Spotřeba 1,9 JTD

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od stanik »

jinak rybář rozhodně nejsem :wink: a ještě jednou opakuju, že mi šlo jenom o to ukázat, že to jde, nikomu to nevnucuju - je to daný výsledek, a není důvod se za to stydět. Spotřeba šla ještě o něco dolů, pořád mám v nádrži ještě chorvatský eurodiesel bez síry. A rozhodně se neloudám :lol: V zimě a nebo jenom ježdění po městě si můžu nechat jenom zdát o takové spotřebě.
tacho.JPG
tacho.JPG (237.45 KiB) Zobrazeno 6280 x
Reklama
 

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Minimaxa »

MarekP(echáček) by mohl vyprávět, má dvě Multiny, 77kw a 85kw, jezdí s objema, jaký je rozdím ve spotřebách. Třeba sám napíše postřehy :wink:
www.minimaxa.cz
stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od stanik »

...jenom dodám: motor 1,9 JTD 85kW, brzy najeto 2OOtis.
stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od stanik »

a rád svezu :wink: nebo přidám nevěřícím další fotografie i když k čemu by to bylo (v některých případech), že?
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Minimaxa »

OK, jsem udolán, a zdrcen :wink: :D Navrhuji na dalším srazu uspořádat soutěž o zdolání dané trasy s co nejmenší spotřebou. V Telči už to nestihem, ta je za dverami, ale na jarním srazu určo něco vymyslím :roll:
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Alda »

Jak hluboce jsem se mýlil, když jsem si myslel, že dohady typu "žere mi to 4,758954 l/100km" jsou doménou superchrochtů od Škodovky, samozřejmě f metle, na hlínách, s hustokřídlem na kufru a brutálním zátahem vodcpodu... :!: :lol:
1,6 16V BiPower
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Minimaxa »

Máš to blbě, bráchovo pumpediese žralo 4,758953 l/100km ale to bude tím, že měl volexenóny :mrgreen:
www.minimaxa.cz
VÁCLAV
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 črc 2010, 13:13

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od VÁCLAV »

Já tankuju jenom VERVA DIESSL ve Vrchlabí nebo v Jaroměři a auto mě ukazuje spotřebu 5,2 až 5.4 litru.Jednou se mi podařilo jet za 4,9 litru ,teda podle ukazatele.Většinou to sou delší trasy.MULTIPLA 81 KW.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 zář 2009, 17:41
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Lord Vader »

Minimaxa píše:Zkusím přehodit kolej. Jezdíte někdo na Vervu od Benziny? J
Já už bych nic jiného ani nechtěl. Před Vervou jsem měl spotřebu 7,2l. Co jezdím s ní cca 1/2 roku, nejsem schopen překročit 6,5l. Další rozdíl je v kopcích, tam kde jsem kdysi jezdil na 3 převodový stupeň dnes jezdím na 4řku.
Jezdím převážně město a krátké štreky. Letos jsem byl na dovolené v julkách ve Slovinsku, na střeše rakev plné auto celkem jsme nalítali 2200km a spotřeba zase 6,5l, Takže supr.
Multipla 05, 1,9JTD
Karlík
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2007, 08:51
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Karlík »

Minimaxa píše: 81kw verze umí jezdit za opravdu málo, 77kw a 85kw jsou na spotřebu o něco horší a 88kw ještě hůř v provedení JTD. 88kw v provedení MJT je přímo ostuda.
On se dělal 88kw bez multijetu? A kam to montovali?
Jinak já jezdim do 6,5 a to to moc nešetřim ,ale otec dokáže jet i pod pět a to se moc neloudá. Obě auta jsou multijety. Takže to jde. Je ale pravda, že když to beru pod krkem tak to leze slušně vzhůru.
Stilo MW 1.4 16V
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Minimaxa »

jj, 88kw jen Mjet
www.minimaxa.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Minimaxa »

Moje současná spotřeba 1 osoba, bez klimy, pouze město, 7,9l :P
www.minimaxa.cz
Karlík
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2007, 08:51
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Karlík »

Jo když se šlape, tak to tam teče. Škoda
Stilo MW 1.4 16V
r.aper
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 06 lis 2009, 09:02
Bydliště: Ostrava

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od r.aper »

Jak to tady sleduju,tak mi to nedá: mám 105,najeto 185 tis. Když jsem ji minulý rok před Vánocema koupil,tak po městě skoro 8l.Byl jsem dost znechuceny...To i Felda brala méně.Po výměně filtrů,oleje,váhy vzduchu...v městě 6l.Na dálnici nejezdíme,až letos v září jsme jeli do Chorvatska jako správní Češi.Byl jsem napjatý co spotřeba.2 dospělí,1 dítě,normální náklad,žádná rakva na střeše,trasa Ostrava-Makov-Blava-Vídeň-Slovinsko mimo dálnici-pak už jen dálnice a žralo to 5,0l/1OOkm.Poctivě počítáno,pp nemám. A k těm pp-myslím,že počítač spotřebu neukazuje objektivně.Schválně si ji zkuste vypočitat.Na Oktávce to dělalo 1.2l.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 zář 2009, 17:41
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Lord Vader »

Tak jsem si střihl podruhé slovinsko abych si vyšel Triglav a spotřeba zase 6,5. Dálnice u nás 160km/h. Můžu šetřit, nebo to honit furt 6,5. A i kdyby to bylo víc nebo míň už mi to bude fuk +-litr stejně výrazně na peněžence nepoznám :wink: .
Multipla 05, 1,9JTD
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“