tankování CNG

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

tankování CNG

Příspěvek od jalousek »

zdárec zdravim všecny,mám takový problem,byl jsem poprvé tankovat cng v hk,svítila na mě oranžova kontrolka u plynu,ale natankoval pouze 7.5kg a už to vyplo a kontrolky zeleny svitily všechny (6). to mě přijde docela divny,když se tam má vejit zhruba 26kg. Mám najeto asi 80km a uz sviti jenom dva zeleny čtverečky. Tak nevím co stím??? :( Prosíííím o radu, předem dekuji.
1.6 BIPOWER 2001
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tankování CNG

Příspěvek od Alda »

jalousek píše:zdárec zdravim všecny,mám takový problem,byl jsem poprvé tankovat cng v hk,svítila na mě oranžova kontrolka u plynu,ale natankoval pouze 7.5kg a už to vyplo a kontrolky zeleny svitily všechny (6). to mě přijde docela divny,když se tam má vejit zhruba 26kg. Mám najeto asi 80km a uz sviti jenom dva zeleny čtverečky. Tak nevím co stím??? :( Prosíííím o radu, předem dekuji.

Co takhle zavřené ventily přímo na lahvích? Nádrže jsou 3 a 7,5kg by zhruba odpovídalo 1/3 max. množství. Alespoň já nikdy nenatankoval víc než odhadem 24kg.
1,6 16V BiPower
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Re: tankování CNG

Příspěvek od jana »

jalousek píše:zdárec zdravim všecny,mám takový problem,byl jsem poprvé tankovat cng v hk,svítila na mě oranžova kontrolka u plynu,ale natankoval pouze 7.5kg a už to vyplo a kontrolky zeleny svitily všechny (6). to mě přijde docela divny,když se tam má vejit zhruba 26kg. Mám najeto asi 80km a uz sviti jenom dva zeleny čtverečky. Tak nevím co stím??? :( Prosíííím o radu, předem dekuji.
Ahoj, jak říkal tady kolega, mohou to být zavřené ventily přímo na lahvích nebo poškozený tlakový ventil. Jeho oprava mě přišla na 6 tisíc. On sám stojí něco kolem 2600, držák za 2400 zbytek práce. Opravoval mi to pan Černý z Prahy, který multinky CNG dělá. Držím palce Jana
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: tankování CNG

Příspěvek od Mišan »

Dá se to celkem dobře odzkoušet, je to elektromagnet, po připojení napájení (12V) cvakne. Nejdřív bych ale opravdu vlezl pod auto a podíval se, jestli nejsou zavřené ručně. Věc je to jinak naprosto jasná, plní se jenom jedna nádrž.
Multipla Bipower 1,6 /2000
jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

Re: tankování CNG

Příspěvek od jalousek »

moc dík za rady,opravdu byli dvě bomby zavřený,hned jsem měl o dva čtverečky víc. Tak jsem jel do hk natankovat,ale zase mi to natankovalo jenom 4kg,ale všimnul jsem si že tlak na stanici byl jenom 130 a ne 200. Nějak jim to ted blbne,nejdřív nešla a ted malej tlak. Tak uvidim příště jestli to natlači vic,ještě jednou děkuji všem za užitečné rady. :D
1.6 BIPOWER 2001
Saki
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2006, 11:36

Re: tankování CNG

Příspěvek od Saki »

Ahoj,

tak jak si dopadl?

