UKAZATEL TEPLOTY

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Gral
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2007, 17:32
Bydliště: Brno

UKAZATEL TEPLOTY

Příspěvek od Gral »

Ahoj!!Nevíte prosím,jakou hodnotu(kolik dílků) má ukazovat teploměr vody při zahřátém motoru(1.9JTD).Ukazovalo to tři dílky,po výměně termostatu ukazuje čtyři.Děkuji
Reklama
 

joyo
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 02 zář 2006, 20:42
Bydliště: Považská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Teplota

Příspěvek od joyo »

Počas mrazov mám na ukazovateli 3 dieliky a pri väčšom zaťažení alebo nižšej rýchlosti 4. Po zvyšok roka mám bežne 4 dieliky.
2001, 1.9 JTD 81 kW
Uživatelský avatar
hrabeTom
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 16 čer 2012, 21:42

Re: UKAZATEL TEPLOTY

Příspěvek od hrabeTom »

no tak na čtyři dílky jsem se dostal málokdy. Mám zadeklovaný chladič a vyjíždím z garáže (kde málokdy mrzne). Akorát teď když bylo jasno a +12-14°C jsem se na ty 4dílky dostal docela snadno a udržel je až na kopec (pod ním zase jen 3). V létě tak 2 na kopci 3 (to už samozřejmě chladič nezadeklován :lol: )
Uživatelský avatar
Mellow
Fiaťák
Příspěvky: 92
Registrován: 29 úno 2008, 02:41
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí

Re: UKAZATEL TEPLOTY

Příspěvek od Mellow »

hrabeTom píše:no tak na čtyři dílky jsem se dostal málokdy. Mám zadeklovaný chladič a vyjíždím z garáže (kde málokdy mrzne). Akorát teď když bylo jasno a +12-14°C jsem se na ty 4dílky dostal docela snadno a udržel je až na kopec (pod ním zase jen 3). V létě tak 2 na kopci 3 (to už samozřejmě chladič nezadeklován :lol: )
Po výměně termostatu celoročně stále 4 dílky.

Kluci, nechte si to opravit, škodíte motoru.
Uživatelský avatar
hrabeTom
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 16 čer 2012, 21:42

Re: UKAZATEL TEPLOTY

Příspěvek od hrabeTom »

Po výměně termostatu celoročně stále 4 dílky.

Kluci, nechte si to opravit, škodíte motoru.[/quote]



Připojil jsem to na PC a zjistil, že je to tak. Při správné funkci by mělo na provozní teplotě (asi 80°C) ukazovat 4dílky až 5dílků (asi 90°C). Po úpravě termostatu (špatně zavíral) už ukazuje 4 dílky jak má (občas při zatížení vyleze na 5)
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“