Tempomat

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Tempomat

Příspěvek od Ivan »

Máte někdo zkušenosti s montáží tempomatu do Multiply? Vím, že tam jde třeba http://www.4car.cz/shop/default.aspx?katID=27 ale třeba jsou i jiné. Jaký vybrat, na koho se obrátit s montáží?
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
Reklama
 

mtservis
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2006, 20:08
Bydliště: Karviná

Nevhodný tempomat

Příspěvek od mtservis »

Nevím jak na Tvojí Multiple, ale na mojí není lanko plynu. Nevím jak jsou na tom ostatní Multiply, ale pro ty, které mají el.ovládaný plyn je jedinou možnou volbou tempomat od firmy Waeco MS800. Bohužel byl nyní stažen z prodeje pro blíže nespecifikované problémy. Už jsem jej měl objednaný. Jednoduchá montáž spočívající v rozpojení kabeláže, připojením řídící jednotky a následným zapojením.Vybral jsem si od nich infra ovládání na volant. Musím ale počkat, až to dají znovu do prodeje. Tempomat je fajn, měl jsem jej na svojem předešlém autě.
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Acirek »

Nevím zda je tempomat v našich podmínkách využitelný. Nevím kolik toho najezdíš a kde, ale investoval bych asi do něčeho jiného:-)
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
mtservis
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2006, 20:08
Bydliště: Karviná

Re: Tempomat

Příspěvek od mtservis »

Acirek píše:Nevím zda je tempomat v našich podmínkách využitelný. Nevím kolik toho najezdíš a kde, ale investoval bych asi do něčeho jiného:-)
Tempomat je super věc už jen pro blížící se červenec 2006 a změnu zákona o provozu na pozemních komunikacích. Jízda v kolonách, jízdá na dálnici, a.t.d. Za měsíc co mám Mulťu mám něco přes 5 tis Km. Jednak za to může práce, stavba RD a jednak víc než poloviční náklady na provoz oproti předchozímu vozu.
MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 3/2001, ELX výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima, pal.PC. SUPERWAGON. :-)) Tel:777786630 - Pokud to neberu, pošlete SMS.
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevhodný tempomat

Příspěvek od Ivan »

mtservis píše:Nevím jak na Tvojí Multiple, ale na mojí není lanko plynu. Nevím jak jsou na tom ostatní Multiply, ale pro ty, které mají el.ovládaný plyn je jedinou možnou volbou tempomat od firmy Waeco MS800. Bohužel byl nyní stažen z prodeje pro blíže nespecifikované problémy. Už jsem jej měl objednaný. Jednoduchá montáž spočívající v rozpojení kabeláže, připojením řídící jednotky a následným zapojením.Vybral jsem si od nich infra ovládání na volant. Musím ale počkat, až to dají znovu do prodeje. Tempomat je fajn, měl jsem jej na svojem předešlém autě.
Já svůj plynový pedál nezkoumal, já zkrátka hledal po internetu tempomat pro Multiplu :-) Našel jsem dvě stránky kde mnou výše zmíněný tempomat zmiňují ve spojení s Multiplou, první je tato:
http://www.carfi.co.uk/html/cruise_control.html a druhá tato: http://www.asmarketing.dk/shop/default.asp a z té jsem dokonce vysosal PDF dokument s popisem montáže: http://294700.demo.webedit.dk/content/2 ... ltipla.pdf Sice je to dánsky nebo jak, ale jsou tam obrázky :wink:
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Ivan »

Acirek píše:Nevím zda je tempomat v našich podmínkách využitelný. Nevím kolik toho najezdíš a kde, ale investoval bych asi do něčeho jiného:-)
Já cestuju rád a tempomat bych uvítal. Kdybych si jízdu s ním nikdy nezkusil, tak bych možná po něm ani netoužil, jenže já si jízdu s ním bohužel vyzkoušel (i když ne v Multiple) a moc se mi to líbilo :-)
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
mtservis
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2006, 20:08
Bydliště: Karviná

Příspěvek od mtservis »

Nějak mi to nedošlo, ale všechny Multiply s motorem JTD budou mít elektronický plynový pedál. Není tam jaksi vstřikovací čerpadlo, které by šlo mechanicky ovládat. Navíc jsem si všimnul, že se opět začal tempomat Waeco na eBayi prodávat, takže jej opět poptám u českého dovozce. Dám Vám vědět. Jinak ten odkaz na holandský manuál je vynikající :D , právě takto to nechci "zbastlit". Ale ovládač tempomatu na řadičce je pěkný, nejdříve jsem se lekl, co to tam má za joystick. :lol:
MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 3/2001, ELX výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima, pal.PC. SUPERWAGON. :-)) Tel:777786630 - Pokud to neberu, pošlete SMS.
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

mtservis píše:Nějak mi to nedošlo, ale všechny Multiply s motorem JTD budou mít elektronický plynový pedál. Není tam jaksi vstřikovací čerpadlo, které by šlo mechanicky ovládat. Navíc jsem si všimnul, že se opět začal tempomat Waeco na eBayi prodávat, takže jej opět poptám u českého dovozce. Dám Vám vědět. Jinak ten odkaz na holandský manuál je vynikající :D , právě takto to nechci "zbastlit". Ale ovládač tempomatu na řadičce je pěkný, nejdříve jsem se lekl, co to tam má za joystick. :lol:
Já ten Waeco tempomat na českejch webech nikde neviděl nabízet. Co to stojí včetně oladače?
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
mtservis
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2006, 20:08
Bydliště: Karviná

