Výměna žhaviček

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Výměna žhaviček

Příspěvek od bikus »

Zdravím všechny.
Jelikož po nastartování mi bliká asi 20 sek. kontrolka žhavení, byl jsem na diagnostice a zjistili jsme že jedna ze žhaviček je horší, asi větší odpor. Multinka má 100 tis., byly původní, takže půjdou nové, rovnou všechny.

Takže: co všechno musí pryč, abych se k nim dostal? Musím sundat i ten banán s dálkovýma světlama, co je před čelním sklem).
(Už při prvním pohledu jsem zjistil, že jsou sotva vidět, natož abych se k nim dostal rovnou).

Děkuji za odpověď všem...
Reklama
 

Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žhaviček

Příspěvek od Acirek »

Ahojky, poradím ti: Dej to šikovnému mechanikovi co má dlouhé a slabé prsty. Doma to sám budeš dělat několik hodin. Je k tomu špatný přístup. Záleží na tobě :D

bikus píše:Zdravím všechny.
Jelikož po nastartování mi bliká asi 20 sek. kontrolka žhavení, byl jsem na diagnostice a zjistili jsme že jedna ze žhaviček je horší, asi větší odpor. Multinka má 100 tis., byly původní, takže půjdou nové, rovnou všechny.

Takže: co všechno musí pryč, abych se k nim dostal? Musím sundat i ten banán s dálkovýma světlama, co je před čelním sklem).
(Už při prvním pohledu jsem zjistil, že jsou sotva vidět, natož abych se k nim dostal rovnou).

Děkuji za odpověď všem...
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Vo banánu teda nic nevím, ale pokud chceš měnit žhavicí svíčky v multiple, musí se odmontovat komplet sání, pod kterým sou svíčky shované, potom se dají vyměnit, v autorizovaném servisu je toto montážní postup. neumím si přestavit ruce, které by to vyměnili jinak :lol:
www.minimaxa.cz
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Minimaxa píše:Vo banánu teda nic nevím, ale pokud chceš měnit žhavicí svíčky v multiple, musí se odmontovat komplet sání, pod kterým sou svíčky shované, potom se dají vyměnit, v autorizovaném servisu je toto montážní postup. neumím si přestavit ruce, které by to vyměnili jinak :lol:
Jj, je to jak říkáš. Mě to taky čeká a můj mechanik se na to už těší...
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Globusman píše:
Minimaxa píše:Vo banánu teda nic nevím, ale pokud chceš měnit žhavicí svíčky v multiple, musí se odmontovat komplet sání, pod kterým sou svíčky shované, potom se dají vyměnit, v autorizovaném servisu je toto montážní postup. neumím si přestavit ruce, které by to vyměnili jinak :lol:
Jj, je to jak říkáš. Mě to taky čeká a můj mechanik se na to už těší...
můj mechanik mě vyhodil :lol:
www.minimaxa.cz
dusbaj2
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 19 čer 2006, 14:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dusbaj2 »

No muj byl taky nadsenej, ale jelikos je to muj dvorni automechanik nemel jinou moznost..... Ve znackovem servisu praci na vymenu ocenili na 1200KC (IMOFA)
1,9JTD, 2002
Kdo nema, neuveri.......
kefy
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 21 lis 2016, 19:47

Re: Výměna žhaviček

Příspěvek od kefy »

Zdravim všecky.Taky mi blikalo žhavení a tak sem si řekl že to zkusím sám i když zleva zprava slyším že těžká věc.Demontoval sem klapku na sání,egr ventil,nádobku s brzdovkou to vše kvůli přístupu ke svícím.Použil sem malou golu sadu s nástavcema i kloubem a dlouhou desítku.Dnes už sem chytrej tak je to práce na dopoledne.Penízky jen za nové svíce tak je to nejlevnější alternativa.Hlavně vím že tam opravdu jsou a plná spokojenost,jen se toho nebát.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“