Spotřeba 1,9 JTD

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
kAm
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 14 kvě 2006, 22:57

Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od kAm »

Koupil jsem multiplu 1,9 jdt 77kw 120 000km. JEde perfektne, auto ochotne akceleruje, tah, chod, vse vyborne, jen me zarazi spotreba, ktera je priblizne 7 litru pri normalni jizde. Predchozi majitel menil vahu vzduchu. TAk nevim, jestli je potreba kalibrovat ci co muze byt spatne. Prosim poradte.
Reklama
 

barčus
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 27 říj 2005, 22:08
Bydliště: Brno

Spotřeba

Příspěvek od barčus »

V zimě jsem měl spotřebu 6,5-7 litrů, podle toho jak jsem na to šlapal. Jezdím 70% po městě. Ale je fakt, že jsem Multinku moc nešetřil, takže spotřeba se mě zdá být přiměřená. JTD 105 koní.
Multipla JTD 105
kAm
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 14 kvě 2006, 22:57

Příspěvek od kAm »

No jo, tak zatim to budu jen zkousek, jak se bude spotreba pohybovat. To je jedina vada na krase, jinak na ojetinu to je naprosto skvele a to jeste nemluvim jak je multipla vynikajici sama o sobe.
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od Acirek »

ta spotřeba je totožná. Provoz také více po městě. souhlasí.-)))
barčus píše:V zimě jsem měl spotřebu 6,5-7 litrů, podle toho jak jsem na to šlapal. Jezdím 70% po městě. Ale je fakt, že jsem Multinku moc nešetřil, takže spotřeba se mě zdá být přiměřená. JTD 105 koní.
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JDT

Příspěvek od Ivan »

kAm píše:Koupil jsem multiplu 1,9 jdt 77kw 120 000km. JEde perfektne, auto ochotne akceleruje, tah, chod, vse vyborne, jen me zarazi spotreba, ktera je priblizne 7 litru pri normalni jizde. Predchozi majitel menil vahu vzduchu. TAk nevim, jestli je potreba kalibrovat ci co muze byt spatne. Prosim poradte.
Mám 1,9/110, koupil jsem ji v lednu. Jezdím v naprosté většině krátké vzdálenosti (cca 10km) po Praze. Průměrnou spotřebu mi počítač ukazuje 7,6 litru. Zdá se to hodně, ale jak říkám, jezdil jsem s ní zatím jen v zimě a po Praze. Zatím jsem absolvoval jednu delší jízdu v zimě k Balatonu (bruslit na tomhle obrovském jezeře je fakt zážitek :D) se čtyřma lidma na palubě + nějaké ty bágly a tam mi vyšla spotřeba okolo 6,5l/100km. Na průměry okolo 5,5 litru jsem se teda zatím vskutku nedostal.
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
antsat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 09 lis 2005, 22:56
Bydliště: Holýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od antsat »

I já mam spotřebu 6,5 - 7 litrů a to poctivě měřeno asi 5*
V zimě jsem nešel přes 7,1 cesty cca okolo 10km a hory
Jsem spokojenej,jelikož punto 1,2 bere to same cca 7 l benzínu.Kamrádi maj picaso benzín 8,4l Zafira benzin 8,8l atd
Benzín multipla určitě půjde kolem 9l
Tak budte spokejený David
Fiat MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 1999 výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima,603 95 67 95 Pokud to neberu, pošlete SMS www.antsat.net Prodej satelitních kompletů E-SHOP. Po celý rok sleva pro majitele Fiatů 3-5% Multipla Dohodou !!!
kAm
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 14 kvě 2006, 22:57

Příspěvek od kAm »

TAk to jste me vcelku potesili, jsem se bal,ze jsem sam. Me jen vyrusily takove ty hlasky se spotrebou kolem 5,5. Myslim, ze to je dosazitelne,ale musite jezdit konstantne na 5 po rovine a lechtat to v nizkych otackach. Tech 7 jsem mel taky v horach na pomalych silnicich. Jinak opravdu supr auto. A motor, byt je to ten nejstarsi, tak oproti predchozim mym dieselum parada.
antsat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 09 lis 2005, 22:56
Bydliště: Holýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od antsat »

Mam prvního diesla a před tím jsem měl pouze benzín od 1,1 do 2,5 litru,Párkrát jsem jel klasickýmtd ,ale jtd je prostě super,ale chtělo by to na dálniční provoz 2,4 jtd co dávaj do alfa 156 to by byla paráda
Fiat MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 1999 výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima,603 95 67 95 Pokud to neberu, pošlete SMS www.antsat.net Prodej satelitních kompletů E-SHOP. Po celý rok sleva pro majitele Fiatů 3-5% Multipla Dohodou !!!
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Tohle diskuzní vlákno mě inspirovalo k tomu abych otestoval za kolik jede Multipla 1,9JTD mimo město s lehkou nohou na plynu. Takže jsem si změřil spotřebu z Prahy na akci v Táboře a zpět (plus spanilá jízda) a palubní počítač mi hlásí spotřebu 5l/100km. Nevím však na kolik se tomu počítači dá věřit, bude to asi čistě orientační.
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
kAm
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 14 kvě 2006, 22:57

Příspěvek od kAm »

No tak me s predchozi odpovedi od Ivana napadlo, ze pri dalsim srazu by se mohla uskutecnit nejaka eko soutez v nejnizsi spotrebe. No ale pravda,asi blbost, nevim jak by se to tak asi dalo usporadat. Ale jinak mrzi me, ze jsem na sraz nemohl, tak snad priste. No a spotreba, uz v pohode. Chce si to jen zvyknout na citlivy plyn a jde to.
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Spotřebu jsem také měřil...