DALIX

Příspěvek od mtservis »

U nás prodává a dováží sortiment WAECO firma DALIX. Už jsem s nima byl v kontaktu, před tím, než to pro nějaké problémy stáhl výrobce z prodeje. Nyní po měsíci to je opět v prodeji, tak jsem jim dneska večer napsal. V pondělí napíšu co a jak. Bohužel nemám korespondenci s nima doma v počítači, ale v práci. Mám i cenu na kombinaci tempomat, kabeláž a infraovládání na volant. Ale v práci. Dělá se to ještě s páčkou pod volant, nebo s a ovladačem na kabelu. Ale ta infa varianta mi přišla nejlibovější. Psal jsem jim i ohledně nějakého rabatu, takže možná že já ale i další zájemci o tento doplněk budou mít možnost slevy.
Já sám si ještě dodělávám přídavné budíky na tlak turba, tlak oleje a napětí baterie. Držák na A sloupku u řidiče.
MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 3/2001, ELX výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima, pal.PC. SUPERWAGON. :-)) Tel:777786630 - Pokud to neberu, pošlete SMS.
mtservis
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2006, 20:08
Bydliště: Karviná

WAECO

Příspěvek od mtservis »

Takže dnes potvrzená dodávka tempomatu WAECO. Snad dorazí ještě tento týden, o víkendu si budu mít s čím hrát. Poté poreferuji. Jinak se chystám ještě na zvýšení výkonu pomocí změny softwaru v řídící jednotce. S měřením na brzdě před a po.
MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 3/2001, ELX výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima, pal.PC. SUPERWAGON. :-)) Tel:777786630 - Pokud to neberu, pošlete SMS.
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Re: WAECO

Příspěvek od Ivan »

mtservis píše:Takže dnes potvrzená dodávka tempomatu WAECO. Snad dorazí ještě tento týden, o víkendu si budu mít s čím hrát. Poté poreferuji. Jinak se chystám ještě na zvýšení výkonu pomocí změny softwaru v řídící jednotce. S měřením na brzdě před a po.
Očipovaná Multipla :D Ty máš už ten 110 koňovej motor, že? Jsem teda fakt zvědavej kolik má ve skutečnosti. A samozřejmě kolik bude mít potom. Já bych do toho asi nešel, měl bych přeci jen obavy, že ten motor je zkrátka postavenej na nějaký výkon a každé jeho zvýšení se musí na něčem podepsat. Ale jen to jen taková podvědomá obava, podložené to ničím nemám :-)
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: WAECO

Příspěvek od Acirek »

Přiznám se, že čipování se také trochu bojím, ikdyž je to lákavé. Dej pak info jak jsi dopadl.
Souhlasím s názorem, že motor má zůstat tak jak je navržen. Trochu jsem o tom četl a načipování je později náročnější na "provoz". Častější výměny oleje a podobně.
Nakonec jsem to zavrhnul. Už teď na dálnici není problém předjíždět ty "Nabouchané Octávie" co mají podle jejich chování nejsilnější motory.
Ty pohledy řidičů se spadlou bradou za to stojí:-)))

Ivan píše:
mtservis píše:Takže dnes potvrzená dodávka tempomatu WAECO. Snad dorazí ještě tento týden, o víkendu si budu mít s čím hrát. Poté poreferuji. Jinak se chystám ještě na zvýšení výkonu pomocí změny softwaru v řídící jednotce. S měřením na brzdě před a po.
Očipovaná Multipla :D Ty máš už ten 110 koňovej motor, že? Jsem teda fakt zvědavej kolik má ve skutečnosti. A samozřejmě kolik bude mít potom. Já bych do toho asi nešel, měl bych přeci jen obavy, že ten motor je zkrátka postavenej na nějaký výkon a každé jeho zvýšení se musí na něčem podepsat. Ale jen to jen taková podvědomá obava, podložené to ničím nemám :-)
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Re: WAECO

Příspěvek od Ivan »

mtservis píše:Takže dnes potvrzená dodávka tempomatu WAECO. Snad dorazí ještě tento týden, o víkendu si budu mít s čím hrát. Poté poreferuji. Jinak se chystám ještě na zvýšení výkonu pomocí změny softwaru v řídící jednotce. S měřením na brzdě před a po.
Tak jak? Dorazilo WAECO? Instaloval jsi ho?
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
mtservis
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2006, 20:08
Bydliště: Karviná

Tempomat

Příspěvek od mtservis »

Tempomat do Dalixu dorazil, nicméně mi volal p.Smutka, že nemá k dispozici kabeláž na Multiplu. Tu očekává během 14 dnů. Takže jsem mu řekl, že chci zásilku v celku. Nicméně jsem dojednal na další odběry slevu ve výši 15%.
Ceny bez slevy jsou následující:
Infra ovládání na volant - 12 370,- Kč + DPH
Páčka pod volant - 11 280,- Kč + DPH

Cena je za komplet. včetně kabeláže, ř.j. a ovládání.
Marek
MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 3/2001, ELX výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima, pal.PC. SUPERWAGON. :-)) Tel:777786630 - Pokud to neberu, pošlete SMS.
mtservis
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2006, 20:08
Bydliště: Karviná

Tempomat je doma

Příspěvek od mtservis »

Takže kompletní tempomat již dorazil a ja věřím, že bude o víkendu příležitost k montáži. Foto a první zkušenosti budou následovat.
MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 3/2001, ELX výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima, pal.PC. SUPERWAGON. :-)) Tel:777786630 - Pokud to neberu, pošlete SMS.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“