:
Máš tam 7/15 - 195/50/15 a nikde si neštrejchnou? Chci je tam taky vrazit na 1.2 16 V Punto II
mischo8
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 20 led 2006, 21:19
Bydliště: Slovensko - Bratislava

reakcia na Vomik

Příspěvek od mischo8 »

Tak tie 15-tky sú 7", et33 a gumy matador 195/50r15
Mal som punto 2/188/ 1.2 8v rok2000, trojdverák,podvozok nebol znižovaný-neškrtalo ani v predu ani vzadu.
Potom som ho predal a kúpil ten istý model ale po facelite a bol to 5-dverák r.v.2002.-tam už tie isté elektróny škrtaly ale len vzadu o vonkajší blatník tam ako je tá skrutka,ktorá drží nárazník s blatníkom.guma kolesa pri prepružení na jame v cca120 km/h obrúsila nárazník cca 5mm a na hrane blatníka zodrela lak+pozink :cry: no neviem treba skúsiť a uvidíš alebo kúp kolesá s rozdielnym et alebo iné auto. :P ja osobne som sa poradil s klampiarom však pozink bol už aj tak preč. :twisted:
vela šťastia nazdárek :wink:
puntoii
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 04 pro 2005, 15:05
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od puntoii »

ja mam PuntoII 188 r.v. 02 a na podvozok nic povedat nemozem...V zakrutach sa nenaklana jak svina a po jamach sa tiez nebojim prejst...No zavisi to aj od pneu ake tam das...Urcite bude ina jazda a komfort na takych 185/60 ako napr na nejakych 195/45... :twisted:
bugsy

Příspěvek od bugsy »

Zdarvim,nevi nekdo o alu kolech na Punto Sporting,dik :D
barv

Re: reakcia na Vomik

Příspěvek od barv »

Pokud chces mit jistotu s kolama, aby neskrtaly, tak v technicaku jsou psany: 6x15 ET35 na gumach 185/55-15.

Ovsem chapu, ze je to nekomu malo ;-))
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Nechcem moc otvarat novu temu, tak sa pytam tu. Ako sa chova normalne MK2a v zakrutach? Mne sa zda, ze je velmi pretacave, neviem, mam taky pocit. Dost casto to auto lieta, pri tiahlej zakrute musim vcelku casto korigovat volant aby som ju presiel bez problemov. Neviem ci je to tym, ze to auto je lahsie ako doterajsie, ktore som soferoval, ale napr. taka fabia sa mi zda istejsia v zakrutach. V inom Punte som sa zatial neviezol, tak nemam ako porovnat. Dik za kazdu odpoved.
Punto MK2 1.2 8V ELX
marmor
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 28 srp 2006, 11:10
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marmor »

Hej hej, ja mam tiez taky dojem z toho auta. Napr.Octavka v zatackach v pohode no v Puntakovi treba viacej korigovat volantom ...
Punto II 1.2 8V 44kW ELX 2001
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

No moje mk2b mi pripada temer jako pribite, zkousel jsem uz s nim docela sileny vecicky a vzdycky jsem mel ve volantu jistotu, coz jsem vubec, ale vubec necekal.
A Octavia ze drzi v zakrute? Heh, chlape, jel jsem s prvni generaci hatchbackem a takhle neuskakoval zadek ani v moji 17let stare Mazde 626...
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
mirek.happy
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 03 bře 2007, 07:59
Bydliště: Nový Jičín, CZ

podvozek

Příspěvek od mirek.happy »

Mohu rict z vlastni zkusenosti ze podvozek je tvrdy tak akorat (myslim HGT a SPOTRING) je skvele ritit se do pekne zatacky a auto se ani nehne mnoha lidem jsem uz nahnal strach :D mohl by sice byt jeste o trochu tvdsi, ale staci to. Jinak mam tam kola origo 6J ET37 s pneu 195/45 R15 Hankook

Spotring a ostatni mensi motory budou trochu pretacivejsi ma lehky motor naopak HGT nedotacive tezsi motor
FIAT Punto EVO 1.2 Dynamic 65k 5D

Punto MK2 1.8 HGT a je pryč
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

No len sporting aj HGT maju iny podvozok sa mi zda. Ja mam kolesa 6Jx14, na nich 185/60 R14 pneu. Ako som pisal, auto dost silne reaguje na akekolvek zmeny vozovky...
Punto MK2 1.2 8V ELX
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Příspěvek od TV-Punto »

Mam MK2b (vid foto) ked som s nim siel prvykrat cez zeleznicne priecestie ktore bolo kryzom cez zakrutu tak som sa zlakol ci mi neutrhlo koleso, alebo tlmic neprebil kapotu. Uz som si ale zvykol, v zakrutach cedi celkom v pohode a to jazdim pomerne "sportovo" obcas vsak smyknu predne kolesa, ale to uz musi byt zakruta a rychlost na hranici :) Auto sedi v podstate krasne, na kazdy pohyb volantu reaguje bezchybne.
Ak prejdem hrbolom alebo velkou dierou tak to obcas buchne/treskne ale nic sa nedeje, je to len ine...

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“