SAki
jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

Re: tankování CNG

Příspěvek od jalousek »

Zdravim,už je to OK. Akorat by mohli mit tlak na čerpačce min. 200 nebo radši 250 a ne 170-180. Každý kilo navíc se hodi. Jo a spotřeba cng 6.5 kg/100km a jsou to hlavně couračky do 30 km max. Takže super :D
1.6 BIPOWER 2001
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: tankování CNG

Příspěvek od ivopav »

jalousek píše:Zdravim,už je to OK. Akorat by mohli mit tlak na čerpačce min. 200 nebo radši 250 a ne 170-180. Každý kilo navíc se hodi. Jo a spotřeba cng 6.5 kg/100km a jsou to hlavně couračky do 30 km max. Takže super :D
Tak to jsem rád,že mám stejnou spotřebu na podobné trase jako ty.
Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tankování CNG

Příspěvek od Alda »

Spotřeba je hodně odvislá od trasy, řekl bych že víc než u benzínu. U nás cestou skrz ves se to blíží k 7kg/100km a na dlouhé tratě (Chorvatsko) i pod 5kg.
1,6 16V BiPower
jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

Re: tankování CNG

Příspěvek od jalousek »

Zdravím,byl jsem ted tankovat v HK,měl jsem uplně prázdno a natlačilo mi to 26.5kg,takže vyvracím tvrzení že tam nejde víc jak 24kg. Jo bylo to tím že tlak na čerpačce byl 230bar. Tak by to mělo byt pořád. :D
1.6 BIPOWER 2001
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: tankování CNG

Příspěvek od ivopav »

jalousek píše:Zdravím,byl jsem ted tankovat v HK,měl jsem uplně prázdno a natlačilo mi to 26.5kg,takže vyvracím tvrzení že tam nejde víc jak 24kg. Jo bylo to tím že tlak na čerpačce byl 230bar. Tak by to mělo byt pořád. :D
přesně tak,v brně jim to nějak kolísá a stojí to za pendrek,poslední 3.tankování to nenatlačil do plna :|
Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tankování CNG

Příspěvek od Alda »

ivopav píše:
jalousek píše:Zdravím,byl jsem ted tankovat v HK,měl jsem uplně prázdno a natlačilo mi to 26.5kg,takže vyvracím tvrzení že tam nejde víc jak 24kg. Jo bylo to tím že tlak na čerpačce byl 230bar. Tak by to mělo byt pořád. :D
přesně tak,v brně jim to nějak kolísá a stojí to za pendrek,poslední 3.tankování to nenatlačil do plna :|
Nesleduji to pořád, ale řekl bych že v Brně se na 230bar taky nakonec dostaneš. Nejvíc jsem zažil v Grazu, kde to před konce plnění bylo necelých 260bar. Ale jak jsem napsal, nesleduji to, mám to 4km od domu.
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
ivopav
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009, 12:06
Bydliště: kousek od Pohořelic

Re: tankování CNG

Příspěvek od ivopav »

Alda píše:
ivopav píše:
jalousek píše:Zdravím,byl jsem ted tankovat v HK,měl jsem uplně prázdno a natlačilo mi to 26.5kg,takže vyvracím tvrzení že tam nejde víc jak 24kg. Jo bylo to tím že tlak na čerpačce byl 230bar. Tak by to mělo byt pořád. :D
přesně tak,v brně jim to nějak kolísá a stojí to za pendrek,poslední 3.tankování to nenatlačil do plna :|
Nesleduji to pořád, ale řekl bych že v Brně se na 230bar taky nakonec dostaneš. Nejvíc jsem zažil v Grazu, kde to před konce plnění bylo necelých 260bar. Ale jak jsem napsal, nesleduji to, mám to 4km od domu.
Tak to já mám 20.km,ale jezdím na Vídeňku do práce takže vždy natankuju :P
Obrázek samozřejmě,že CNG
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tankování CNG

Příspěvek od Alda »

Dnes jsem to sledoval a na víc než 220bar to nevylezlo. Mám se obrátit na RWE?
1,6 16V BiPower
jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

Re: tankování CNG

Příspěvek od jalousek »

Bylo mi řečeno,že minimálně by tam mělo byt 200bar,takže 220bar je dobry,horší když to klesne pod 200bar. Ale čim větší tlak tim lip pro nás. :)
1.6 BIPOWER 2001
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“