Koupě Fiatu Multipla

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Jirka_Z1
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 18 zář 2013, 21:53

Koupě Fiatu Multipla

Příspěvek od Jirka_Z1 »

Zdravím pánové, koupil jsem si Multiplu JTD 77kW z praktického hlediska - ale dostala mě spotřeba s průměrem 10l. Snažil jsem se tady nějaká moudra pochytit, ale: tlakové hadice od turba OK, EGR zaslepený, auto nekouří ale:! cca10 sekund po startu se rozběhne ventilator před chladičem, po odpojení váhy vzduchu jede úplně stejně, při otevřeném okně slyším při akcelerováni jemný piskot turba...jona po nastartování mi chvilku poskakuje ukazatel rychlosti :?:

Díky za radu....
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 281
Registrován: 01 dub 2006, 22:04
Bydliště: Nikol-City 608479374
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Fiatu Multipla

Příspěvek od Tomas-Oaza »

zajed na diagnostiku ta ti poradi vic.
ale pokud po odpojeni vahy auto jede stejne tak zrejme bude problem s tou vahou, jestli mas zaplou klimu tak se ventilator rozbehne sam. pripadne mrkni na cidlo teploty zda neni odpojene
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3 jtd
fiat multipla rallye hobbycros

www.lanciaklub.cz
Jirka_Z1
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 18 zář 2013, 21:53

Re: Koupě Fiatu Multipla

Příspěvek od Jirka_Z1 »

Tak jsem byl na diagnostice s tímto výsledkem: váha vzduchu je v pořádku, vadné čidlo teploty, chyba snímač polohy pedálu plynu....jinak nic.
Jo a v průběhu víkendu začlo zlobit servo - volantem jde otáčet velive těžce na volnoběh a jakmile přidám plyn je to lepší, ale nic moc - kapalina tam je, nikde nic neteče a když otevřu nádobku, tak mi to připomíná jako koktejl v mixéru. Máte někdo podobné zkušenosti ?
Díky
JZ
Jirka_Z1
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 18 zář 2013, 21:53

Re: Koupě Fiatu Multipla

Příspěvek od Jirka_Z1 »

Takže po výměně čidla teploty šla dolů a ventilátor už nevrčí. Vyměnil jsem servo pumpu a řízeni jde krásně lehce.
Jen se mi zdá, že pořad vibruje motor-za tepla i za studena a nejvíc na volboběh. Dále při rozjezdu mi jakoby škube motor-zadní silentblok u převodovky je nový. Nemáte někdo páru čím to může být ? Díky
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: Koupě Fiatu Multipla

Příspěvek od Babis »

Měl jsi s sebou nějakýho mechanika, když si auto kupoval?
Fiat Punto 60sx '96
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“