1.9 JTD - jakou naftu tankovat?

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

ok2clj
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2007, 19:57
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

1.9 JTD - jakou naftu tankovat?

Příspěvek od ok2clj »

Ahoj,

jsem čerstvým vlastníkem Multiply. I přes to, že mě všichni známý zrazovali, jsem fakt spokojenej. Chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s nekvalitní naftou aneb vyplatí se brát nejdražší typu V-power Shell nebo bohatě postačí Diesel z Tesca? Rozdíl v ceně není nezanedbatelný :-(

Obrázek
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

s naftou nevim, mam benzina
ale rozdil mezi znackami (benzina, OM, shell...) a temi ostatnimi je nekdy znat
nekdy az moc
a co mame vypozorovano, tak to co usetris na palivu tim, ze cena je mensi, to tam stejne nalejes, protoze to pak zere o neco vice, kdyz to jede na "neznackovy" benzin

bohuzel s benzinem Makro, tesco, hypernova atd... mam jen spatnou zkusenost
do stare skodovky mozna, ale do novejsiho auta bych to nenalil
barčus
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 27 říj 2005, 22:08
Bydliště: Brno

Příspěvek od barčus »

V létě tankuji i u Tesca, ale v zimě zásadně jen u Shellu. Většinou extra diesel a sem tam V-power. Jednou v zimě se mně totiž rozsvítila kontrolka vstřiku a po pokusech s aditivy jsem jednou načerpal u Shellu a bylo po problému. Těch cca 15 Kč rozdílu na 100 km se dá zkousnout. Co bych pro svého miláčka neudělal, že? :lol: Taky si radši někdy připlatím za pořádnej steak, než abych se odbyl roštěnkou.
Multipla JTD 105
Geeker_cz
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 25 lis 2006, 08:23

Příspěvek od Geeker_cz »

Dodo-multipla píše:s naftou nevim, mam benzina
ale rozdil mezi znackami (benzina, OM, shell...) a temi ostatnimi je nekdy znat
nekdy az moc
a co mame vypozorovano, tak to co usetris na palivu tim, ze cena je mensi, to tam stejne nalejes, protoze to pak zere o neco vice, kdyz to jede na "neznackovy" benzin

bohuzel s benzinem Makro, tesco, hypernova atd... mam jen spatnou zkusenost
do stare skodovky mozna, ale do novejsiho auta bych to nenalil
tankuju zasadne na makru a mam jenom pozitivni zkusenost. Neverim ze by pro firemni partnery davali nejakou hruzu.
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj,kvalita nafty co do cetanového čísla bývá vyrovnaná, horší je to s ostatními příměsemi (klidně tomu říkejme "bordel") včetně vody. Problémem taky je, že nafta stáčená u nás je relativně "suchá" (má horší mazací schopnosti) a potom trpí čerpadlo a vstřiky - řešení je přimazávat naftu (nejlépe olejem M2T). Bionafta taky není vůbec problém, jen rozhodně nedoporučuji střídat ropa/bio - vytváří se sraženiny a ucpou co se dá. Co s našimi miláčky udělá "nuceně" namíchaná nafta se uvidí...
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Od té doby, co mi Shell V-Power Diesel "zhasnul" kontrolku vstřikování, už nic jinýho netankuju. Je fakt, že díky tomu i trošku klesla spotřeba, takže co se týče ceny na km je to v podstatě stejný. A navíc pravděpodobně taky šetřím motor, takže vlastně oddaluji budoucí investici do případné opravy.
Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Kubanec »

Ahojte řešiči,pokud mám naftu za 18,-tak to neřeším /rozumnej zdroj/jinak tankuju ŠEL,OMFAU a v zimě přidávám aditiva a nemám problém,osobně si myslím že je nejlepší střídat pumpy a V-power to je k smíchu ,dobrej reklamní trik,ale když to někomu dělá dobře vyhazovat prachy tak nic proti K
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
ok2clj
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2007, 19:57
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Naftu + aditiva

