MOTOR1,9 JTD PROBLEM /HLASI ZE NEMA OLEJ/

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
canario447
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 29 dub 2015, 09:07

MOTOR1,9 JTD PROBLEM /HLASI ZE NEMA OLEJ/

Příspěvek od canario447 »

Zdravym vsetkych multiplakov

Stal som sa pred tyzdnom majitelom Fiatu Multipla 1,9 diesel /81kW/ 2001 a pred tym som nikdy fiata nemal a potreboval by som par rad

a mam problem z motorom nie je to dufam nic vazne ale predsa len to strasi ze co stym moze byt ono je tych problemov sice trochu viac ale skusim ich popisat po porade .Inak hned dopredu upozornujem ze odpovede typu navstiv servis su tu kde sa nachadzam uplne nemozne ak teda nechcem prist aj o topanky .

Takze k prvemu problemu
Sadam do auta a zapinam zapalovanie spusti sa diagnostika a prve co zahlasi /Nie je olej / druhe klimatizacia je pokazena .
Takze potrebujem poradit kedze za 20 euro mi v servise povedali ze to bude asi snimac tlaku oleja ze bude zaneseny a treba ho vycistit /Prosim o radu kde presne ten snimac je nakolko som ho zatial nenasiel a nechcel by som rozobrat polku motora ,pretoze olej v aute je az moc takze to moze byt asi ten snimac . Klimatizacia ma netrapi pretoze je po kontrole a treba vymenit len nejaky filter deshidratante a doplnit .

Druhy problem

Auto ma na 1,9 neuveritelny tah ale na dvojke trojke pri 2500-2700 sa zacne dusit nie je to take klasicke dusenie ani ako ked uz motor vypina riadiaca jednotka ale je vidno ze straca tah ,chcel by som len vediet ci to moze byt starym filtrom palivovym alebo pomaly ale isto odchadza palivove cerpadlo ?

Dalsi problem

Po vymene respektyve precaluneni pristrojovych panelov tych co su normalne potiahnute latkou mi znenazdajky zacali svietit airbagy skusal som vsetko popisane na fore ale nic nefungovalo a svietia oba naraz cerveny len preblikne a svieti dalej . Da sa to vypnut a ak ano ako ?

Posledny a pre mna dost zavazny problem je ze cele auto ked ide po hrboch tak mam pocit ako keby sa slo zlomit teda sa chova precudesne pozeral som predne ramena ale silebloky su ok a aj riadenie aj capy na ramenach volat nesklbe nema volu ani nepuka auto kym ide po rovnej ceste je ok .Takze netusim cim to je .

Posledna otazka je mozne zakupit niekde zosilnene zadne pruziny cakama dost dlha cesta cca 6500 km z plne nalozenym autom 6 osob + Thule + plny kufor . KTO BY STE VEDEL PORADTE POTREBUJEM DAT TO AUTO DOKOPY ZA CCA 2 MESIACE
Reklama
 

canario447
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 29 dub 2015, 09:07

Re: MOTOR1,9 JTD PROBLEM /HLASI ZE NEMA OLEJ/

Příspěvek od canario447 »

Fuu ale ste mi poradili .normalne neviem co skor
tauchy
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 06 pro 2010, 17:59

Re: MOTOR1,9 JTD PROBLEM /HLASI ZE NEMA OLEJ/

Příspěvek od tauchy »

Ahoj,
zkusím napravit dojem, že se tu nepomáhá........
Ohledně snímače oleje (viz. obrázek) hledat vedle měrné tyčky na olej odspodu auta.
Pozor při vyndávání= je dlouhé.
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: MOTOR1,9 JTD PROBLEM /HLASI ZE NEMA OLEJ/

Příspěvek od CrazyApe »

Co se tyka airbagu tak pokud si rozebirat palubku a odpojoval je nebo neco tak zhasnout kontrolku lze jen prez diagnostiku.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: MOTOR1,9 JTD PROBLEM /HLASI ZE NEMA OLEJ/

Příspěvek od panaman1 »

airbagy iba cez diagnostiku, pretoze ked ho odpojis a zapnes kluc uz ti chyba ostane a bez diagnostiky nezhasne.
canario447
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 29 dub 2015, 09:07

Re: MOTOR1,9 JTD PROBLEM /HLASI ZE NEMA OLEJ/

Příspěvek od canario447 »

Tak ok diagnostika ide na buduci tyzden zatial som airbagy odpojil pretoze nechcem aby mi to strelilo do ksichtu niekde na ceste .

Olej zatial nevyrieseny sice som vymenil snimac tlaku oleja ale diagnostika hlasi stale tu istu chybu /Neni olej / myslite si ze to moze byt aj tym ze ho je o trochu viac ?

Klimu hadam dnes chalanicko opravy .Chyba tam len plyn .


Inak mam otazku na chovanie sa auta ako z jazdnymi vlasnostami som spokojny len sa chcem spytat pri prechadzani nerovnosti v dlhsom useku mam pocit ako keby auto nevedelo ako perovat proste predok zo zadkom sa zacne hadat . Mozu to byt silenbloky zadnej napravy ? Tento tyzden menim pruziny a ak tak vymenim aj silenbloky hadam to pomoze .

Dalsia vec ale to bude uz asi opotrebovana spojka lebo uz sa neda pristelovat ,ked je auto v polovicnom zabere zacne sa spravat ako na hojdacke a vsetko v aute sa zacne skakat hore dole ked pridam plyn prestane to ako keby mal clovek elipsovite kolesa ale robi to len tak okolo 60 siatky ked ide clovek 120 tak je auto uplne v klude a pohode .

Inak nie je nejaky prostriedok pre precistenie vstrekovacov co sa prida do nafty nakolko myslim ze to cukanie pri 2700-3000 otackach po vymene fitra paliva sa kus ustalilo ale este to obcas cukne tak to je mozno triskami
canario447
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 29 dub 2015, 09:07

Re: MOTOR1,9 JTD PROBLEM /HLASI ZE NEMA OLEJ/

Příspěvek od canario447 »

Nazdarec multiplaci

Dakujem za rady aj ked asi neskoro dnes sa mi satala taka vec vymienal som ma aute spojku a tiez zhavice ale stalo sa ze som samozrejme dal dole arg ventil a chcel ho vycistit jedine co sa mi vsak podarilo je zloit tu ticku co je vo vnutry vie stym niekto poradit ze ako by sa to dalo opravit pretoze Arg je trosku draha zalezitot momentalne
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“