Spojka+řazení

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
figi
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 10 črc 2010, 19:41

Spojka+řazení

Příspěvek od figi »

Mám mloka asi měsíc, (předtím Márea, Ducato), zdá se mi, že jde spojkový pedál dost těžko, v porovnání s předchozíma autama, spojka zabírá normálně. Je "tuhost" pedálu u tohoto vozu normální? Jinak řazení není taky nic moc, kvalty jdou poměrně ztuha. Je to 1,9 85 kw a má to najeto 175tis.
Reklama
 

VÁCLAV
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 črc 2010, 13:13

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od VÁCLAV »

S řazením ti neporadím,ale je fakt že se mi zdá že spojka jde opravdu trochu ztuha .Vlastním ještě feldu a tam jde podstatně lehčeji.
AKAL
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 25 dub 2008, 07:23
Bydliště: Most

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od AKAL »

Zkus se kouknout na spojkové lanko , je přichyceno gumovým páskem k rámu.Když mi tenhle pásek prasknul lanko nebylo v správné poloze a spojkový pedál byl tvrdý.
Multipla1,6 100 16V
Tmavě modrá metla
Most
ftaxi
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 bře 2008, 22:08
Bydliště: Slovensko

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od ftaxi »

Nepoteším ťa . Je opotrebované mekano a po tých 170 000 Km je zrelé na výmenu spojky.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od Alda »

A povedzte vojín Kefalín, čo si predstavujete pod takým pojmom mekano... :?:
1,6 16V BiPower
ftaxi
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 bře 2008, 22:08
Bydliště: Slovensko

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od ftaxi »

Je to časť spojky kde sa opiera spojkové ložisko pri stlačení spojky.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od Alda »

A česky je to jak? V sadě je přítlačný kotouč, lamela a ložisko. To je ještě něco jiného?
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od andreapipo »

...ne, to budou zřejmě ty "packy" na přítlačném kotouči. :idea:
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
ftaxi
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 bře 2008, 22:08
Bydliště: Slovensko

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od ftaxi »

To je tá hviezdica na lamele. Je stvrdnutá od prehriatia.
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od andreapipo »

...jo, správně, mám v tom guláš :)
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
figi
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 10 črc 2010, 19:41

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od figi »

tak do prevodovky jsem nalil novy olej a razeni jde znatelne lepe, ta spojka bude horsi :-(
kent
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 30 srp 2011, 13:26

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od kent »

Ahoj
Moje zkušenosti jsou takové. Mám motor JTD 81 kW r.v. 02. při koupi najeto 122 tis. km. Při 135 tis. (za půl roku) nutná výměna spojky. Prasklo lanko a ložisko bylo zarváno dovnitř. Nová spojka (asi Valeo - teď to nevím). Na tuto spojku najeto dalších 50 tis. km a spojka jde pod kytičky. Nejdříve problémy při řazení zpátečky při couvání do garáže, teď už nejde pořádně zařadit ani 1 rychl. st.
Takže budu nucen řešit novou spojku. Problémy jsou hlavně po zahřátí motoru. Jen se chci zeptat zda má někdo podobné problémy?
Teď tam chci dát zn. LUK, protože mi jeden opravář co dělá do Fiatů tvrdí, že u zn. VALEO praskají "přítalčáky", což by mohl být i můj problém. Určitě to bude vědět po neděli, až se to rozhodí.
Jinak jaké jsou zkušenosti s převodokama? Někde jsem četl, že při 150-180 tis. jdou také pod kytčiky, ale když sem se ptal toho servisáka, řekl mi, že je to blbost a že převodoky jsou bezprouchové. Mám obavy, aby to nebyla nakonec převodovka. Oleje je tam dost a je čistý, tak snad v tomhle by problém být neměl. Příp. znáte nějakého odborníka na převodokvy? Jsem z Jm kraje. Díky všem za odpovědi. :)
r.aper
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 06 lis 2009, 09:02
Bydliště: Ostrava

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od r.aper »

Spojky určitě nejsou bezporuchové! Já na 105 77kW najeto 260tsc km a spojka se bude měnit.Je tam původní z výroby. Začlo to klasicky. Šla blbě řadit zpátečka,pak i 1čka a nakonec všechny stupně jen za použití násilí. V servise utáhli lanko,řadit slo dobře,ale cca po 1000km praskla na lanku ta plastová mrcha,co je zaháknutá na pedálu. Dal jsem nové lanko a dopadlo to stejně. Lanko je utahnuté až na doraz,takže nová spojka,bo jak praskne lanko někde v horách na výletě s rodinou,tak to je sranda...Akorát ta cena!
Jkovac
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 24 dub 2023, 18:16

Re: Spojka+řazení

Příspěvek od Jkovac »

Dobrý deň. Mám problém s mojou Multinkou. 4ka rýchlosť dá sa zaradiť ale vyhadzuje. Čím to bude?
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“