Nafta v oleji

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
bluda
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2013, 21:20

Nafta v oleji

Příspěvek od bluda »

Ahoj,
asi pred mesicem jsem koupil Multiplu 1.9 JTD 115 (s novym ksichtikem), r.v.2005, nalitano cca 160 tisic. Vse v poho, auto jezdilo, tichy chod, pohoda, cela rodina nadsena.

Pred 10 dny jsem to daval do servisu, at mi vymeni rozvody, olej, vycisti klimu a mrknou, co by tak jeste bylo potreba. Auto mi chvalili, ze vse se zda byt fakt v pohode, ze se asi o to nekdo staral, ze veci, ktere by mohly byt problemove to ma vymenene atd.

Nedlouho pote (nejsem schopny rict jestli hned ten den, nebo tak den dva potom) jsem si vsiml, ze mi to pri startu pise "OIL LEVEL TOO HIGH", tak jsem si (blbec) rikal, ze jim asi ujela ruka, a jeste par dnu jsem s tim (opet blbec) jezdil. Pak mi to ale vrtalo hlavou, tak jsem tam brnknul a oni rekli, ze se jim to nezda, ze to urcite naplnili spravne, ale at se tam stavim, ze to raci odsaji a at to sleduju. To se stalo vcera rano a ja byl rad, ze pri startu vidim ty ctverecky, uff.

Auto v poho, furt ctverecky, dnes se vecer vracim z prace dom a uz jsem se i trochu uklidnil a prestal se tolik bat (predjel jsme si asi dve auta) - stavoval jsem se jeste ve meste a tam jsem parkoval jsem dost sikmo "do kopce" (nevim, jestli i to muze mit vliv). A ejhle, kdyz pak startuju, ze dojedu dom, pise to zas "moc oleje", tak si rikam, ze je to tim, ze je to moc nakrivo, ale doma jsem to pak jeste kontroloval a fakt tam bylo tak 1cm nad "max".

Takze predpokladam, ze mi tam nekde tece nafta :cry: . Nebo to muze byt neco jineho? Treba voda z chlazeni?

Jinak se mi zda, ze auto jezdi celem normalne, zadny problemy pri startovani, spotrebu mi pise cca 5.5.

Koukal jsem do nejakych diskusi a precet si o vymene vstriku, tandemoveho cerpadla a vymlacenych hlav a jdou na mne mrakoty :( . Nemate s timto nekdo zkusenosti a je sance, ze to budou "jen" krouzky? Vubec nemam predstavu, jake jsou sance, co to bude a kolik penez do toho budu met vrazit. Nebo to radsi nekde hodit ze skaly? :cry:

Predem dekuji za jakekoliv rady, tipy, zkusenosti a vubec.
Reklama
 

bluda
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2013, 21:20

Re: Nafta v oleji

Příspěvek od bluda »

Jeste mne napadlo, kdyz olej je studeny, tak je tuzsi, ne?

Nemohlo by to treba byt jen tak, ze jak jsem tam stal sikmo, ze mi to tam tak "zatuhlo" (dlouho jsem tam tak stal) a pak jen pri malem popojeti po meste (cca 1km) se to treba neprohralo natolik, aby to od sondy odteko?

Mozna vymejslim kraviny, ale tonouci se stebla chyta :(
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Nafta v oleji

Příspěvek od CrazyApe »

Kdyz pribyva olej tak do nej neco musi mizet, bud voda nebo nafta. Nafta si nedokazu predstavit kama, jedine ze by nejaky vstrikovac treba zustaval otevreny, takze nemizi ti voda ? Nemas mastne fleky v nadrzce na vodu ?
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Nafta v oleji

Příspěvek od CrazyApe »

Jo jinak urcite bych s tim moc nejezdil... jeslti se ti misi olej s vodou/naftou tak ztraci mazaci schopnost a nicis si motor. Mezi maximum a minimum risky (cca 10mm) je skruba 0,8-1l oleje takze pokud mas centak nad riskou mas tam tak 8 deci neceho.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: Nafta v oleji

Příspěvek od peter963 »

bluda,skus vitiahnut mierku oleja,alebo daj dole zatku skadial sa dolieva oil do motora a cuchni si ktomu otvoru ci citit naftu.Ak amo tak potom ti pusta niektori vstrekovac.Kebi ti mizla voda do oleja tak ti urobi emulziu v oleji,cize olej bi bol ako biela kava.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
bluda
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2013, 21:20

Re: Nafta v oleji

Příspěvek od bluda »

Dekuji Vam obema za tipy, ale na nic divneho jsme stejne neprisel, ale ja tomuhle moc nerozumim, mozna, az to uvidi servisak, tak ho neco trkne.

Kazdopadne aby to nebylo moc jednoduche - a abych si pripadal jako uplny blazen:
Nechal jsme to cely vikend stat pred barakem (manzelka nebyla nadsena, protoze musela zrusit planovanou navstevu k prarodicum), vcera jsem znovu koukal na merku (i kdyz jasne, olej byl studeny) a ta byla stale cca 1cm nad.

Dnes rano teda nastartuju s tim, ze to zas radeji hodim do servisu, a diagnostika pise, ze olej ok (sest ctverecku), sondu jsem nezkousel, to uz jsem nestihal. Ale stejne jsem jim to tam nechal, at se na to podivaji a doufam, ze na neco prijdou.

Jsem fakt zvedavy. Jen doufam, ze se to nekam posune, uz jsem z toho malicko na nervy, porat o tom premejslim :( .
ftaxi
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 bře 2008, 22:08
Bydliště: Slovensko

Re: Nafta v oleji

Příspěvek od ftaxi »

A to auto má aj DPF filter ? Lebo keď sa nevie urobiť regenerácia tak môže pribudnuť nafta v oleji.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“