Pokec o Ideách

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Pokec o Ideách

Příspěvek od Designer »

a čo má korózia s buchotom?
Ja som mal buchot - boli to vytečené KO tlmiče aj uloženia - aj nejaké úchyty stabilizátora - to išlo nové + rameno (čap nalomený aj nejaké 2 šróby) - išlo nové rameno.
Vzadu ešte na väčšej jame vzadu niečo tupo buchne - vraj uloženie nápravnice to môže byť - niekde v kasni schované hore pod blatníkom - nevidno.
Reklama
 

Priesel
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 27 čer 2020, 21:42

Re: Pokec o Ideách

Příspěvek od Priesel »

Zdravim, stala se mi takova neprijemna vec a to ta ze u auta zacla blbnout asi elektrika .. nejdriv se jen tak z niceho nic pri jizde at uz studeny nebo teply skubnul motor jako kdyby jste omylem slapli na brzdu misto plynu a vyskocila behem sekundy rucicka teploty do maxima ... behem 2 vterin zase klesla a jelo se dal... dalsi problem byl ten ze se z vzduchoveho filtru urvali drzaky a krabice spadla na viko ventylu tak ze se propalila ... nemohl jsem sehnat novou a tak jsem ji vyhodil a dal tam sportovni filtr... kamarad vicemene zmirnil prvni problem s tim ze bylo neco s ventilatorem.... ovsem po zamene vzduchoveho filtru hlasi motor chybu na palubnim displeji a nedrzi volnobeh ani pri delsim prerazeni ... klapka je zasrana ale funduje jde odtamtud ale takovy divny zvuk. filtr je maly spis mi pripada jak na motorku ... auto nema takovy tah jak bych asi cekal ale mozna je to jen nezvyk z moji hondy crv auto bylo u trech mechaniku a nikdo nevi co s tim .. dalsi vec je ta ze v originalnim servisu mi rekli ze tam musi byt origo krabice s filtrem ze to hlasi spatnou teplotu vzduchu ... diagnostika tu stoji 205 euro a ja uz nechci do auta investovat miliony ... moje pritelkyne to koupila od jednoho araba za 1500 e s tim ze uz ta krabice byla propalena ... 2 mesice na to auto zacalo skubat a kdyz jsem vymenil spojku ktera byla ko, thermostat, cidlo teploty chladici kapaliny a cidlo tlaku paliva, vzdudovy filtr tak to ted dela to ze to nerdzi otacky... otazka tedy zni co jako domaci kutil mohu jeste udelat... jaka krabice vzduchoveho filtru pasuje na 1.4 16v jelikoz tady ve Francii je krabice na ideu k nesehnani jedine nova a ta stoji 250 e, nema ji nekdo k dispozici ? dejme tomu do 50e ... co by mohlo jeste zapricinit ty otacky... chybovy kod na diagnostice je p0105 a p0110.... snad je to srozumitelne ... dekuji za reakce a pripadne rady.. jdu ted zkusit rozebrat tu klapku a vycistit to ...
:( :( :( :( :(
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Pokec o Ideách

Příspěvek od Designer »

okrem toho piskotu turba máš pravdu TatkoTom (turbo nemám).
Ten buchot od podvozku čo spôsobuje? Celý podvozok je už totiž vymenené, ale také zvuky pri prechádzaní nerovností sú tam stále. Nechápem.
Priesel
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 27 čer 2020, 21:42

Re: Pokec o Ideách

Příspěvek od Priesel »

ok tak ze volnobeh vyreseny, vycistenim klapky a prihnutim kontaktu konektoru... ovsem kontrolka motoru porad sviti a pise to chyba motoru :( zkusil jsem odpojit baterku a zapnout kontakt na 10 min a pak znovu pripojit baterku a je to porad stejne... nekdo nejaky napad?10
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Pokec o Ideách

Příspěvek od metamor »

ak je to 1.4 16v pasuje tam z 1.2 16v mk2 punta airbox da sa zohmat za 20 30 euro akurat nepasuje uplne plug and play minimalne na punto lebo je tam variator na vacke. No nic co by sa nedalo vyriesit. tie cisla co tam su suvisia s map senzorom bud je vadnu on slebo kabelaz treba pozriet ake udaje hlasi diagnostika a ci sa zhoduju s realitou. plus odporucam kupit original bosch s presne takym cislom ake tam patri
Priesel
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 27 čer 2020, 21:42

Re: Pokec o Ideách

Příspěvek od Priesel »

cidlo tlaku vzduchu jsem menil za novy bosh to by to byt nemelo... zkusim zitra zajet k fiatu co mi tam reknou ... mrknu tady po tom airboxu a kdyby nebyl nemohl by to nekdo poslat z cr nebo slovenska do fr ?
Priesel
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 27 čer 2020, 21:42

Re: Pokec o Ideách

Příspěvek od Priesel »

ta krabice tu stoji 89 e plus 10 e doprava je to z 1.2 16v to mi prijde dost na to ze tam budu muset jeste neco doupravovat
Priesel
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 27 čer 2020, 21:42

Re: Pokec o Ideách

Příspěvek od Priesel »

Zdravim, tak asi zalozim nove vlakno na tema chyba p0105 :D vycistil jsem klapku a prihnul kontakty, auto uz bezi relativne jak ma a zmizela chyba p0110 ovsem stale mi to ukazuje chybu cidla MAP ktery jsem menil ted i vycistil a znovu zkusil ale stale stejny problem. Ve Fiatu mi rekli ze jsou 4 moznosti bud kabely, cidlo absolutniho tlaku (MAP), cidlo atmosferickeho tlaku a nebo kalculator motoru. Nevim jestli tem vyrazum nekdo rozumi prekladam to z Francouzstiny... nejak nemuzu na netu take najit cidlo atmosferickeho tlaku a pokladam si otazku zdali to neni to same jako cidlo absolutniho.. a jestli by byl nekdo schopen rici jak mam promerit kabely na tom cidle....
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Pokec o Ideách

Příspěvek od Designer »

uff. To vo Francuzsku vymreli opravari? Vsak tam prisli stotisice jadrovych fyzikov z Afriky !
Inak s tymi kablami a čidlami to je katastrofa. A čím novší stroj, tým horšie.
Priesel
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 27 čer 2020, 21:42

Re: Pokec o Ideách

Příspěvek od Priesel »

Už jsem si to proměřil... Je hotová RJ ... Snad nebude oprava za desetitisíce
Odpovědět

Zpět na „Idea“