plynový pedál + vstrekovanie

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
tibi33
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 03 čer 2014, 14:58

plynový pedál + vstrekovanie

Příspěvek od tibi33 »

Ahoj, potreboval by som poradiť.
V poslednej dobe mi vždy keď naštartujem a stlačím plynový pedál, rozsvieti sa kontrolka vstrekov a mulťa stratí výkon akoby by ťahala za sebou maringotku. Vždy len po zošlapnutí plynu, ináč sa kontrolka nerozsvieti.
Keď som to začal sledovať som si tiež všimol že motor na plynový pedál reaguje až keď ho zatlačím o 2 - 3 cm a potom sa hneď rozsvieti kontrolka. Stávalo sa mi aj predtým že sa mi rozsvietila kontrolka, hlavne keď som prešiel cez hrboly, výtlky alebo cez kolajnice ale väčšinou to bolo bez straty výkonu motora.
Ak ste mali rovnaké problémi a vyriešili ste ich tak prosím poraďte.
Mám mulťu JTD 105, a 220 000 km.
Reklama
 

tibi33
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 03 čer 2014, 14:58

Re: plynový pedál + vstrekovanie

Příspěvek od tibi33 »

Tak pre info pre ostatných s rovnakým problémom: závada odstránená.
Pohrabal som sa trochu na fóre, kde som našiel podobný problém s kontrolkou vstrekovania a spomínal sa tam potenciometer plynového pedálu. Tak som pred chvíľou skúmal okolie plynového pedálu, nad ním som našiel to zariadenie, od ktorého vedie zväzok drótov v bužírke k riadiacej jednotke pri spolujazdcových nohách. Pred riadiacou jednotkou sa nachádza taká biela plastová spojka, tú som rozpojil, nastriekal čistič na el. spoje, spojil, naštartoval a čuduj sa svete motor na plynový pedál zaberá už od začiatku a kontrolka vstrekov sa nerozsvietila. Snáď to tak ostane aj cestou domov.
Teda spadol mi kameň zo srdca, lebo som sa bál žeto bude niečo zo vstrekmi a popritom taká banalita :-)
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: plynový pedál + vstrekovanie

Příspěvek od rolandt »

docasne si problem vyriesil, ale bude sa to opakovat ak ten kontox casom vyprcha.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
tibi33
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 03 čer 2014, 14:58

Re: plynový pedál + vstrekovanie

Příspěvek od tibi33 »

... ale už budem vedieť kde je chyba :-) a nebudem sa znervózňovať, či mi neodišli trysky.
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: plynový pedál + vstrekovanie

Příspěvek od rolandt »

rozsvietenie kontrolky vstreku znamena sumarnu poruchu vstrekovania, to znamena ze akakolvek porucha alebo len nezrovnalost v riadeni motora ju rozsvieti.
presnejsiu pricinu zistis pripojenim diagnostickeho zariadenia na riadiacu jednotku.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“