Příspěvek od ok2clj »

Trošku jsem hledal na netu a zjistil jsem, že opravdu obchodní řetezce typu Tesco, Globus, Hypernova atd. nabízí kvalitní naftu, podle norem. Problém je v tom, že je "suchá" - bez aditiva. Takže ideální je přidat aditivum a nemuset tak brát drahou naftu, která ho obsahuje (Shell V power, TOP Q Benzina, ...)
Dál jsem hledal, který aditivum použít, aby splňovalo zvýšení cetanového čísla, zlepšení mazivosti, ochrana proti korozi a potlačení mazivosti. To všechno aby bylo levné a vyplatilo se kombinovat např. s tankováním "suché" nafty u obch. řetezce.
Poměrem cena / kvalita mi vyšlo VIF Super Diesel Aditiv

test : http://www.petrol.cz/download/Test_aditiv.pdf

... takže moje volba bude nafta Tesco + VIF Super Diesel Aditiv :-)
Kubanec píše:... dobrej reklamní trik,ale když to někomu dělá dobře vyhazovat prachy tak nic proti K
Králik a spol.
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 21 kvě 2007, 21:28
Bydliště: Kladno 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Králik a spol. »

Zdravím-jen pro oživení diskuze-jukněte na http://www.spedition-24.com/nafta.html Králíci
Orámovaná Mulťa JTD 105 r.v.99
www.kralici4.estranky.cz
www.vozikyzakolo.estranky.cz
Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kačátko »

Tak jsem koupil VIF SUPER DIESEL ADITIV zimní a jsem moooc natěšený a zvědav. Kupuji odjakživa do motorového oleje Militec a musím říct, že je super. Troufám si tvrdit, že mi ztišil na Corse chod motoru a motor neměl vůbec žádné potíže ani náznaček. Teď zkusím na našem novém Kačátku Multince :wink: :wink: :wink: :wink:
Geeker_cz
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 25 lis 2006, 08:23

Příspěvek od Geeker_cz »

Kačátko píše:Tak jsem koupil VIF SUPER DIESEL ADITIV zimní a jsem moooc natěšený a zvědav. Kupuji odjakživa do motorového oleje Militec a musím říct, že je super. Troufám si tvrdit, že mi ztišil na Corse chod motoru a motor neměl vůbec žádné potíže ani náznaček. Teď zkusím na našem novém Kačátku Multince :wink: :wink: :wink: :wink:
Kde se ti podarilo koupit? U naa ve Zline to nikde nemaji. Vyrobce je sice "za rohem" ale neda se to koupit primo u nej.
Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kačátko »

Napsal jsem dotaz, kde to se to dá u nás v Ostravě sehnat, či mohu-li to objednat přímo u nich na www.vif.cz a odepsali mi prodejnu 0,75l 166.-. Pokud budeš mít problémy mohu dobírkou poslat.
Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kačátko »

Jo jinak pro Ostraváčky, Vy to seženete v Auto Štangl nově přestěhováno vedle US Cars ve Vítkovicích naproti Slovnaftu. TAm jak stále před prodejnou stojí Hummery. Snad je popis dostatečný i pro ženy :lol:
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Nafta z obchodních řetězců je stejná jako od Shellu, liší se jen cenou. Od neznačkových čerpaček je nebezpečí koupě ložiskových olejů smíchaných s technickým benzínem a pod. To se dá poznat nalitím do průhledné nádoby, nafta je pak podstatně tmavšího zabarvení a je kalná, než ta legální přímo z rafinérie.
Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kačátko »

Nevím, ale podle mne kdo kupuje kvůli 30.- - 100.- takoví shity, je tůůůůt první kategorie. Raději autíčku dopřeju kvalitu a v konečném důskedku nebudu platit za opravy turba dřív než je třeba apod....

Mě autí živí, jestli je to někdo kdo vyjede jednou za rok tzv. čepičkář, chatař a další pohromy za volantem, tak se ani nedivím...
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“