JTD - ztráta výkonu, netáhne

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek výkonu u JTD

Příspěvek od Acirek »

dík za postřeh. Zajímavé...
Pavkoka píše:Napsal jsem to již k jinému tématu, ale jako běžný laik-uživatel mám se svojí MULŤOU tuhle zkušenost.
Jednu dobu se mi při dobržďění s motorem nebo při prudkém přidání plynu nepravidelně rozsvítila červená kontrolka vstřikování a bylo cítit znatelný úbytel výkonu motoru. Někdy pomohl "restart" = vypnutí a po chvilce nastartování motoru - kontrolka zhasla a výkon byl OK.
Někdy ani restart nepomohl. Diagnostikou nic nezjistili ... až jednou v servise mi jeden technik poradil, pod plynovým pedálem je čidlo, které když se zanese jsou problémy. Občas je třeba z něj vyfoukat binec. :oops: V mém případě stačilo posunou textilní podlahový kobereček, který rohem zasahoval nad čidlo a částečně jej zakrýval ... a od té doby je po problémech.
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
Reklama
 

MichalHor
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 01 srp 2006, 14:13
Bydliště: Generála Svobody 636

Problém Multipla netáhne

Příspěvek od MichalHor »

Zdravím Multiplaci,

mám Fiat Multipla 1,9 JTD.Mám problém,ráno nastartuji a vůbec mi nezabírá plyn,mám ho uplně na podlaze a nic.Zařadím a chci se rozjet a auto netáhne.Dusí se a netáhne.Měl jsem to na PC,ukozovalo to dvě neznáme chybi.V servisu mě vyměnili váhu vzduchu,ale dělá to pořád a stále.Mužete mi prosím někdo poradit....


Děkuji Michal ....
Martin Untermuller
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 18 čer 2006, 13:59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Untermuller »

Zkus jěště čidlo otáček motoru, vzduchový filtr a palivový filtr.
Horší by bylo kdyby odešlo turbo ale to by muselo jít černý kouř z výfuku.
Petr J
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2006, 17:20
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr J »

No, měl jse podobný, ne li stejný problém. Plynový pedál u Multiply JTD je tzv. "po drátě". Je to jenom potenciometr a kabelama jde impulz do řídící jednotky. Někde pod palubní deskou spolujezdce je plastová kostka, která spojuje svazek drátů od plynového pedálu a svazek do řídící jednotky. No a když mě to takhle blblo, tak mě mechanik tuto kostku prostě ušmikl, dráty spájel natvrdo a bylo po problému. Prostě italský auta a elektroinstalace - hrůůůza. Netvrdím, že to bude u Tebe to samý, ale za pokus to stojí. Motor se choval přesně jak popisuješ, akorát vypadával až během jízdy (asi otřesy), bylo to, jako by auto někdo doslova chytl za prdel.
zoicas
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 kvě 2006, 15:54

re michalhor

Příspěvek od zoicas »

Ahoj , já jsem měl asi něco podobnýho , ale mě to dělalo až při jízdě. Najednou začalo auto cukat , rozsvítila se diagnostika (červená tryska).
Nakonec to byl potenciometr pedálu plynu , je zevnitř u šoféra pod palubkou.
Zatím jsem ho pouze prostříkal WDčkem a zatím to nedělá neplechu , orig.náhradní stojí 3900,-Kč, hrozní zloději Ti prodejci ND. Replika se snad vůbec nedá sehnat.
Snad Ti to pomůže Zoicas.
ekalitova
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2015, 14:27

Re: JTD - ztráta výkonu, netáhne

Příspěvek od ekalitova »

,POTŘEBUJI poradit mám fiat idea 13JTD a špatně mi zabírá plyn při řazení mam automat do kopce to jede pomalu a když mám nohu na plynu až na podlaze tak pak za chvíli se rozjede jak čert a jede to supr malá spotřeba supr dekuji
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“