Příspěvek od Acirek »

V neděli po srazu jsem při normální jízde z ČB do Berouna (cca 180km) naměřil na palubním PC spotřebu 4.7l/100km v plné obsazenosti vozu a naloženým zavazadlovým prostorem. . jen ze srandy jsem dnes jel krátký usek (cca 30km) z Berouna do Kladna a spotřeba byla 3,7litru/100km,ale to jsem se opravdu snažil.-)

Jinak jsem palubní počítač předtím nikterak nesledoval a kombinovaná spotřeba za rok (cca 40tis. km) byla 6,2l/100km.
Ivan píše:Tohle diskuzní vlákno mě inspirovalo k tomu abych otestoval za kolik jede Multipla 1,9JTD mimo město s lehkou nohou na plynu. Takže jsem si změřil spotřebu z Prahy na akci v Táboře a zpět (plus spanilá jízda) a palubní počítač mi hlásí spotřebu 5l/100km. Nevím však na kolik se tomu počítači dá věřit, bude to asi čistě orientační.
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
antsat
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 09 lis 2005, 22:56
Bydliště: Holýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od antsat »

Já to moc neřešim jezdil opravdu malé trasy tak jsem tam kolem 6,5 v létě.zima jak jsem psal 7 l vč nosiče na lyže
Budu testovat dostřel jedu příští týden do Německa po dálnici cca 900km tak jsem zvědav,jak dopadnu.Dam ji štrejch a uvidíme,jistě poreferuji.
Fiat MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 1999 výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima,603 95 67 95 Pokud to neberu, pošlete SMS www.antsat.net Prodej satelitních kompletů E-SHOP. Po celý rok sleva pro majitele Fiatů 3-5% Multipla Dohodou !!!
kAm
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 14 kvě 2006, 22:57

Příspěvek od kAm »

TAk jsem to podruhe zmeril, normalni jizda, napul mesto a okrsky. Ikdyz mesto ani ne, neb se projede vpohode na petku. No a pri normalni jizde spotreba 6,1 litru. TAkze naprosto skvele. Ted jsem jel dalnici 130-150, tak jsem jeste zvedavy co to s tim udela, neb diky velikosti nepocitam se zazraky. Ikdyz me prekvapilo, jak je pri 150 klid v aute. Aerodynamika asi bude dobra. Proste multipla, obvzlaste s 1,9 jtd je super auto.
gastan
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 04 pro 2006, 13:55

Evidencia spotreby

Příspěvek od gastan »

Zdravim vsetkych,

neviem, ako si pocitate/zaznamenavate spotrebu alebo tankovania. Dopocul som sa o stranke www.spritmonitor.de, kde mozete (po bezplatnej registracii) zaznamenavat rozne vydavky spojene s prevadzkou auta (tankovanie je samozrejmostou, su tam aj ine vydavky ako poistenie, myto, nakupna cena, leasingove splatky, udrzba, nahradne diely, atd.). Je moznost zadat aj viac aut na pouzivatela alebo porovnavat spotreby s inymi pouzivatelmi napr. toho isteho typu auta.
System je pripraveny aj pre tych, ktori tankuju nielen benzin, ale aj LPG, ci CNG.
Su tam aj iste "statistiky" spotreby na letnych/zimnych gumach, v meste/mimo mesta/na dialnici a ine.
Momentalne je tam iba 9 Multipiel, (4 diesel, z toho dve su uz "predane"). Jedna je moja, ale mam tam iba dva zaznamy, kedze si tieto udaje zapisujem zatial do Excelu.
Stranka je nemecka, je moznost prepnut sa do anglictiny, ale napr. "navod na pouzivanie" je len v nemcine - nie vsetko je prelozene.
Takze ak by ste mali chut, tak sa tam kuknite a mozeme si porovnat, ako nam papaju.
Multipla ELX, 1.9 JTD 81kW, 01/2002
Obrázek
Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Kubanec »

Minulý týden jsem jel z Chebu do Nového Jičína přes Karlovy Vary a Hradec ,lebo dálnice už mi leze krkem a jen tak z legrace jsem to chtěl zkusit jaká je cesta atd.,na kilometry je to asi o 40km kratší než přes Brno a protože to nevalíš pořád 150 ,tak jsem i čuměl na spotřebu ,tankováno z plný do plný a to 5,2 litru a to je jiná než 7,5 po dálnici a na závěr MLOK umí ,aspoň ten můj JTD, v zimě při -20 po městě i za 9,3 zlatý jaro , jo v průměru jezdím tak za 6,5
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“