Problém - plná syntetika místo polo?

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
D.C.
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 23 led 2012, 12:10

Problém - plná syntetika místo polo?

Příspěvek od D.C. »

Dobrý den, mému servisákovi (zatím spokojenost) se vyvedl nepěkný kousek - mě z nepochopitelného důvodu při výměně oleje, dal místo dosud používané syntetiky 10W40 plnou syntetiku a k tomu ještě 5W40... Samozřejmě jsme se dohádali, on mele svou, že olej je dražší ale kvalitnější, já mám strach o rozpouštění usazenit, ale hlavně do té doby suchý motor začíná prolínat a subjektivně je hlasitější. Co s tím, rychle zpátky polosynt., nebo dojet interval a nehledět na to. Motor najeto 235000, většinou delší trasy.
Díky za rady.
Reklama
 

Invi
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 20 led 2012, 23:53

Re: Problém - plná syntetika místo polo?

Příspěvek od Invi »

Doporucoval bych vylit a dat motoru to co mu chutna nejvic, polosyntetiku a doufat ze se nejaky karbon neuvolnil. Je to takovy drazsi proplach motoru.
VÁCLAV
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 črc 2010, 13:13

Re: Problém - plná syntetika místo polo?

Příspěvek od VÁCLAV »

Mechanik je debil.Okamžitě vypustit a dát 10w 40.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - plná syntetika místo polo?

Příspěvek od peta.smolik »

Buď vylejt a dát novej 10w40 a nebo vypustit jen půlku a tu si nechat na příště a dolejt to minerálem 15w40 stejné značky... Tím že to smícháš uděláš si polosyntetiku... Hodně lidí mně za tuhle radu sežere ale)))
PS: taky se mi to stalo že se mechoš spletl a takhle jsme to vyřešili, motoru se nic nestalo, mám najeto skoro 200tis
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - plná syntetika místo polo?

Příspěvek od Tomas-Oaza »

asi bych to namichal jak pise peta, ale nechal bych to udelat toho servisaka na jeho naklady.
divim se ale ze sam mechanik rika ze je lepsi tento olej co ti tam dal omylem. musi prece videt ze to je stary auto a motor a musi pocitat s tim ze to neni to prave orechove. ale asi chtel vydelat na oleji.
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“