HELP - Zadní kola drhnou o blatníky

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

HELP - Zadní kola drhnou o blatníky

Příspěvek od Arrow79 »

Banda, prosim o pomoc. Potom ako som kupil Punto, som si vsimol, ze zadok auta sedi nizsie ako na inych Puntach. Ked to vezmem realne, Punto malo tazne, bohvie co aj v nom vozili. Tak som sa rozhodol v lete vymenit pruziny, dal som tam original z 3dv Punta, mohli mat najazdene cca 50000km a stare su asi 6-7 rokov. No a momentalne je stav taky, ze nenalozene auto ma vzadu medzi kolesom a blatnikom mozno 2cm miesta, akonahle si dozadu sadnu dvaja ludia, tak blatnik je v 2/3 pneumatiky zadneho kolesa. Upozornujem, ze tie osoby vzadu maju cca 110kg dokopy, plus cca 10kg batoziny v kufri. Minule som dokonca na dvoch "nerovnostiach" drbol dvakrat doraz.

Mno a ted otazka, v com moze byt problem?
Punto MK2 1.2 8V ELX
Reklama
 

Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

no ja mam hranu blatniku taky tak max 2cm nad kolem (spise mene), ale na doraz mi to jeste neslo.
Nemas tam treba pruzinu ze sportingu? ten ma imho jine, nez normalni 3dv. punto.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

a jak vis jak se zachazelo s tema pruzinama cos tam dal?.....tyhle veci se proste kupujou novy... :roll:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Tie pruziny su od Joe-a odtialto. On ked kupil auto, dal sportove. Nevravim, ze som to chcel vyriesit tymi, ale po vymene to bolo chvilu v pohode, auto slo vyssie o nieco a pol roka bol pokoj.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

TO AKOZE TI TO ZASE KLESLO?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Kaufik, ja nemam sportove pruziny, mam seriove, cize je zly nazov temy. Kolesa mi nedrhnu o blatniky, ale verim ze letne budu v tomto stave, kedze maju mensie ET a sirsie pneu. A pruziny od Joe-a boli myslene od usera Joe301. :lol:

Spytam sa inak.. To, ze mam auto nizko, je problemom iba pruzin, alebo moze byt aj niekde inde chyba? Ja neviem, kriva napravnica (nepredpokladam)? Ved okrem toho tam nic nieje na tej naprave :(
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Kup nový pružiny a máš po problému.Nový myslim nový ne od někoho skoro nový :lol:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

No ved jasne ;) Ja som hlavne chcel vediet, ci to uz niekto iny okrem mna riesil... a vyriesil :D Lebo ked kupim nove pruziny a bude to stale na hovno... tak uz budem vazne nasraty :lol:
Punto MK2 1.2 8V ELX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Akurat som si vsimol, ze MK2a a MK2b maju ine pruziny zadne. MK2b maju ine oznacenie, podla mna by mali byt vyssie.. aj ked vidim MK2b tak sa mi zda, ze zadok maju vyssi ako a verzia. Tak asi rovno kupim tie... este sa poradim vo fiate, len neviem ci mi vlastne budu vediet povedat rozdiel, pochybujem.
Punto MK2 1.2 8V ELX
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

zdarec, jen nápad, klidně ho hnedka zahoď, ale mě se zatím děje něco podobného - při větším zatížení mi drhne něco na zadním kole. taky sem měl podezření na špatnou pružinu. teď sem na to zběžně koukal a kolo nedrhne nahoře, ale o blatník vzadu za kolem. mam tam lehce obroušený ten blatníkový plast a dosedá to na kastli. chystam se teď měnit ložiska na uložení ramene nápravy a pneu tam asi nejsou nejsprávnější, tak se na to mrknu ještě z tohodle úhlu, až to budu mít po kupě. tak jen kdybys to měl podobný, třeba by ti to píchlo ;-)
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

nacen, dik, ale ja som pisal, ze mne to nikde nedrhne. Podla mna je to v pruzinach. Docasne to mam vyriesene, vypodlozil som zavit pruzin takou sadou gum urcenych pre Lady.. auto je vyssie a neklesa ani pri zatazeni velmi.
Punto MK2 1.2 8V ELX
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

tak nic, tak to nepíchlo :)

jojo, Lada mi taky kdysi poskytla pár dílů na Fiaty :D
Paja
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 293
Registrován: 27 čer 2006, 14:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

But pomuze ta podlozka nebo zaklepat lemy nebo vytahnout lemy.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“